Açık zeminde kabak bakımı - hasat beklemenizi beklemez

Açık zeminde kabak bakımı - hasat beklemenizi beklemez

19.04.2019

Açık zeminde kabak bakımı - hasat beklemenizi beklemez 69

Açık zeminde kabak bakımı - hasat beklemenizi beklemez

Bu kültür günümüzde giderek daha ilginç hale geldisebze bahçelerinin sahipleri, çünkü açık alanda kabak bakımı diğer sebzelere göre daha kolaydır. Buna ek olarak, bu minnettar bir şey, çünkü hasat hayal kırıklığına uğratmayacak.Açık zeminde kabaklara bakım

Bahçede seçilen arsa için ilkbaharda, dayalıtoprak bileşimi, organik ve mineral gübreler tanıtılmaktadır. Yataklar, tohum ekiminden veya fidan dikiminden iki gün önce hazırlanır. Sıcaklığı korumak ve nemin buharlaşmasını önlemek için zemin bir filmle kaplıdır. Topraktan yeni yerler kazarken, tüm rizomlar, May böceğinin larvaları, vs. çıkarılmalı, yatak yarım metre genişliğinde olmalıdır.

Açık havada kabak için bakım içerirekilen tohumların ön muamelesi. Çoğunlukla çiftçiler eski malzemeyi ekim için kullanırlar ve bu nedenle filizlenmezler. Deneyimli bahçıvanlar doğru ya da iki ay tohum çimlenmesini kontrol etmek olduğunu biliyoruz.

Kabaklar için bakım

Kabakların açık zemine ekilmesi ile yapılır.haziran başında. Erken hasat, bir serada veya bir pencere üzerinde bile yetiştirilen fideler kullanılarak elde edilir. Açık zemindeki kabak bakımı hiç de karmaşık değildir. Asıl önemli olan, zamanı sulamak, yabani otları çıkarmak ve bu kültürü beslemek.

Açık yerde kabak dikim

İniş sabahın erken saatlerinde ya da bulutlu sıcak bir günde yapılmalıdır. Bahçenin ortasında iki ya da üç tohumun birbirinden beş santimetre uzaklıkta yer aldığı delikler düzenlenmiştir.

Kabak bakımı - bu doğru sulamadır. Yaprakları ıslatmamak için su dökülmelidir. Sebze çiçeklenmeden önce, haftada bir kez sulama yapılır. Bu durumda, su sıcak olmalıdır, aksi takdirde yumurtalıkların çürümesi başlayabilir. Ayrıca, daha sık sulamadan, kök sistemi kültüre maruz kalmaktadır.

Doğru bakımda bir başka adımaçık zeminde kabak, turba humus beş santim kalınlığa kadar malçlama olduğunu. Kökleri zayıflatmamak için mahsulün etrafındaki zemini gevşetmek veya kırmak tavsiye edilmez. Bazen, çiçek açarken, tozlaşma elle yapılır.

Çalı büyüklüğünde bir artış ile, güneş ışığı sebze kültürünün merkezine giriş azalır. Bu nedenle, en büyük sayfaların iki veya üçünün çıkarılmasıyla ışık rejimi geri yüklenir.

kabak

Açık alanda kabak için bakım veBitkinin zamanında üst pansumanında. Bu özellikle büyüme mevsimi için geçerlidir. İlk kez gübre çiçeklenme öncesi tanıtıldı. Optimum, su ile seyreltilmiş nitrofik bir Mullein çözeltisidir. Gübreleme ikinci kez çiçeklenme sırasında yapılır ve üçüncü - zaten meyvelerin görünüşünde.

Kabak bir precocious, bu yüzden zatenİlk sürgünlerin ortaya çıkmasından iki ay sonra meyveyi çıkarmaya başlar. Hasat genellikle meyvenin uzunluğu yaklaşık yirmi santimetreye ulaştığındadır.

Meyvelerin toplanması düzenli olarak yapılmalıdır.genellikle her iki veya üç gün. Aksi halde olgunlaşmış kabak, yeni yumurtalıklar oluşturma sürecini engellemeye başlar. Bu sebze kültürü, çeşitliliğe bağlı olarak, Temmuz-Eylül arasıdır. Ağustos sonunda, yere düşen meyvelerin altında, çürümeyi önlemek için cam veya tahta parçaları koymanız gerekir.

Açık zeminde kabak bakımı - hasat beklemenizi beklemez

Açık zeminde kabak bakımı - hasat beklemenizi beklemez

Related news

 • Nazimiye Haberleri: Nazımiyede kar 2 metreye aştı, Belediye Başkanı yardım istedi
 • Yanmış fındık kabuğu ile kirpik uzatma
 • 5 Dakikada Mikrodalgada Ağlayan Kek
 • Burun neden kanalıyor
 • Hamur İşleri İçin Pratik Bilgiler

 • Açık zeminde kabak bakımı - hasat beklemenizi beklemez 18

  Açık zeminde kabak bakımı - hasat beklemenizi beklemez


  Açık zeminde kabak bakımı - hasat beklemenizi beklemez 12

  Açık zeminde kabak bakımı - hasat beklemenizi beklemez 37

  Açık zeminde kabak bakımı - hasat beklemenizi beklemez 26

  Açık zeminde kabak bakımı - hasat beklemenizi beklemez 56

  Açık zeminde kabak bakımı - hasat beklemenizi beklemez 37

  Açık zeminde kabak bakımı - hasat beklemenizi beklemez 72

  Açık zeminde kabak bakımı - hasat beklemenizi beklemez 5

  Açık zeminde kabak bakımı - hasat beklemenizi beklemez 69

  Açık zeminde kabak bakımı - hasat beklemenizi beklemez 23

  Açık zeminde kabak bakımı - hasat beklemenizi beklemez 70

  Açık zeminde kabak bakımı - hasat beklemenizi beklemez 100

  Açık zeminde kabak bakımı - hasat beklemenizi beklemez 85

  Açık zeminde kabak bakımı - hasat beklemenizi beklemez 29

  Açık zeminde kabak bakımı - hasat beklemenizi beklemez 23