Artmış kreatinin. Doldurduktan ve göstergelerin normale döndürülmesi nasıl

Artmış kreatinin. Doldurduktan ve göstergelerin normale döndürülmesi nasıl


Artmış kreatinin. Doldurduktan ve göstergelerin normale döndürülmesi nasıl 64 15.01.2019, 22:06

Artmış kreatinin. Doldurduktan ve göstergelerin normale döndürülmesi nasıl

Kreatinin, azot metabolizmasının son ürünüdür. Bu gösterge, tüm vücudumuzun böbrek ve kaslarının fonksiyonunu izlemenize izin verir. Bu ürünün seviyesine göre (bunun için kreatinin için kan testine ihtiyacınız vardır), böbreklerin boşaltma işlevini ve kas dokusunun durumunu değerlendirirsiniz. Kaslar oluşturur, daha sonra direkt olarak kana salınır ve vücudumuzdan böbrekler tarafından idrarla atılır.

yükseltilmiş kreatininBirçok hastalığın tespitinde en basit yöntemkan testi. kadınlarda kreatinin (seviye) erkekte bir yukarı regülasyon sergilemiştir (bunun miktarı 45,5-81,3 mmol / l arasında değişir, erkek - 61,3-105,2 mmol / L). Bu nedenle göstergeler cinsiyete göre farklılık gösterecektir. kas kütlesi daha çok mal var çünkü erkeklerde kreatinin artışı (ve çocuklarda genellikle - 26,0-61,5 mmol / l).

Kreatininte (büyük) artışın nedenleri:

 • Normalde, birçok atlette kreatinin artmıştır(Kas kütlesinin büyük bir miktarı), ilaç alarak et yemekten büyük miktarlarda yemek bu insanlar, ( "İbuprofen", "Tetrasiklin", "Sefazolin").
 • Akut böbrek yetmezliği. Arestörün birçok nedeni vardır. En yaygın olanı şok koşulları, ağır kan kaybı, nefrotoksik maddelerle zehirlenme, akut böbrek hastalığı, mantar zehirlenmesi, bilateral böbrek travmasıdır. Akut böbrek yetmezliği başlıca belirtileri, anüri (idrar yokluğu), bulantı, kusma, iştah kaybı, uyuşukluk vardır temelde akut böbrek yetmezliğine yol açan hastalığın, aynı belirtileridir.

kreatinin için kan testi

 • Artmış kreatinin de büyük olduğundakas liflerinin kütlesi (örneğin, uzun süre ezilme sendromu ile). Kaslarımıza zarar verirken, sistemik dolaşıma giren büyük miktarda kreatin salınır ve böbrekler vücudumuzdan hızla çıkarmak için zaman bulamazlar.
 • Hipertiroidi olduğunda da kreatinin artar. Patogenez aşırı miktarda tiroid hormonunun etkisi altında artan kas liflerinin parçalanmasına dayanır ve artmış kasların otolizinde kreatinin seviyesinde artışa neden olur.

Kandaki kreatininte bir artış olduğunda,Her şeyden önce, böbreklerin çeşitli hastalıklarını dışlamanız gerekir. Bu amaçla, çeşitli analizler ve fonksiyonel testler gerçekleştirilmektedir. Böbreklerin işlevini belirlemeyi mümkün kılan önemli bir gelişme, endojen kreatininin temizlenmesidir (Reberg'in testi). Bu test, böbreklerin işlevsel durumunu kanın kreatinin düzeyinin basit bir ölçümü ile karşılaştırıldığında daha etkili bir yöntemdir.

kreatinin için kan testi

Kandaki nefronların% 50'den fazlası etkilenirse kreatinin düzeyi artmaya başlar ve kreatinin artışından çok önce boşluk değişir.

Bu nedenle, bu örnek sayesinde hastalığın klinik öncesi aşamada teşhis edilebileceği ve başarılı bir tedavi için değerli zaman kazanacağı söylenebilir.

Kanın kreatinin düzeyini azaltın, sadeceçünkü artan oran hastalığın yalnızca bir semptomudur. Proteinsiz diyetle bir miktar azalma sağlanabilir.

Artmış kreatinin. Doldurduktan ve göstergelerin normale döndürülmesi nasıl

Artmış kreatinin. Doldurduktan ve göstergelerin normale döndürülmesi nasıl

Related news

 • Mantar Sosu Yapılışı Videosu
 • Fırında Beşamel Soslu Tavuk Videosu
 • Dukan Burger
 • Kaplan Begonya: Bakım ve Üreme

 • Artmış kreatinin. Doldurduktan ve göstergelerin normale döndürülmesi nasıl 50

  Artmış kreatinin. Doldurduktan ve göstergelerin normale döndürülmesi nasıl


  Artmış kreatinin. Doldurduktan ve göstergelerin normale döndürülmesi nasıl 13

  Artmış kreatinin. Doldurduktan ve göstergelerin normale döndürülmesi nasıl 45

  Artmış kreatinin. Doldurduktan ve göstergelerin normale döndürülmesi nasıl 85

  Artmış kreatinin. Doldurduktan ve göstergelerin normale döndürülmesi nasıl 43

  Artmış kreatinin. Doldurduktan ve göstergelerin normale döndürülmesi nasıl 21

  Artmış kreatinin. Doldurduktan ve göstergelerin normale döndürülmesi nasıl 73

  Artmış kreatinin. Doldurduktan ve göstergelerin normale döndürülmesi nasıl 38