Aminoasetik asit, vücut için ölçülemez önemi 36 22.01.2019, 04:49

Aminoasetik asit, vücut için ölçülemez önemi.

Benzersiz bir amino asitoptik izomerleri vardır - aminoasetik asit (ya da aminoetanovaya), aynı zamanda halk glisin olarak bilinir. fotoğraf gelişmekte görevi görür tanınmış madde - Bazı kaynaklarda da adı paraoksifenilaminouksusnaya asit altında bulunabilir. Bu, bir alifatik amino asit grubuna ait olan, aşağıdaki kimyasal formüle sahiptir: NH2-CH2-COOH.

Bu asidin vücuda etkisi.

Aminoasetik asit içerdiği bir sır değilbirçok protein ve biyolojik olarak aktif bileşikler. sentez süreci sayesinde profirinov ve pürin bileşikleri oluşur. Ayrıca, söz konusu madde bir nörotransmitter amino asittir. Glisin reseptör nöronlar GABA ayırma yükseltmek üzerindeki etkisini inhibe eden ve glutamik asit yer alır; bunlar arasında amino asitler, uyarı katkı nöronların olarak adlandırılan izole azaltmak için, beyin ve omurilik alanlarda yer almaktadır.

Kimyasal özellikleri

Gibi bir madde olduğunu bilmek önemlidirAminoasetik asit, kimyasal özellikleri aşağıdaki gibidir: bir ganser, GABA-ergic etkisi, ek olarak, antioksidan ve antitoksik özellikler ifade edilir. Ve en önemlisi, glisin glutamat reseptörlerini düzenleyebilir. Vejetatif-vasküler ve serebral bozuklukları azaltmak için bu asit uygulayın, bu alkolün toksik etkisini önemli ölçüde azaltır. Psiko-duygusal gerginlik ve saldırganlıkta belirgin bir azalma vardır ve bu da sosyal uyumda bir artışa neden olur. Ayrıca, ruh hali gelişir ve normal uyumaya başlar, zihinsel performans iyileşir.

Farmakolojik analiz

Farmakolojik eylem için,Aminoasetik asit, örneğin beyinde çok sayıda sıvı ve dokuya kolayca nüfuz edebilir. Bu madde, dokularda birikmeyen su ve karbondioksit bağlantısı öncesinde metabolize olur.

Vücut bu maddeyi hangi sinyallerde kullanır?

Sık görülen stresli durumlar ile,azaltılmış performans, sapkın davranış biçimleriyle, bu ilacı kullanmak için sinir sisteminin çeşitli hastalıkları tavsiye edilir. Glisin nevrozlara ve vegetovasküler distoniye karşı savaşır ve ayrıca travmatik beyin yaralanmaları ve iskemik inme sonrası da faydalıdır.

Sporcu glisin uygulaması

Spor diyetinde, aminoethanik asit E640 gıda takviyesi olarak bulunur.

Sahip olan yararlı özelliklerin listesi,aminoasetik asit - bir polipeptid, tükenmez. Bu nedenle, bu asidin kreatin kaynağı olduğu gerçeğinden dolayı kas dokusunun dejenerasyon sürecini yavaşlatır. Bu olmadan, nükleik ve safra asitlerinin sentezi ile yapamazsınız.

Bu madde bir dizigastrointestinal hastalıklar için kullanılan antasit preparatlar. Ek olarak, bu asit hasarlı dokuyu onarmak gerektiğinde kullanılır.

Santral sinir sistemi ve prostat bezi için glisin öneminden bahsetmek imkansızdır. Fren nörotransmiteri olması nedeniyle, epileptik konvülsiyonlar önlenir.

Aminoasetik asit de manik-depresif psikozun tedavisindeki uygulamasını bulmuştur. Oldukça etkili ve hiperaktivite gibi bir hastalık ile başa çıkmaktadır.

Bilinen bu fazlalığı ile gerçektirBir kişi genellikle bir yorgunluk hissi yaşar, ancak makul miktarlarda kullanımı bu sorunu çözebilir ve vücuda büyük bir enerji kaynağı verebilir. Tedbiri bilmeniz gereken her şeyde hatırlanmalıdır.

Aminoasetik asit, vücut için ölçülemez önemigaleriler Fotograf

Related news

 • Türbanlı delisi 5497442499
 • TRAKYA MUTFAĞI ETLİ DÜĞÜN ÇORBASI TARİFİ
 • Arpacık göz muamelesi hakkında birkaç ipucu
 • Değişik Noktalı Göz Makyajı Yapımı

 • Aminoasetik asit, vücut için ölçülemez önemi 13

  Aminoasetik asit, vücut için ölçülemez önemi


  Aminoasetik asit, vücut için ölçülemez önemi 56

  Aminoasetik asit, vücut için ölçülemez önemi 26

  Aminoasetik asit, vücut için ölçülemez önemi 80

  Aminoasetik asit, vücut için ölçülemez önemi 85

  Aminoasetik asit, vücut için ölçülemez önemi 2

  Aminoasetik asit, vücut için ölçülemez önemi 90

  Aminoasetik asit, vücut için ölçülemez önemi 7