Atomizer - nedir bu Atomizerler hakkında yorumlar

Atomizer - nedir bu? Atomizerler hakkında yorumlar

Son zamanlarda, insanlar giderek artanBir atomizerin takıldığı elektronik sigaralar. Nedir, hepsini değil. Bu makale atomizer prensibinin bir açıklamasını ve bunları kullanmak için bazı ipuçları içerir.

Bir atomizer nedir?

atomizer ne olduğunu

Elektronik sigarada standart atomizerEn yaygın buharlaştırıcıdan (cliromayzers, cartomizers, vb.) başka bir şey değildir. Hepsi çeşitli elektronik sigaraların bir parçası olabilir. İşletme prensiplerini anlamak için, bu tür cihazların dünyasında gezinmek daha kolay olacaktır.

Bazen en saygın teknik ve haberlerMalzemelerindeki portallar, sözde ultrasonik atomizörler olarak adlandırılabilir. Ancak uzmanların uygulama ve sorgulamaları, aslında bu tür ifadelerin bir efsane olduğunu göstermektedir. Ultrasonik tatlandırma sistemi, ilk elektronik sigara modellerinde kullanılmıştır. Bugüne kadar, bu artık uygulanmamaktadır.

elektron atomizer

cihaz

Operasyon prensibi sıvı olmasıısıtılmış, erkek ve nefes olan buhar haline dönüşür. Diğer bir deyişle, elektronik atomizör - silindir şeklinde bir küçük bir tank, bunun içinde kap seramikten yapılır. Dahili bir evaporatif sisteme sahiptir.

Buharlaştırıcı sistemin bileşimi bir fitil içerir(çoğu zaman, yeterince yüksek bir sıcaklığa dayanabilen bir ipliktir), üstüne atomizör sargısının yerleştirildiği, bir nikrom spiral (farklı çaplarda olabilir, cihazın spesifik modeline bağlı olabilir). Sargının uçlarında düğmelere, sensörlere ve mikro devrelere bağlı kontaklar vardır. Bütün bunlar atomizer aküsüne bağlı.

en iyi atomizer

En çok evaporatif sistemdedemir esaslı mikro gözenekli malzeme ile kaplı özel bir metal köprü döşer. Bu, atomizörü hasardan korumak ve sıvının buharlaştırıcı sisteme aktarılması için gereklidir.

Bazı elektronik sigara modellerindeAtomizörü içeren buharlaşma sisteminin tank serisi kullanılır. Bu nedir? Gerçek şu ki, yukarıda tarif edilen köprü yerine, burada silindirik bir "gaga" nın takıldığı özel bir platform kullanılmaktadır. İçinde ince bir metal ağa sarılmış bir iplik var. Kartuşun (sıvı kabı) açılmasında, bu "gaga" eklenir, bundan sonra sıvı buharlaştırma sistemine geçer.

Atomizörler çeşitli tiplere ayrılmıştır, çünkü bunlarda nikrom çeşitli boyutlarda kullanılmaktadır:

 • Düşük Direnç (LR) - düşük direnç1.8 Ohm). Bu tür bir atomizör çok fazla tatlandırıcı özelliği verir ve çok fazla buhar yayar, ancak buharlaşma sadece en aşırı modda meydana gelir. Bu tür cihazlar başarısız oldukları için en hızlılar, yorum yazdıkları şeyle yargılıyorlar.

 • Standart tip atomizer (Normal). Çalışma direnci var (2.8 ohm'a kadar). İş optimal modda gerçekleşir, garantili çalışma süresi yaklaşık altı aydır.

 • Yüksek dirençli tipte atomizörler (Yüksek Gerilim) - 2 Ohm'dan daha fazla dirençte çalışır. En iyi atomizerin seçilmesi zordur, her şey burada bireyseldir.

Atomizörler kullanmak için birkaç ipucu

Bir önceki bölüm atomizer hakkında şunları söyledi: ne olduğu ve hangi bölümlerden oluştuğu. Şimdi onu nasıl düzgün bir şekilde kullanacağımızı anlamaya ihtiyacımız var. Birkaç prensibi anlamak yeterlidir, böylece atomizer uzun bir süre çalışacaktır.

atomizer yorumları

Zamanla, maddenin lezzet özellikleri,Herhangi bir, hatta en pahalı atomizer içinde bulunan, bozulur. Buradaki nokta sadece fitil ve nikrom ipliklerinin zamanla yanması değil, aynı zamanda spiraller üzerindeki atomizörün yanmamış bileşenlerinin oluşumunda da söz konusudur. Bu nedenle, eserleri yavaş yavaş olduğunu bozulmaya başlar.

Lezzet en önemlisi. Bu arada, tatlandırıcı maddeler kullanmayan "elektronik" sigara içenler için pratikte böyle bir problem yoktur. Daha sonra soru, spiralin birikintiden nasıl temizleneceğine, dolayısıyla atomizerin bir süre çalışacağına dair ortaya çıkar. Yapabilirsin, ama her şey çok basit değil.

Elektronikte sıvı gibi hatırlamakta yarar var.Bir sigara, bir atomizer - sadece harcanabilir bir malzeme. Bu nedenle, yatağın temizlenmesini ve cihazın çalışmasını iyileştirmeyi sağlayan başka teknikler önerilmektedir. Bununla birlikte, tüm bunlar kendi risk ve tehlikenizle yapılır: Bazı modeller sadece manipülasyona dayanmaz. Bu arada, atomizer yıkandıktan veya temizlendikten sonra üreticilerin garantisi kaybolur.

Şimdi başka bir efsaneyi dağıtmalıyızelektronik sigaralar. Herkes, su ve diğer sıvıların atomizöre girmediğini dikkatle izlememiz gerektiğini düşünür, aslında bu gerçeklerden uzaktır. İşleri sürekli olarak neme giriyor, bu yüzden suya girmek hiçbir zarar vermeyecek.

Standart temizlik prosedürü

Atomizöre daha uzun süre dayanarak, periyodik olarak yıkanıp karbondan arındırılmalıdır. Şu noktalara dikkat edelim:

1. Atomizörü aküden ayırmak gerekir, bundan sonra sıcak su ile yıkanır. Ancak kaynar su ile değil, ellere rahatsızlık vermeyen bu tür su kullanmak yeterlidir. Suyu temizlemek için atomizörü üflemelisiniz. Durulamayı birkaç kez tekrarlayın.

2. Şimdi cihazı kuru şekilde kurutmanız gerekir. Bu bir saç kurutma makinesi (çok sıcak olmayan hava kullanmayın), bir radyatör veya bir fan ile yapılabilir.

3. Daha sonra, atomizer'ı daha önce sıvı ile damlatılmış bir elektronik sigaraya takın. Sarmal ve fitili iyi bir şekilde emmelidir, böylece elektronik sigaraya ilk kez başladıktan sonra herhangi bir arıza meydana gelmez. Şimdi cihaz nihayet çalışmaya hazır.

atomizer sargısı

Bu tür eylemler haftada bir yapılırsa, atomizörün çalışması daha uzun bir süre devam edecektir. Ek olarak, spiraller üzerinde güçlü bir birikimden kaçınacaktır.

Ağır kirlerle temizlik

Atomizer çok kirli ise, o zaman bu temizlik yardımcı olmayacaktır. Aşağıdaki yöntemi kullanmam gerekecek:

1. Durulama ve temizleme üç kezden daha fazla yapılmalıdır.

2. Ardından, atomizör çökeltinin temizlenmesi için amaçlanan bir sıvıya daldırılmalıdır. Cihaz en az birkaç saat orada kalmalıdır. Deterjan veya çözücü kullanmayın, çözünmüş sitrik asit veya Coca-Cola içeceği almak daha iyidir.

3. Periyodik olarak, çözelti ile kabuğunun soyulmasını soymak için sarsılmalıdır.

4. Atomizörü çözelti içinde tuttuktan sonra kurutulmalıdır.

Atomizer ateşleme

Tüm temizlik prosedürlerini tamamladıktan sonra, bir atomizer yakmanız gerekir. Bu gerektirecektir:

1. Atomizörü elektronik sigaraya yerleştirin. Kartuşun henüz takılmasına gerek yoktur.

2. Elektronik sigara tuşuna 5-7 saniye basın, eş zamanlı olarak atomizerin içine üfleyin. Bundan dolayı, spiral ısıtılır, kalan depozito kaldırılır ve cihazın aşırı ısınması mümkün olmayacaktır. Bu eylem en az üç kez tekrarlanmalıdır.

Bundan sonra, atomizer temizlenecek ve son olarak çalışmaya hazır olacak.

İşlem sırasında kabul edilemez işlemler

Birçok yorumların söylediği gibi, cihaz kendini iyi idare etmeyi gerektirir. Atomizer aşağıdaki gibi istismar edilmez:

1. Kimyasal maddeler temizlik için kullanılmamalıdır, çünkü kalıntılarının çıkarılması son derece zordur. Bu, cihaza zarar verecektir.

2. Yanarken atomizörü aşırı ısıtmayın.

3. Spreylere zarar verme şansı olduğundan, atomizörü yıkamak için güçlü bir su jeti kullanmayın.

4. Kuruması için sıcak hava kullanmayın.

Bu makaleden okuyucu, kendisi için açıklığa kavuşturmalıdır.atomizer hakkında birçok soru: ne var, nasıl kullanılır, nasıl temizlenir ve nasıl erken bir bozulma önlenir. Yukarıdaki ipuçlarını takip ederseniz, elektronik sigara kullanım ömrü çok uzar.

Atomizer - nedir bu Atomizerler hakkında yorumlarresim Goruntuler

Related news

 • Doğal imar. Enine ve boyuna yerleşim
 • Yeşil gözlere hangi renkte bir saç yaklaşıyor veya uyuyor Birkaç seçenek var
 • Prostatit nedir Hastalığın nedenleri, tedavisi
 • Burç tarafından seviyorum. Bir erkek balıka nasıl aşık olunur
 • Elektrikli Kombi Nasıl Tasarruflu Kullanılır

 • Atomizer - nedir bu Atomizerler hakkında yorumlar

  Atomizer - nedir bu Atomizerler hakkında yorumlar


  Atomizer - nedir bu Atomizerler hakkında yorumlar

  Atomizer - nedir bu Atomizerler hakkında yorumlar

  Atomizer - nedir bu Atomizerler hakkında yorumlar

  Atomizer - nedir bu Atomizerler hakkında yorumlar

  Atomizer - nedir bu Atomizerler hakkında yorumlar

  Atomizer - nedir bu Atomizerler hakkında yorumlar

  Atomizer - nedir bu Atomizerler hakkında yorumlar

  Atomizer - nedir bu Atomizerler hakkında yorumlar

  Atomizer - nedir bu Atomizerler hakkında yorumlar

  Atomizer - nedir bu Atomizerler hakkında yorumlar

  Atomizer - nedir bu Atomizerler hakkında yorumlar

  Atomizer - nedir bu Atomizerler hakkında yorumlar

  Atomizer - nedir bu Atomizerler hakkında yorumlar

  Atomizer - nedir bu Atomizerler hakkında yorumlar

  Atomizer - nedir bu Atomizerler hakkında yorumlar

  Atomizer - nedir bu Atomizerler hakkında yorumlar