Çamaşır makinesi neden dönmüyor

Çamaşır makinesi neden dönmüyor?

Herhangi bir ev sahibi veya apartman sahibi isterKonaklamanız için konforlu koşullar yaratın. Bunun için çeşitli araçlar ve yöntemler kullanır. Kural olarak, günlük sorunların bir kısmı teknoloji ile çözülür. Çamaşır makinesi de bulunmaktadır. Kullanımı nedeniyle, el ile eşyaların silinmesine gerek yoktur. Bu nedenle, bir şeyler yıkamak için çabuk bir şekilde uğraşırken, sahibinin kendi işini yapma zamanı vardır. Fakat böyle bir teknik bozulduğunda, birçok zorluk ortaya çıkar.

çamaşır makinesi çalışmıyor

Şimdi tüketici pazarında satın alabilirsinizÇok sayıda üreticinin farklı tipte çamaşır makineleri. Bunların hepsi, tankın yapıldığı teknoloji ve malzeme, yıkama programları, ek fonksiyonların kullanılabilirliği vb. Ile ayırt edilir. Ancak, kural olarak, bu tür ev aletlerinde meydana gelen arızalar benzerdir. Çamaşır makinesinin dönmediği en yaygın sorunlardan biri. Bu başarısızlık, modelin maliyetine ve ek seçeneklerin kullanılabilirliğine bakılmaksızın gerçekleşebilir. Bazen, çamaşır makinesi çalışmadığında (eğirme), nedenler oldukça önemsizdir ve herhangi bir metresi bunları düzeltebilir. Ancak bazen tamir, kaliteli teşhis ve özel bilginin kullanılabilirliğini gerektirir.

Master'ı ara yoksa kendin tamir et.

Çoğu durumda onarımlar yapılabilir.bağımsız olarak, uzmanların müdahalesi olmadan, özellikle çamaşır makinesi eğirme yapmıyorsa. Her ne kadar ev aletleri garanti kapsamındaysa da, teşhisi emanet etmek ve kalifiye bir teknisyene tamir etmek daha iyidir. Kural olarak, çoğu şehirde, ev aletlerinin onarımı ve bakımıyla uğraşan özel servis merkezleri bulunmaktadır. Bu durumda müşteri, çamaşır makinesini, üreticinin servis şirketinden uzmanların katılımı ile ücretsiz olarak tamir etme olanağına sahiptir.

çamaşır makinesinde eğirme yapmaz

Herhangi bir arıza kendi sebepleri vardır. Ve bir arızayı tamir etmeden önce, kaynağını bulmalısın. Çamaşır makinesinin dönmediği ve bunların nasıl ortadan kaldırılacağı ile ilgili temel nedenleri göz önünde bulundurun.

Yanlış ayarını kullanma

Cihazın yapamayacağı fark edildiğindeçamaşırlara basın, bu mümkün, yanlış modda siler. Bunu yapmak için belirli seçenekleri ayarlamanız gerekir. Eğirme, yumuşak yıkama programında kapatılabilir. Sorunu çözmek için çamaşır makinesi ile birlikte gelen talimatları kullanmanız gerekir. Dikkatlice inceleyin ve yazılıma uygun ayarlamalar yapın. Eğer çalışması sırasında cihazda böyle bir seçenek bulunmadığı tespit edildiğinde, çamaşırların eğrilmesi olmayacaktır. Ayrıca, cihazın "döndürme" modunda çalıştığı, fakat yine de programı bitirdiği ve çamaşır makinesine basmadığı görülüyor. Bu durumda, yıkanmadan önce dahil olan modu kontrol etmek gereklidir.

Yanlış mod seçimi - hoşortak bir neden, çamaşır makinesindeki "Indesit" in spin-off programların mekanik seçimi ile çalışmaz. Bu firmanın bazı modellerinin kontrolü iki regülatör tarafından yapılmaktadır - programın seçimi ve ekstraksiyon hızı. Ve eğer ana fonksiyonun seçimi ile birlikte, herhangi bir devir seçilmezse, makine çamaşır yıkandıktan sonra yıkama döngüsünü bitirecektir.

Cihaz aşırı

Spin rejimini ihlal etmek de mümkündürÇamaşırhane. Bu, cihazın otomatik olarak dengesizliği ve şeylerin aşırı yüklenmesini ayarlamadığı durumlarda olur. Bu nedenle, çamaşırın tambur üzerinde eşit olmayan bir dağılımı vardır ve sonuç olarak, eğirme makinesi çamaşır makinesinde çalışmaz. Tüm modellerde bir dengesizlik fonksiyonu yoktur. Bazen, döndürme modunun başlangıcında cihaz tamburu döndürmeye çalışır, ancak çalışmaz. Ve bu tür girişimler her zaman tekrarlanır. Cihaz çamaşır makinesine basmazsa, yıkama tamamlanır. Bu problemi ortadan kaldırmak için, çamaşırların bir kısmını makineden ayırmak ve geri kalan kısımların tamburun üzerine saçılmadan dağıtılması gerekmektedir. Bundan sonra, tekrar spini başlatın.

Neden çamaşır makinesinde dönmeye çalışmıyor?

Bugün, neredeyse tüm üreticiler donatıyor"Dengesizlik" gibi bir işlevin modern modelleri. Ama eski modellerden bahsediyorsak, örneğin, örneğin, bir çamaşır makinesinde "Samsung" iplik eğirme işinin sebebi belki de budur. Bu tür modellerin sahipleri, otomobilin programı tamamladığında, hız kazanmaya yönelik birkaç başarısız girişimden sonra, olayların planını uzun zamandır biliyorlardı.

Tankta suyun varlığı

Eğirme işleminden önce cihaz su deposundan çıkarır veKalan su, çamaşırlardan çıkarıldı. Lavabo üretilmezse, nedeni bulmak gerekir. Bunu yapmak için, talimatı kullanın ve içindeki tahliye filtresini bulun. Sonra aç ve temizle. Üçüncü taraf öğelerden kaldırın. Boşaltma vanası kırılırsa, tanktan pompaya giden hortumun kirlenmesi kontrol edilir. Bunu yapmak için, ot kaldırılır ve kullanılabilirlik kontrol edilir.

Römorkör hatası

 çamaşır makinesinde spin çalışmıyor lg

Cihaz çamaşırlarla aşırı yüklendiğinde, o zamansınırda çalışır. Gelecekte bu, tadhodchik'in başarısızlığına yol açabilir. Cihazın devir sayısını izler. Başarısızlığı, cihazın, tamburun dönme hızını belirleme yeteneğini yitirmesine yol açmaktadır. Bu, sıkma hızının yanlış ayarlanmasını sağlar. Ek parça gevşekse veya kablolar ve kontaklar kırıldığında sensör kırılabilir. Sorunu çözmek için, sabitleme sıkılır. Kablolama ve kontakları kontrol etmeye de değer. Bundan sonra temizlenmeli ve izole edilmelidir. Sensörde bir sorun varsa, yeni bir tane satın almalısınız. Mekanizmanın yerini değiştirme problemini çözebilirsiniz, ancak bu tür sorunların çözümünde geniş bir tecrübeye sahip olduğundan, bu amaçlarla bir uzmanı dahil etmek daha iyidir. Bu nedenle, usta, belirli bir çamaşır makinesi markası için gerekli cihazı alacak ve dolayısıyla cihazı kolayca değiştirecektir.

Motordaki arızalar

Uzun süreli yıkama sonucuMakineler fırçalar giyer. Bu, cihazın verimliliğini ve hızını azaltır. Sorunu çözmek için, motora nüfuz etmek ve cihazın muhafazasını sökmek gerekir. Ardından kabloları ve kayışları çıkarın. Daha sonra sensör ve fırçalar kontrol edilir, bobinler "çağrılır". Tüm hatalı ürünler yenileriyle değiştirilir. Bu tür eylemler bağımsız olarak yapılabilir, ancak yine de nitelikli bir uzmanın hizmetlerini kullanmak daha iyidir. Sonuçta, ustalar, bu tür problemleri çözmede bir takım araçlara ve deneyime sahiptir. Ve uzun sürmeyecek.

Kontrol modülünün arızalanması

çamaşır makinesinde eğirme yapmaz

Herhangi bir cihazın beyinleri modüldür. Tüm mekanizma ve sistemlerin faaliyetlerini düzenler, yönetici unsurları yönlendirir. Yukarıdaki problemleri inceledikten sonra bu problemi tanımlayın. Bu mekanizmanın onarımı çok pahalıdır. Bunu yapmak için ustaların hizmetlerini kullanmalısınız. Örneğin, bir çamaşır makinesinde (LG) eğirme yapılmadığında, bunun oldukça yaygın bir arıza nedeni olduğunu belirtmek gerekir.

Basıldığında gürültü

Tüketiciler bir sorunla karşı karşıya geldiğindeBasma sonucunda çeşitli sesler ortaya çıkar. Bu, ceplerden gelen küçük parçaların, tambur ve cihazın tankı arasında yer aldığı anlamına gelir. Bunları çıkarmak için ısıtıcı çıkarılır.

çamaşır makinesi çalışmıyor

Eğer ortadan kaldırılmazlarsa, şiddetlive cihaz sıkışır. Yıpranmış rulmanlar da gürültüye sebep olur. Ancak kemer de gürültü yapabilir. Cihazı sökmek ve yatakların düzgün çalışıp çalışmadığını belirlemek gerekir.

Sonuç

Çoğu zaman tüketicilerçamaşır makinesinde eğirme yapmaz. Böyle bir arızayı ortadan kaldırmak için yöntemler ve yöntemler yukarıda açıklanmaktadır. Sorunu çözmek için bağımsız çabalar uygulayabilir veya ustaların hizmetlerini kullanabilirsiniz. Genel bir kural olarak, çamaşır makinesi sıkma çalışmıyor neden sorusunu ele almak için, tüketiciler belirli bir ücret karşılığında tamir ve böyle cihazların bakımlarının yapılması nitelikli firmaların servisleri kullanmak. Gelecekte hızlı ve verimli bir ek zorluklar ve fazla ödemeler olmadan girilen sorunu çözmek için izin verecektir.

Çamaşır makinesi neden dönmüyorfotograflar Goruntuler resim Fotograf galeriler

Related news

 • İğne Oyası Yemeni Örnekleri 2018
 • Hamur işi Poğaça Videosu
 • Mapo tofu tarifi
 • Patatesli Misket Köfte Videosu
 • Amigurumi T-Rex Dinozor Oyuncak Yapımı

 • Çamaşır makinesi neden dönmüyor

  Çamaşır makinesi neden dönmüyor


  Çamaşır makinesi neden dönmüyor

  Çamaşır makinesi neden dönmüyor

  Çamaşır makinesi neden dönmüyor

  Çamaşır makinesi neden dönmüyor

  Çamaşır makinesi neden dönmüyor

  Çamaşır makinesi neden dönmüyor

  Çamaşır makinesi neden dönmüyor

  Çamaşır makinesi neden dönmüyor

  Çamaşır makinesi neden dönmüyor

  Çamaşır makinesi neden dönmüyor

  Çamaşır makinesi neden dönmüyor

  Çamaşır makinesi neden dönmüyor