Ayak Peelingi Nasıl Yapılır

Ayak Peelingi Nasıl Yapılır
Ayak Peelingi Nasıl Yapılır


Ayak Peelingi Nasıl Yapılır?

Ayak Peelingi Nasıl Yapılır?

 

Cildi ölü deriden arındırma işlemi peeling olarak adlandırılmaktadır. Ayağınıza, haftada bir peeling uygulamanız, ayaklarınıza yapacağınız muazzam bir bakım olmakla birlikte, ayaklarınızı derinlemesine temizleyecektir. Peeling, gözenekleri açarak, cildinizin nefes almasını sağlar. Eğer ayak peelingini, kendiniz uygulayacaksanız, duş sırasında ya da duştan sonra yapmanız tavsiye edilir. Evde kendi imkanlarınızla yapabileceğiniz peeling tarifleri bulunmaktadır. Evde ayakpeelingi nasıl yapılır?

Limon Suyu İle Peeling

Limon suyu kullanarakayak peelingi nasıl yapılır? Limon suyu ile peeling yapmak için, limon suyuna, esmer şekere ve badem yağına ihtiyacınız vardır. 1 adet limonun suyunu, 2 kaşık esmer şeker ve 1 tatlı kaşığı badem yağı ile karıştırarak hazırlayabilirsiniz. Peelingi ayaklarınıza uygulamak için, ayaklarınızı yıkayıp kurulamalısınız. Masaj yaparak uyguladıktan beş dakika sonra, ayaklarınızı yıkamalısınız. Bu yöntemi haftada iki defa uygulayarak, ayaklarınızı ölü derilerden arındırabilirsiniz.

Zeytinyağı İle Peeling

ayak-peelingZeytinyağı ileayak peelingiyapmak oldukça kolaydır. Bu yöntem için, zeytinyağı, esmer şeker ve limon suyu gerekmektedir. 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 bardak esmer şeker ve yarım limonun suyunu karıştırarak bir karışım elde edebilirsiniz. Karışımı masaj yaparak ayaklarınıza uygulamalı ve beş dakika bekletip yıkamalısınız.

Nane Yaprağı İle Peeling

Bu yöntem için ihtiyacınız olanlar, yeşil limon, toz şeker, nane yaprağı ve badem yağıdır. Yarım yeşil limonu blendırdan geçirmelisiniz. Üzerine 2 yemek kaşığı toz şeker ve 15 adet doğranmış nanenin yaprağını ardından da badem yağını ilave etmelisiniz. Elde ettiğiniz karışımı ayaklarınıza nazikçe uygulamalısınız. 10 dakika kadar beklettikten sonra, ayaklarınızı yıkayabilirsiniz.

Bal İle Peeling

Ayakpeelinginasıl yapılır diye düşünüyor ve peeling yapmayı bilmiyorsanız, bal ile kolayca peeling yapabilirsiniz. Bal, limon suyu ve yumurta sarısı ile peeling yapabilirsiniz. 2 damla limon suyunu, 1 adet yumurtanın sarısı ve 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırmanız gerekiyor. İyice karıştırdıktan sonra, ince bir tabaka halinde, masaj yaparak ayaklarınıza uygulamalısınız. Karışım, cildinizde kuruduktan sonra temizleyebilirsiniz. Her hafta tekrarlamanız önerilir.

Ayaklarınızın yumuşak ve pürüzsüz görünümü için bu yolları kullanarak rahatlayın.


Ayak Peelingi Nasıl Yapılır

Ayak Peelingi Nasıl Yapılır

Related news Ayak Peelingi Nasıl YapılırAyak Peelingi Nasıl Yapılır


Ayak Peelingi Nasıl Yapılır


Ayak Peelingi Nasıl Yapılır


Ayak Peelingi Nasıl Yapılır


Ayak Peelingi Nasıl Yapılır