1000 ruble nin mezhebi: fotoğraf ve açıklama. Sahte faturaları 1000 ruble tanımak nasıl

1000 ruble nin mezhebi: fotoğraf ve açıklama. Sahte faturaları 1000 ruble tanımak nasıl


1000 ruble nin mezhebi: fotoğraf ve açıklama. Sahte faturaları 1000 ruble tanımak nasıl 20 22.02.2019, 06:37

"1000 ruble" nin mezhebi: fotoğraf ve açıklama. Sahte faturaları "1000 ruble" tanımak nasıl

İstatistiklere göre, her üçüncü vatandaşRusya Federasyonu bir zamanlar aldatıldı ve cüzdanında sahte bir fatura vardı. Ve maalesef, son iki yılda, banknotların gizli bir şekilde üretilmesinde yüksek bir artış oldu.

Taklitçilere bağlanmamak vealdatılmamak için, tam olarak bilmeniz gerekir, örneğin, 1000 ruble orijinal faturanın nasıl görünüyor. Ayrıca makalede, bahsi geçen banknotun tüm özelliklerini anlatacağız, aynı zamanda her zaman uyanık olmanıza yardımcı olacak nüansları açıklayacağız.

1000 ruble mezhep

Fatura hakkında

1997'de 1000 rublenin mezhepleri Ocak 2001'de dolaşımda kaldı. Rus Yaroslavl kentini tasvir ediyorlar ve banknotun baskın tonu safir-zümrüt.

2004 yılında geliştirilmiş yeni versiyonuGüvenlik fonksiyonları, ancak yine de banknot Rusya Federasyonu'nda en çok sahtekarlık olarak kaldı. Bu yüzden altı yıl önce üçüncü bir versiyonun yayınlanmasına karar verildi.

1000 ruble 2019'un değeri gri-yeşil rengi farklıdır. Yaratıcılara göre, en yüksek koruma düzeyine sahip olan ve bu banknotu tahrif etmek neredeyse imkansızdır.

Bu arada, binde 1'ini içeren büyük banknotların, sadece rublenin amortisman ve hiperenflasyon döneminde verildiğine inanılıyor.

Tür fatura

1997 yılında 1000 ruble mezhepleri en yüksek kalitede beyaz pamuklu kağıda yapılır. Solgun yeşil ve kırmızı renkte liflerin yanı sıra bordo ve sarı alternatif bölgeleridir.

1000 ruble bir mezhep de filigran vardırhangi banknotun her iki tarafında yer almaktadır. Bu, sadece ışık görülebilir kelimeleri, tekrar emniyet şeridi üzerinde dikey olarak yerleştirilmiş olduğu kayda değerdir.

1000 ruble mezhep örnekleri

Daha önce de söylediğimiz gibi, bunun bir tarafındaYaroslavl, para işareti olarak resmedilmiştir ve diğerinde Yaroslav the Wise anıtıdır. Rusya Federasyonu Bankası'nın logosu görsel olarak kararsızdır (OVI). Ek olarak, faturada birkaç makine tarafından okunabilir güvenlik özelliği bulunur.

Gerçek banknotu sahte olandan ayırt etmek nasıl?

Daha önce de belirtildiği gibi, en yaygın1000 ruble sahte mezhepleri. Sahte avcılar tarafından aldatılmamak için, öncelikle en basit üç özgünlük belirtisine dikkat etmenizi öneririz:

 • notun rengi;
 • şapel ve Yaroslavl Kremlin'in arka planında yahudi Yaroslav'a anıtın önündeki yer;
 • ve faturanın ikinci tarafında Aziz John the Forerunner ve çan kulesi temsil edilir.

1000 ruble sahte mezhepleri

Banknotun kapsamlı bir şekilde doğrulanması

Ödemenin yeterli olmadığını itiraf etmek gerekiyorsadece banknottaki renk ve görüntülere dikkat edin. Bugün 1000 rublelik sahtecilik mezhepleri bu kadar yüksek kalitede üretilmekte, böylece onları orijinalden ayırt etmek imkânsızdır. Ve çoğu zaman sahte banknotlar, örneğin, pazarda veya küçük bir mağazada, özel ekipman üzerinde kontrol edilmedikleri yerlerde satmaya çalışıyorlar. Bu yüzden burada dikkatli olmamanızı öneririz.

Aşağıdaki sadece 1,000 ruble sahte banknottan ibaret olan aşağıdaki işaretleri hatırlamak gerekir:

 1. Şehrin arması rengini farklı bakış açıları altında değiştirmez (gerçek leylak nota üzerinde gri renkle değiştirilir).
 2. mikro deliğin bir sonucu olarak faturaların pürüzlülüğü (y orijinal kağıt para düz bir kenar açıklıkları).
 3. Ultraviyole ışınlarının etkisi altında koruyucu lifler görünmez.

Yukarıdaki özelliklere ek olarak, sahte bir fatura1000 ruble daha farklıdır. Sahte bir banknotta filigranlar bulunabilir, ancak görülemezler. Buna ek olarak, çoğu zaman sahte faturalarda yeterli miktarda boya kırılır.

Sahtekarlığın başka bir işareti bulanık veYanlış bir şekilde yürütülen bulanık yazıtlar, ancak seri numarası, aksine, olağandışı parlak ve açık görünüyor. Aynı zamanda, sözde, uzun süredir kullanılmış olan 1000 rublenin eski bir banknotunun sahte olabileceğini de hatırlamakta fayda var. Bu, bazı sahtecilerin, kasıtlı olarak banknotu yaşlandırması ve şüphe uyandırmaması gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

Ayrıca sahte mezheplerdeki koruyucu iplik üzerine yapıştırılır ve orjinal iç kısımdadır.1997 yılında 1000 ruble mezhepleri

Orijinal ve sahte banknotun yukarıdaki işaretlerini hatırlamanızı öneririz. Bu, hoş olmayan durumlardan kaçınmanıza ve paranızı ve sinirlerinizi kurtarmanıza olanak tanır.

Değiştirilmiş faturalar arasındaki fark

Rusya Federasyonu vatandaşlarının sırrı yokFederasyonlar eski veya yeni faturaları sahte olarak kabul ederler, çünkü başka bir değişikliğin banknotlarının nasıl göründüğünü bilmezler. Daha önce de belirttiğimiz gibi, farklı yıllardaki 1000 rublelik banknotların örnekleri kendi aralarında farklılık göstermektedir. Üç kez mutasyon geçirdiler. Ve banknotun eski örneğinin yeni olandan ne kadar farklı olduğunu ayrıntılı olarak anlatmaya çalışacağız.eski fatura 1000 ruble

İlk gözle görülür farklılık, renk tasarımıdır. 2019 sayısının mezhebi, eski örneklerinden çok daha dul görünüyor. 1000 rublenin büyüklüğünün boyutu 158 × 69 milimetredir.

Bir diğer bariz değişiklik, düşüştür.Yaroslavl Kremlin'in görünürlüğü. Banknotun son değişikliğinde, sadece ışıkta görülebilir. 2019 yılı 1000 rublesi mezhep örnekleri, tahrifatlardan yüksek düzeyde korunma ile ayırt edilmektedir. Bunun doğrulanması - banknotların her iki tarafında metalize şeritlerin varlığı.

Bazı istatistikler

Tarafından sağlanan istatistiklere göreMaliye Bakanlığı, söz konusu yılda tahrif belirtileri olan 60 bin banknot kontrol edildi. Şaşırtıcı bir şekilde, aralarında 40 bin tam olarak 1000 ruble banknot var.

Maalesef, taklitçileri tanımlamak zor. Bugüne kadar toplamda 30 milyon ruble olan dolaşımda sahte faturalar var.mezhebin boyutu 1000 ruble

Rusya Federasyonu Hükümetisahtecilere karşı savaşır. Yani, geçtiğimiz yıl içinde, yaklaşık 72 bin sahte banknot tasfiye edildi, bunların arasında çeşitli mezhep banknotlar vardı - 100 ila 5 bin ruble. Karşılaştırma için - 2008 yılında tespit edilen sahte sayı 13 bin idi.

Cüzdanında sahte bir fatura bulursan ne olur?

1000 ruble değerindeki otantikliği kontrol ettiyseniz ve bunun büyük olasılıkla yanlış olduğuna karar verdiyseniz, aşağıdaki bilgiler tam size göre.

Bir çantan olduğunu bulursanSahte bir banknot var, o zaman banka ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Orada bir inceleme talep eden yazılı bir başvuru yapmanız gerekecektir. İzole durumlarda, bir banka çalışanı bir soruşturma yürütmek için içişleri ajansları arayabilir.

Muayene için fatura gönderilmesi durumunda,Banknotun denetlendiğini onaylayan bir sertifika talep etmek gerekir. Genellikle müşterinin adını, ikamet yerini, fatura hakkında bilgi ve sınav için gönderilme tarihini belirtir. Merkez bankası, doğrulama işleminden sonra size sonuç vermelidir. Bu banknot size iade edilecek ve sahte imha edilecek. Tek uzmanlık eksi, bunun sadece ücret esasına göre gerçekleşmesidir.

Ya sahte bir fatura verilseydi?

Başkaları arasında bir değişiklik yapıldığındaFaturalar sahte olarak görülüyordu, o zaman her durumda başka birine vermeyi denemiyorlar. Böyle bir eylem yasalarla yargılanır. Daha önce de söylediğimiz gibi, banknotun özgünlüğünden şüphe etmemek için, incelemek için bankaya gönderebilirsiniz. Eğer banknotun sahte olduğundan çok eminseniz, ona bunu veren satıcıyı yerine cesurca sorar. Ve bunun yalnızca satın alma işleminden sonra yapılabileceğini unutmayın.

Satıcı sahte bir değişiklik yaptıysaama bunu değiştirmek istemiyorsunuz, o zaman güvenle polise dönebilirsiniz. Sizinle tanıkların bulunması tavsiye edilir. Polis 1000 ruble değerinin gerçekliğini kontrol edecek. Sahte olması durumunda, sadece mağazanın kendisi değil, aynı zamanda çalışanları da kontrol edilecektir.1000 ruble adlandırma mezhepleri

Taklitçiler hakkında ilginç gerçekler

İlk sahte para -Aegina adasının gümüş paraları. Şaşırtıcı bir şekilde, bu tahrifler bu gün Yunanistan'ın müzesinde. Orta Çağ'da özel ekipman eksikliği olmasına rağmen, sahteciliklerin oldukça niteliksel bir şekilde gerçekleştirildiği ve onları çıplak gözle orijinalden ayırmanın zor olduğu düşünülmektedir.

Orijinal kartonları tahriften korumak için, Carolina'da İbranice'de çok sayıda bukleler ve ifadeler uygulandı.

Çok az insan biliyor, ama sahtecilerlekesinlikle bütün ülkeler 10 asırdan fazla bir süredir savaşıyor. Öyleyse, örneğin, Eski Hindistan ve Yunanistan'da paraların sahtekarlığı için. Ve Kızılderililer bunu oldukça acımasızca yaptılar - taklitçiler çok sayıda küçük parçaya kestiler.

Bu arada, takip eden çok fazla zamanBilgi bilinmiyordu - bazı devletlerin hükümetleri büyük miktarlarda para için büyük miktarlarda para aldılar. Yani, örneğin, Amerika hükümeti 25 bin dolarlık yasadışı bir para ve fatura üretimi elde etti.

SSCB'deki en ünlü sahtekâr V.Baranov. Uzmanlar, banknotları orjinalinden daha iyi yarattığına inanıyor. Sadece bundan dolayı ömür boyu hapis cezası yerine sadece on yıl hapis cezası aldı.

Çok az insan biliyor, ancak Türkiye'de fatura tahsis edebilir. Bunun için gerekli olan tek şey, sadece faaliyetleriniz için bir lisans almaktır.

Özetleme

Sahte mezheplerin sayısı her geçen gün artıyorbu yüzden bir sahteciliği nasıl tanıyacağınızı bilmelisiniz. Yukarıda verdiğimiz istatistiklere göre, herkes sahtekarlara kancaya binebilir. Ancak banknotun 1000 ruble gibi nasıl olduğunu gördük ve bunun nedenini tahrifattan ayırt etmek mümkün oldu. Bu bilgileri hatırlamanızı ve günlük yaşamda kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu sizi aldatmaya değil, aynı zamanda paranızı ve sinirlerinizi de kurtaracak. Sadece güvenli alışveriş yapmak için her zaman parayı kontrol edin.

1000 ruble nin mezhebi: fotoğraf ve açıklama. Sahte faturaları 1000 ruble tanımak nasıl

1000 ruble nin mezhebi: fotoğraf ve açıklama. Sahte faturaları 1000 ruble tanımak nasıl

Related news

 • Chernyshevsky Manor, Radishchev Müzesi, Yerel Tarih Müzesi (Saratov)
 • Gri listedeki PKKlı Şırnakta teslim oldu
 • Ukrayna NPP - ülke ekonomisine layık destek
 • Pilotsuz ve Ayakta Seyahat... 50 Yıl İçerisinde Uçuşlarda Hangi Olası Yenilikler Bizleri Bekliyor
 • Uykusuzluk çekenler bu yazımızı mutlaka okuyun

 • 1000 ruble nin mezhebi: fotoğraf ve açıklama. Sahte faturaları 1000 ruble tanımak nasıl 70

  1000 ruble nin mezhebi: fotoğraf ve açıklama. Sahte faturaları 1000 ruble tanımak nasıl


  1000 ruble nin mezhebi: fotoğraf ve açıklama. Sahte faturaları 1000 ruble tanımak nasıl 6

  1000 ruble nin mezhebi: fotoğraf ve açıklama. Sahte faturaları 1000 ruble tanımak nasıl 53

  1000 ruble nin mezhebi: fotoğraf ve açıklama. Sahte faturaları 1000 ruble tanımak nasıl 65

  1000 ruble nin mezhebi: fotoğraf ve açıklama. Sahte faturaları 1000 ruble tanımak nasıl 29

  1000 ruble nin mezhebi: fotoğraf ve açıklama. Sahte faturaları 1000 ruble tanımak nasıl 9

  1000 ruble nin mezhebi: fotoğraf ve açıklama. Sahte faturaları 1000 ruble tanımak nasıl 28

  1000 ruble nin mezhebi: fotoğraf ve açıklama. Sahte faturaları 1000 ruble tanımak nasıl 17

  1000 ruble nin mezhebi: fotoğraf ve açıklama. Sahte faturaları 1000 ruble tanımak nasıl 88

  1000 ruble nin mezhebi: fotoğraf ve açıklama. Sahte faturaları 1000 ruble tanımak nasıl 12

  1000 ruble nin mezhebi: fotoğraf ve açıklama. Sahte faturaları 1000 ruble tanımak nasıl 18

  1000 ruble nin mezhebi: fotoğraf ve açıklama. Sahte faturaları 1000 ruble tanımak nasıl 71