Goruntuler resim Fotograf 23 Ekim’de Uluslararası Engellilerin Eğitimi Kongresi Yapılacak
23 Ekim’de Uluslararası Engellilerin Eğitimi Kongresi Yapılacak 16 18.01.2019, 19:09

23 Ekim’de Uluslararası Engellilerin Eğitimi Kongresi Yapılacak

Engelliler Konfederasyonu engellilerin sorunlarına odaklanan çalışma ve faaliyetlerine bir yenisini daha ekleyerek Uluslararası katılımlı “Engellilerin Eğitimi Kongresi”ni 21-23 Ekim 2016 tarihleri arasında Ankara’da düzenleyecek.

Eğitim, toplumun ve geleceğin şekillendirilmesinde yaşamsal öneme sahip bir etkinliktir. Toplumun eğitim düzeyi yükseldikçe, uygarlıkta kat ettiği mesafe artmaktadır. Eğitimin içeriği ve yöntemleri, nasıl bir toplum ve gelecek oluşturmak istediğinizle sıkı sıkıya bağlantılıdır. 1920’li yıllardan beri toplumumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği gibi çağdaş uygarlık düzeyini aşmayı bir amaç olarak belirlemiş, genç kuşakların eğitimini de bu amaca uygun içerikte ve biçimde oluşturmuştur.

Engellilerin eğitimi içerik bakımından genel eğitime tabi olmakla birlikte, yöntemleri itibariyle özgün nitelikler göstermektedir. Bu nedenle, dünyadaki eğitim/öğretim yöntemlerindeki gelişmeleri izlemek, bilgi ve deneyimleri paylaşmak önemli bir görevdir.

Kongrenin amacı, konunun ulusal ve uluslararası tarafları (kamu, üniversiteler, engelli örgütleri, MEB’e bağlı okullar ve farklı eğitim kurumları) bir araya getirilerek sorunlara çözüm yolları bulunması yönünde tartışma ortamı sağlamaktır.

engelsiz eğitim

Kongrede engellilere yönelik çalışma yapan tüm uygulayıcıların, akademisyenlerin ve konuya duyarlılık gösterenlerin bilgi ve deneyimlerinin paylaşılması ve tartışılması, çözümler üzerinde odaklaşma açısından büyük önem taşımaktadır.

Kongrenin ulaşmak istediği en önemli hedef; engellilerin yaşantısını doğrudan etkileyen eğitim sistemi ve yöntemlerinin mevcut durumunu değerlendirmek, uygulama ve bilimsel yaklaşımları tartışmak, bilgi ve deneyimleri paylaşmak, engelli sorunlarının çözümüne yönelik kaynak oluşturulmasına katkıda bulunmaktır.

Kongrenin bilimsel programında, konferans, panel, atölye çalışmaları, sözel ve poster bildiri sunumları yer alacak; ayrıca katılımcıların tercihlerine göre çeşitli sosyal etkinliklere de yer verilecektir.

23 Ekim’de Uluslararası Engellilerin Eğitimi Kongresi YapılacakGoruntuler Fotograf fotograflar resim galeriler

Related news

 • English Home Ferforje 2019
 • Deniz ürünleri ile spagetti nasıl pişirilir
 • Örümcekli Uzun Lif Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • Kabul için bir üniversite seçilmesi - seçme seçenekleri

 • 23 Ekim’de Uluslararası Engellilerin Eğitimi Kongresi Yapılacak 41

  23 Ekim’de Uluslararası Engellilerin Eğitimi Kongresi Yapılacak


  23 Ekim’de Uluslararası Engellilerin Eğitimi Kongresi Yapılacak 41

  23 Ekim’de Uluslararası Engellilerin Eğitimi Kongresi Yapılacak 56

  23 Ekim’de Uluslararası Engellilerin Eğitimi Kongresi Yapılacak 37

  23 Ekim’de Uluslararası Engellilerin Eğitimi Kongresi Yapılacak 86

  23 Ekim’de Uluslararası Engellilerin Eğitimi Kongresi Yapılacak 74

  23 Ekim’de Uluslararası Engellilerin Eğitimi Kongresi Yapılacak 62

  23 Ekim’de Uluslararası Engellilerin Eğitimi Kongresi Yapılacak 21