Aşk şarkı sözleri, Mayakovsky. Mayakovskynin çalışmalarındaki Love şarkı sözleri

Aşk şarkı sözleri, Mayakovsky. Mayakovskynin çalışmalarındaki Love şarkı sözleri


Aşk şarkı sözleri, Mayakovsky. Mayakovskynin çalışmalarındaki Love şarkı sözleri 94 06.03.2019, 12:33

Aşk şarkı sözleri, Mayakovsky. Mayakovsky'nin çalışmalarındaki Love şarkı sözleri

Sevgiye açık görünen şairler vardır vetüm yaratıcılıkları, bu muhteşem hisle tam anlamıyla nüfuz ediyor. Onlar Puşkin, Akhmatova, Blok, Tsvetaeva ve diğerleri. Ve aşkta hayal etmek zor olan insanlar var. Ve her şeyden önce Vladimir Mayakovsky akla geliyor. genellikle devrimin bir şarkıcı olarak algılanmaktadır beri eserinde Aşk şiirleri, ilk bakışta, tamamen alakasız gibi görünüyor. Bunun böyle olup olmadığını öğrenmek için, şairi daha dikkatli araştıralım.

Mayakovsky'nin oikika'sını seviyorum

Mayakovsky - yaratıcı yolun başlangıcı

Şairin yerli arazisi Gürcistan'dır. Babası asal bir aileden geldi, ancak babası basit forester olarak görev yapıyordu. Takviyecinin ani ölümü aileyi Moskova'ya zorla gönderir. Mayakovsky spor salonuna girdi, ancak iki yıl sonra eğitimsizlik nedeniyle ihraç edildi ve devrimci bir faaliyette bulundu. Birkaç kez tutuklandı ve neredeyse bir yıl Butyrka cezaevindeki hücrede geçirdi. Bu 1909'da oldu. Sonra ilk kez onun sözlerine kesinlikle korkunç bir şiir yazmaya başladı. Bununla birlikte, bu yıl şiirsel kariyerinin başlangıcı sayılan aşk şiirleri, şiirleri ve ünlü şiirleri henüz gelmemiş olan Mayakovsky idi.

Devrim şairi

Vladimir'in çalışmalarının olduğu söylenemezMayakovsky tamamen devrime ayrıldı. Her şey çok net. Şair koşulsuz olarak kabul etti, bu olaylarda aktif bir katılımcıydı ve eserlerinin çoğu gerçekten Ekim Devrimine ithaf edilmiştir. Taşıdığı ideallere inanarak onu savunuyordu. Şüphesiz o devrimin ağız parçasıydı ve şiirleri bir tür heyecan vardı.

Mayakovsky şiir şiirine bayılır

Mayakovsky'nin hayatında sevgi

Derin duygusallık, tüm yaratıcı modellerde vardırdoğanın. Vladimir Mayakovsky bir istisna değildi. Sevgi teması tüm çalışmalarına devam eder. Dışarıdan kaba, aslında şair çok savunmasız bir kişiydi, oldukça lirik bir karaktere sahip bir kahramandı. Ve Mayakovsky'nin hayatı ve eseri sevgisi son yerden çok uzaktı. Geniş bir ruh, anında nasıl aşık olacağını biliyordu, kısa bir süre değil, uzun süre. Ancak şair şansta şanslı değildi. Bütün ilişkiler trajik bir şekilde sona erdi ve hayatındaki son aşk intihara yol açtı.

Mayakovsky'nin Aşkı Adresleri lyrics

Şairin hayatında kayıtsız şartsız sevdiği dört kadın vardı. Mayakovski'nin sevgi şiiri öncelikli olarak onlarla bağlantılıdır. Şairlerin ilham kaynağı kimdir ve şiirlerini kimin adamıştır?

Maria Denisova - aşkın bağlı olduğu ilk kişiMayakovski'nin lirik şiiri. 1914'te Odessa'ya aşık oldu ve kızı “pantolonun içinde bulut” şiirine adadı. Karşılıksız bir aşk ve şairin ilk güçlü hissi. Bu yüzden şiir çok dürüst oldu. Bu, sevgilisini birkaç saat boyunca bekleyen bir sevgilinin gerçek bir çığlığıdır ve sadece daha iyi biriyle evlendiği söylenir.

Tatiana Alexeevna Yakovleva. Onunla birlikte, şair Ekim 1928'de Paris'te buluştu. Toplantı birbirleri için anında aşık oldu. Genç bir göçmen ve iki metre boyunda uzun boylu Mayakovski, mükemmel bir çift oldu. Ona, iki şiirini "Yoldaş Kostrov'a Mektup ..." ve "Tatyana Yakovleva'ya Mektup" a ayırdı.Mayakovski'nin aşk sözlerinin adresleri

Aralık ayında, şair Moskova'ya ama Şubat ayında ayrılıyor1929 yine Fransa'ya döner. Yakovlev'e olan duyguları ona önerdiği kadar güçlü ve ciddiydi, ama ne reddetme ne de onay aldı.

Tatyana ile ilişkiler trajik bir şekilde sona erdi. Sonbaharda tekrar gelmeyi planlayan Mayakovski, vize ile ilgili sorunlar yüzünden bunu yapamadı. Ayrıca, aniden Paris'te sevgisinin evlendiğini öğrenir. Şair bu habere çok şaşırmıştı ki, Tatyana'yı tekrar görmezse, kendini vuracağını söyledi.

Ve sonra tekrar o sadık bir aşk için arayışa başladı. Şair diğer kadınlardan teselli etmeye başladı.

Mayakovski'nin Son Aşkı

Veronika Vitoldovna Polonskaya, tiyatro oyuncusudur. Mayakovski ile 1929'da Osip Bric üzerinden tanıştı. Şans eseri, sevimli kızın şairi ilgilendirmesi ve Yakovleva ile bağlantılı trajik olaylardan uzak durması umudunda değildi. Hesaplamanın doğru olduğu ortaya çıktı. Mayakovsky, Polonskaya'ya ciddi bir ilgi gösterdi, o kadar ki kocasından bir mola talep etmeye başladı. Ve şairi seven, kocasıyla konuşmaya başlayamadı, onun için ne gibi bir darbe olacağını anlayamadı. Ve Polonskaya'nın kocası, karısının sadakatine tamamen inandı.

İkisi için acı bir sevgiydi. Her gün, Mayakovski gittikçe gerginleşti ve kocasıyla açıklamaları ertelemeye devam etti. 14 Nisan 1930, son kez birbirlerini gördüler. Polonskaya, mola hakkında hiçbir konuşma yapılmadığını ileri sürerek, şair tekrar kocasından ayrılıp tiyatrodan ayrılmasını istedi. Ayrılışından bir dakika sonra, zaten merdivenlerde, Polonskaya bir atış duydu. Şairin dairesine dönerek, ölmesini buldu. Bu yüzden trajik olarak Vladimir Mayakovski'nin son aşkını ve hayatını bitirdi.

Mayakovski'nin aşk sözlerinin özellikleri

Karmaşık ilişki: Lilya Brik

Bu kadın, abartmadan, şairin kalbindeki ana yeri işgal etti. Onun en güçlü ve "hasta" aşkıdır. 1915'ten sonra Mayakovski'nin aşk şiiri hemen hemen ona adanmıştır.

Onunla buluşma aradan bir yıl sonra gerçekleştiDenisova ile ilişkiler. Mayakovski, küçük kız kardeşi Lily tarafından başlangıçta büyülendi ve ilk toplantıda sevgilisinin mürebbiye sahipti. Daha sonra Lily ve Osip Brica şairle resmen tanıştı. Şiirleri tarafından hayrete düştüler ve o sıra dışı kadına aşık oldu.

İlişkileri garip ve anlaşılmazdı.diğerleri. Lily'nin kocasının yanında bir bağlantısı vardı ve karısına fiziksel bir ilgisi yoktu, ama kendi yolunda ona çok düşkündü. Lily kocasına bayıldı ve bir keresinde kimi zaman Mayakovski'yi ya da Brick'i seçeceğini sorduğunda, tereddüt etmeden kocasını söyledi. Ama şair de onun için çok değerliydi. Bu garip ilişkiler Mayakovski'nin ölümüne kadar 15 yıl sürdü.

Mayakovsky aşk hakkında şiirler

Mayakovsky'nin aşk şarkılarının özellikleri

Bir şair için aşk en önemli duygulardan biridir.dünyada. Bunun vakfın, her şeyin kalbinin olduğuna inanıyordu. Eğer durursa, vücut ölecek. Yani aşk olmadan, bir kişi gerçekten canlı hissedemez. Mayakovski'nin aşk şiiri şairin bu hisin kırılganlığına inanmayı reddettiği için özeldir. Kendisini özveriyi seviyor ve tüm dünyaya bunu anlatmak, düşüncelerini ve deneyimlerini paylaşmak istiyor. Evet, sıradan insanlar için ilginç değil.

Şairin şiir özellikleri, Leyla Brik'e adanmış şiirinde "I Love" da en belirgin şekilde görülür.

Mayakovsky için Aşk derin bir kişiseldeneyim ve bunun hakkında yerleşik bir fikir değil. Bu duygudan doğuştan gelen her insan doğuştan, ama konfor ve refahı yaşamakta olan kasaba halkı, aşkı hızla kaybeder. Şaire göre, "skukozhivaetsya."

Şairin aşk şiirinin bir özelliği onunBir insanın birisini sevmesi durumunda, sevdiği kişi yanlış olsa bile, seçtiği kişiyi, her zaman ve her şekilde desteklemesini tamamlaması gerektiğine inanmaktadır. Mayakovski'ye göre, aşk bencil değil, anlaşmazlıkları ve mesafeyi korkutmuyor.

Şair her şeyde bir maksimalist, bu yüzden onun sevgisi değil.Yarı tonları bilir. Barış bilmez ve yazar son şiirinde “Bitmemiş” yazıyor: “Umarım utanılacak bilgelik bana asla gelmeyecektir.”

Aşk Mayakovsky teması

Sevgi hakkında şiirler

Lyubov'un lirik şiiriaz sayıda şiir. SAP her biri - şairin hayatının bir parça, onun sevinçlerini ve acılarını, umutsuzluk ve acıyla. "Bu hakkında" "Love", "Pantolonlu Bulut", "Bitmemiş", "Tatyana Yakovleva mektup", "Yoldaş Kostrov mektup ...", "Omurga Flüt", "Lilichka!" - Bu konuda Vladimir Mayakovski eserlerinin kısa bir listesi seviyorum.

Aşk şarkı sözleri, Mayakovsky. Mayakovskynin çalışmalarındaki Love şarkı sözleri

Aşk şarkı sözleri, Mayakovsky. Mayakovskynin çalışmalarındaki Love şarkı sözleri

Related news

 • Gelin Saçı Yaptırmadan Önce Nelere dikkat etmeli
 • ÖRGÜ VİDEOLU KIZ ÇOCUK ELBİSE YAPILIŞI
 • Ekolojik tatil: senaryo, temalar. Çevresel bir tema üzerine şiirler
 • Rüyada Gelin Çiçeği Görmek Yapmak Ve Tutmak
 • Hamileliğin Kaçıncı Ayına Kadar İlişkiye Girilir Kaçıncı Ayında Girilmez

 • Aşk şarkı sözleri, Mayakovsky. Mayakovskynin çalışmalarındaki Love şarkı sözleri 24

  Aşk şarkı sözleri, Mayakovsky. Mayakovskynin çalışmalarındaki Love şarkı sözleri


  Aşk şarkı sözleri, Mayakovsky. Mayakovskynin çalışmalarındaki Love şarkı sözleri 22

  Aşk şarkı sözleri, Mayakovsky. Mayakovskynin çalışmalarındaki Love şarkı sözleri 62

  Aşk şarkı sözleri, Mayakovsky. Mayakovskynin çalışmalarındaki Love şarkı sözleri 38

  Aşk şarkı sözleri, Mayakovsky. Mayakovskynin çalışmalarındaki Love şarkı sözleri 89

  Aşk şarkı sözleri, Mayakovsky. Mayakovskynin çalışmalarındaki Love şarkı sözleri 16

  Aşk şarkı sözleri, Mayakovsky. Mayakovskynin çalışmalarındaki Love şarkı sözleri 13

  Aşk şarkı sözleri, Mayakovsky. Mayakovskynin çalışmalarındaki Love şarkı sözleri 50

  Aşk şarkı sözleri, Mayakovsky. Mayakovskynin çalışmalarındaki Love şarkı sözleri 61

  Aşk şarkı sözleri, Mayakovsky. Mayakovskynin çalışmalarındaki Love şarkı sözleri 18

  Aşk şarkı sözleri, Mayakovsky. Mayakovskynin çalışmalarındaki Love şarkı sözleri 5