20 Aralık Rusyada profesyonel bir tatil hangisi

20 Aralık Rusyada profesyonel bir tatil hangisi

20.04.2019

20 Aralık Rusyada profesyonel bir tatil hangisi 88

20 Aralık Rusya'da profesyonel bir tatil hangisi?

Her birimiz 8 gibi tatil günlerini biliyoruz.Mart, Noel, 23 Şubat, 9 Mayıs. Birçok şirket ve müze bugünlerde kapalı, sadece büyük mağazalar faaliyet gösteriyor ve bunlar özel bir programda. Fakat Rusya'da mesleki bayramların kutlandığı yerleri görelim. 10 Şubat, diplomatik çalışanları tebrik etmek 27 Nisan'da geleneksel - noterler, denizci-denizaltılar 19 Mart'ta ve FSB günü 20 Aralık'ta yürüyorlar.20 Aralık profesyonel bir tatil

Tatiller ve tarihler

Rusya ve diğer ülkelerde 20 Aralık kutlamalarıinsanların dayanışma gün. Bu gün tebrikleri Federal Güvenlik Servisi çalışanları tarafından da alınır. 2005 yılında BM Genel Kurulu, 22 Aralık tarihinde Uluslararası İnsan Dayanışması Günü'nün resmi tarihini ilan etti (20 Aralık). Bu kavramın ne anlama geldiğini görelim. Dayanışma, ortak çıkarlara ve ortak bir amaca ulaşma gereksinimine dayanan bir toplumsal topluluğun oybirliği, karşılıklı yardımı ve desteğidür.20 Aralık tatil ne

Bu tatil kararı ile ilan edildi,yoksulluğun ortadan kaldırılması mücadelesine ithaf edilmiştir. Birleşmiş Milletlerin kararı, 21. yüzyılda dayanışmanın birey için ana değerlerden biri olacağını belirten Binyıl Bildirgesi'ne atıfta bulunmaktadır.

20 Aralık'ta hangi tatilin Ukrayna'da kutlandığını biliyor musunuz? Bu yıl her yıl Ukraynalılar Milis Günü'nü kutluyorlar. Bu tarih Kasım 1992'de ülkenin cumhurbaşkanı tarafından onaylandı.

20 Aralık - Devlet güvenlik çalışanlarının profesyonel tatilleri: ortaya çıkış tarihi

1995'ten beri bu tarih modern birad. Fakat 20 Aralık Sovyetler Birliği döneminde Çeçen Gününü kutladı. Bu numaranın uzaktaki 1917 yılında Cheka kuruldu. Kuruluşundan bu yana, All-Russian Olağanüstü Komisyonu, devlet güvenlik organlarının çalışanlarının mesleki gününün temeli olarak birden fazla ismi ve kompozisyonu değiştirdi; Chekist Günü kabul edildi.

Halen, 20 Aralık günü tatil günü kapalı bir tatil olarak nitelendirilmez. Tabii ki bazen istisnalar var, ancak bu sadece kutlama tarihi resmi hafta sonuna geldiği gerçeğinden kaynaklanıyor.

FSB'nin çalışanı kimlerdir?

Güvenlik görevlisinin imajını açıklayınkesinlikle imkansız. Ancak, tarih, sinematografi ve edebiyat, izci, düşman planlarını yok ederek, Anavatan'ın çıkarlarını özverili savunan bir kişi olarak tanımlanmaktadır. Bugüne kadar, Federal Hizmet devletin güvenliği ile ilgili birçok görevle uğraşmaktadır. Ana güçleri, ülkeyi terörizm ve suçtan korumak, Rusya Federasyonu sınırları üzerindeki ekonomik suçları ortadan kaldırmak, keşif ve karşı istihbarat sağlamaktır. Bu devlet organının çalışanları, devletlerini çeşitli tehditlerden koruyan değerli bir rol oynamaktadır. Ne tür bir çalışan bir güvenlik ajansı olmalı? Açıkçası, bunlar ilkeli, cesur ve tutarlı insanlar, işinde gerçek profesyoneller. Profesyonel tatillerini 20 Aralık'ta kutluyorlar.

Ciddi kısmı

20 Aralık - çalışanların profesyonel tatiliFSB. Bu rakam tebrikler veriyor, en iyi çalışanlar çok çalıştıkları için teşekkür ediyor, hatta bazıları bonus yazıyor. Bu gün Rusya'nın büyük şehirlerinde Dzerzhinsky anıtı için çiçek yatıyordu. Bu adam, devlet güvenlik kurumlarının çalışmalarını en üst seviyeye çıkarabildi. Merkez kanalda 20 Aralık akşamı birçok ünlü pop yıldızının yer aldığı bir konser gösteriliyor. Profesyonel tatil 100 yıllık yoldan geçti. Chekistin gününden itibaren FSB'nin bir gününe dönüştü, 20 Aralık Rusya'da her yıl kutlanıyor.FSB Günü 20 Aralık

Kurumsal hediyeler

20 Aralık'ta ne verdiklerini görelim. Bu gün hangi tatil kutlanıyor, şimdiden öğrendik, şimdi hediyeler hakkında konuşacağız. Genellikle FSB'nin kurumsal partilerinde çalışanlarına çeşitli ofis malzemeleri verilir. Sonuçta, her zaman belgelerle çalışırlar. Oldukça iyi bir hediye - FSB'nin armasının göründüğü bir deri klasör. Asla gereksiz kırtasiye setleri, kalemler, defterler, kartvizitler ve defterler asla olmayacaktır. Bu semboller, karşılık gelen sembolizm varsa daha sağlam görünüyorlar. Eğer mağazada bulamadığınız bir şey varsa, sadece bir yazıt, bir resim veya bir oyma ile süsleyin. Ama patronun daha orijinal bir şey alması gerekiyor, örneğin, FE Dzerzhinsky'nin veya onun portresinin bir büstü olabilir.20 Aralık, bu günde ne bir tatil

FSB çalışanları için hatıralıklar

20 Aralık'a kadar verilecek sıra dışı olanbu günkü tatil, biz zaten seninle öğrendim)? Oldukça ilginç bir seçenek - sert iş günlerinin durumunu sulandıracak James Bond ya da özel kuvvetler askeri heykeli. FSB'de çalışan arkadaşınızın geri kalanı için, daha hoş oldu, orijinal işlemeli yazıt "Ben Serve Rusya" ile bir yastık ver. Bağışlanan herhangi bir yardım hoş olabilir, silahlar ya da organizasyonun silahları şeklinde yapılan önemli zincirlere dikkat edin. Mükemmel bir hediyelik eşya olağandışı bir flash sürücü olacak. Eh, en yaygın seçenek - bir kupa ya da kuruluşun sembolü ile bir çay seti. Sonuçta, böyle ciddi bir faaliyet alanında çalışanlar bir fincan hoş kokulu çay içmek isterler.

FSB'nin hizmetindeki ünlüler

Özel hizmetlerin 90. yıl dönümünde, devlet güvenlik görevlilerinin olumlu imajının oluşturulmasına katılan sanatseverlere ödüller verildi.

Bu yarışmada kazananlardan biri olduAlexander Dediushko. Hayatı aynı yılın Kasım ayında trajik bir şekilde sona ermiştir. Dediushko, "Arnavut Alias", "Sarmat", "Operasyonel takma ad" filmlerinde başrol oynadı. O oyunculuk için birincilik ödülüne layık görüldü. Ölümünden sonra verilen ödül, ünlü bir aktörün kızına verildi.

Televizyon programlarının ödülü, yazar ve Sergei Medvedev belgeseli tarafından kabul edildi. "Edebiyat ve Gazetecilik" adaylığına, Roy Medvedev'in kitabını "Andropov" adlı esere seslendirdiler.

"Apocalypse'in Kodu" adlı filmin yayınlanması, aynı zamanda çeşitli adaylara zafer kazandı: Vadim Shmelev ("Sinema ve TV filmleri" kategorisi) ve Anastasia Zavorotnyuk ("Oyunculuk").

"Güzel Sanatlar" kategorisinde ödülün sahibi, heykeltıraş Stanislav ve Vadim Kirillov oldu. Beslan'da öldürülen Rusya Kahramanı Dmitry Razumovski'ye bir anıtın yaratılmasında çalıştılar.

"Müzik Sanatı" kategorisinde birincilik ödülü, Alexander Rosenbaum'un askeri-vatansever şarkılarının yazarı oldu.20 Aralık'ta tatil

Ilginç bir gerçek

Güvenlik personelinin bile bazı çalışmaları var. Bu sözleri desteklemek için 60'larda meydana gelen ilginç ve eğlenceli bir hikaye projesi anlatmak istiyorum.

Bu operasyon "Akustik kedi" ile ilgili, onunbütçe 20 milyon ABD dolarıydı. Proje 1960 yılında başladı ve 1967 yılında utanç ile sona erdi. Veterinerin görevi, kabarık bir kediyi elit bir casusa dönüştürmek oldu. Bunu yapmak için, mikrofonunu kulak kanalına yerleştirdi ve kafatasının tabanında - bir mini radyo vericisi, hayvanın yanı sıra ince bir tel anten dikildi. Bu operasyonun ana amacı gözlem için canlı bir makine oluşturmaktı. Kedi ailesinden bir casus, CIA tarafından alındığı parktaki erkekler arasında bir konuşma yapmak zorunda kaldı. Bunun yerine, kedi sadece caddede dolaşmaya karar verdi ve sonra aniden bir taksi tekerleğinin altına düştüğü yoğun yollara koştu.20 Aralık'ta profesyonel tatil

Unutulmaz tarihlerin dünya takvim

20 Aralık, başka bir yerde hangi bayram kutlanırülkeler? Daha önce, bu gün Ukrayna'da neyin kutlandığını daha önce belirttik. 20 Aralık, sadece Rusya'da değil, Belarus, Kırgızistan ve Ermenistan'da da güvenlik görevlilerinin profesyonel bir tatilidir.

Ayrıca, bu tarih pagan ile ilişkilidir.tatil - Yol. Bu kudretli kış kutlaması ile, Güneş'in toplantısı, karanlığından yükselen ve yenilenmiş dünyanın gözden geçirilmesiyle ilişkilendirin. Tatilin bazı unsurları Hristiyan Noel'de korunmaktadır. Yaprak dökmeyen bir ağaçtır - şiddetli kış soğukluğundan sonra bile devam eden yaşamın sembolüdür. Bu pagan tatil 13 gece sürüyor, hatta isimleri bile var - "Ruhların Geceleri".

Panama 20 Aralık günü bir günlük yas ilan etti.Yerel sakinler, 1989'da meydana gelen olayları unutmazlar. Bu tarih ABD'nin ülkenin başkenti saldırısı ile bağlantılı. Bu günlerde trajedilerde ölenlerin anısına saygı duyuyorlar.

Ruslar, 20 Aralık 2014'te kaydetti.Emlakçının günü. Bu meslek birkaç on yıl önce ortaya çıktı, ancak bu süre zarfında birçok efsane kazandı. Bazı efsaneler, bu alandaki uzmanların çalışmalarının özelliklerini ilgilendirirken, diğerleri bir bütün olarak mesleğin imajından söz ediyorlar.Tatiller ve tarihler 20 Aralık

Şimdi biliyorsunuz ki 20 Aralık'ta Rusya’daÜlkenin güvenliğini sağlama meselelerini çözen kişinin profesyonel bayramını kutlayın. Fakat bu, bu alanın çalışanlarının hiçbir görevi değildir, çünkü devlet, yalnızca tüm toplumun değil, her bireyin ilerici gelişiminin fırsatlarını karşılamakla da ilgilenmektedir.

Bugün FSB, FSO, SVR için profesyonel bir tatil. Sovyetler Birliği sırasında, bütün bu özel hizmetler Devlet Güvenlik Komitesinin üyeleriydi ya da hepimiz alışık olduğumuz gibi, KGB.

20 Aralık Rusyada profesyonel bir tatil hangisi

20 Aralık Rusyada profesyonel bir tatil hangisi

Related news

 • Kategori: Style Kadın
 • İki Renkli Dekoratif Yastık Yapımı
 • Boş Havuza Terk Edilen Kaplumbağalar Öldü
 • Mardin Belediyesi’nden çocuklara tiyatro
 • Sandalet Patik Modeli Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu

 • 20 Aralık Rusyada profesyonel bir tatil hangisi 74

  20 Aralık Rusyada profesyonel bir tatil hangisi


  20 Aralık Rusyada profesyonel bir tatil hangisi 19

  20 Aralık Rusyada profesyonel bir tatil hangisi 95

  20 Aralık Rusyada profesyonel bir tatil hangisi 88

  20 Aralık Rusyada profesyonel bir tatil hangisi 24

  20 Aralık Rusyada profesyonel bir tatil hangisi 9

  20 Aralık Rusyada profesyonel bir tatil hangisi 37

  20 Aralık Rusyada profesyonel bir tatil hangisi 89

  20 Aralık Rusyada profesyonel bir tatil hangisi 11

  20 Aralık Rusyada profesyonel bir tatil hangisi 56

  20 Aralık Rusyada profesyonel bir tatil hangisi 7

  20 Aralık Rusyada profesyonel bir tatil hangisi 75