Ahududu remanant - özellikleri ve bakım genel prensipleri

Ahududu remanant - özellikleri ve bakım genel prensipleri


Ahududu remanant - özellikleri ve bakım genel prensipleri 91 29.01.2019, 05:23

Ahududu remanant - özellikleri ve bakım genel prensipleri

Meyveleri tamir edilen çeşitler için bahçıvanlar lehine düştüYılda bir kereden fazla hasat etme yeteneği. Bir istisna ve ahududu remontantı değil. "Tatlı mevsim" bittiğinde Ağustos ve hatta Eylül ayında çilek ile sizi memnun edebilecek. Bununla birlikte, ana avantajı bu değildir. Ahududu artıkları herhangi bir dona karşı dayanıklıdır ve meyveler kısa süreli donlardan sonra bile görünmeye devam edebilir. Tırtıllar ve diğer böceklerden etkilenmez ve hasat, ekim yıllarında halihazırda elde edilebilir ve mevsim bunun için ne kadar uygun olursa olsun. Meyveler "normal" çeşitlere göre daha büyüktür ve verimler biraz daha yüksektir.

Bu tür ahududu herhangi bir şekilde büyümeye uygundurtopraklar, fark çalılıkların yüksekliğinde ve çileklerin sayısında yatmaktadır. Onarım çeşitleri daha yakın zamanda elde edildi, bunların en yaygın olanları - Altın kubbeler, Herkül ve Ağustos mucizesi. Geleneksel çeşitler kadar sürgün vermezler, bu da kendi başlarına çoğaltmanın kolay olmadığı ve satışta bulunması zor olduğu anlamına gelir. Genellikle bahçıvanlar sahte bir şekilde buluşmaktan dolayı hayal kırıklığına uğrarlar, bu nedenle özel bir çiftlikte bir satın alma yapmak daha iyidir.

Bitki nasıl ve nerede?

Ahududu arısı en iyibir serada yetiştirilen ve sertleşmiş yeşil fidanlar. Sonbaharda ekebilirsin. Orta bantta en güneşli yeri seçmek daha iyidir. Soğuk meyveler daha sonra başlayabilir, bu nedenle bitkisel ürünler için kullanılan ısı koruma yöntemlerini uygulamak, yani bitkiyi özel malzeme ile kaplamak mümkün ve gereklidir. Düşük sıcaklığa sahip bölgelerde, ilkbaharda toprağın örtülmesi tavsiye edilir ve ekim daha yüksek bir yatağa yapılmalıdır.

Zaten büyüyen ahududuları çoğaltmak istiyorsanız, dikimin ikinci veya üçüncü yılında, ormanın ortasını kesin; Korunmuş kökler, sonraki ekim için iyi fideler verecektir.

Dölleme ihtiyacım var mı?

Evet, ahududu bitkisi yüksek verim ürettiğindentoprağın hızla fakirleşmesi. Dikim zaman, 1-2 kova miktarında turba yapmak gerekir, daha sonra meyve çalılar için her zamanki zamanda mineral gübreler, humus, bulamaç, odun külü kullanın.

bakım

Onarım ahududu için diğer bakım basittir. Esas olarak, kış öncesi toprak parçasının budama ve aşırı yumurtalıkların giderilmesinden oluşur. Kararlı soğuk havanın başlangıcı ile, toprak donmaya başladığında, meyvenin sona erdiği sürgünlerin görünür kısmının kesilmesi gerekir. Kesilmiş sapları yakılır. Böyle bir işlem, ahududuların daha iyi uyumalarını sağlar ve ayrıca zararlıların gelişmesini de önler. Ek olarak, iki yaşındaki sürgünler üzerindeki verim kaçınılmaz olarak daha düşüktür.

Bir sap üzerinde bunu takip etmek gerekiyoren fazla beş atış ikamesini oluşturdu, böylece iyi bir boyutta meyveler alabilirsiniz. Diğer basit aktiviteler arasında - yabani otların gerektiği şekilde ve kuru mevsiminde gevşetilmesi ve kontrolü - ve sulama.

Ahududu onarımı, kural olarak gerektirmezPüskürtme, yani bakımda daha az enerji harcayacağınız ve ek kimyasalları kullanamayacağınız anlamına gelir. Böyle "saf" meyveler alerjiye neden daha az olasıdır. Bazen yapraklarda örümcek akarları veya yaprak bitleri bulabilir, o zaman bitkileri püskürtmek mümkündür, ancak bu isteğe bağlı bir egzersizdir. Ayrıca, çiçeklenme sırasında gerçekleştirilemez.

Gördüğünüz gibi, yama ahududu yetiştiriciliğiBitkinin bakımı için daha az zaman harcayarak, geleneksel çeşitlerden temel olarak farklıdır. Yine de, özellikleri hala incelenmektedir ve yeni bakım sırları ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle, diğer insanların deneyimlerini ve özel yayınlarını incelemek her zaman yararlıdır. Ve işiniz için ödül - temiz, büyük meyveler - kesinlikle en yüksek test olacaktır.

Ahududu remanant - özellikleri ve bakım genel prensipleri

Ahududu remanant - özellikleri ve bakım genel prensipleri

Related news

 • Doğum kontrol yöntemleri iğne ile Etiketlenen Konular
 • Abdulhamid Döneminde Yapılanlar izle
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma
 • Tereyağının zararları

 • Ahududu remanant - özellikleri ve bakım genel prensipleri 26

  Ahududu remanant - özellikleri ve bakım genel prensipleri


  Ahududu remanant - özellikleri ve bakım genel prensipleri 28

  Ahududu remanant - özellikleri ve bakım genel prensipleri 19

  Ahududu remanant - özellikleri ve bakım genel prensipleri 21

  Ahududu remanant - özellikleri ve bakım genel prensipleri 70

  Ahududu remanant - özellikleri ve bakım genel prensipleri 70

  Ahududu remanant - özellikleri ve bakım genel prensipleri 100

  Ahududu remanant - özellikleri ve bakım genel prensipleri 17