Böbrek sorunlarınız var mı Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir

Böbrek sorunlarınız var mı Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir


Böbrek sorunlarınız var mı Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir 74 04.02.2019, 02:34

Böbrek sorunlarınız var mı? Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir.

Böbrekler hayati organlardan biridir,Vücudumuzun temizlenmesi işlevlerini yerine getirmek. Bunlar büyük çalışma içinde bulunan zararlı maddeler ayırma filtratın boyunca günlük olarak 180 litre, işleme olun. Böbrekte idrar 1 ila 1.5 litre oluşturulur eden gövdenin idrar çıkışı yoluyla hangi. Ancak böbrekler sadece bir filtreleme cihazı değil aynı zamanda vücudumuzun çeşitli süreçleri ve mekanizmalarının düzenleyicileri olup, bunların mükemmel işleyişini garanti eder. temizleme işlevini ile birlikte, böbrekler, kan basıncı, asit-baz ve su-tuz dengesini düzenler ve kırmızı kan hücrelerinin üretimini uyarır. Böbrek problemleri, ciddi hastalık belirtileri, uzun süre algılandı, ancak aynı zamanda aşağılamak ya da insan yaşamı için bir tehdit oluşturuyor doğal filtre sistemi ve düzenleme yok edilemez.

En sık görülen böbrek hastalıkları şunlardır:piyelonefrit, böbrek yetmezliği, hidronefroz, ürolitiyaz. Bir hasta böbrek tanımak bilmelidir: semptomlar genellikle ödem şeklinde görünür (gözler, bacaklar, karın altında), bel, yüksek tansiyon ağrı, idrar miktarını azaltır.

Unutulmamalıdır ki, böbrek problemi (semptomlara bağlıdır).form ve aşamaları ile birlikte gelen hastalıklar) oldukça ciddi olup herhangi bir ağrılı belirtiyi tanımlarsanız, gecikmeksizin bir doktora danışmalısınız.

Çoğu durumda, kronik hastalıklarböbrekler ağrısız bir şekilde ilerlemekte ve örneğin artan tansiyon nedeniyle diğer hasta şikayetleri üzerinde yapılan çalışmalar temelinde tesadüfen keşfedilmektedir. Ayrıca bacaklarda ödem, kan dolaşımının ihlali ile karakterizedirler.

Böbrek akut enflamasyonunda, hastalığın semptomlarıgenellikle şunlar: böbreklerde ağrı, nefes darlığı (boğulma), hipertensif kriz, göz kapaklarının şişmesi, akciğerlerde sıvı varlığı. Komplikasyonların gelişmesini beklemeksizin hastalığın erken bir aşamada durdurulması gereklidir. Hastalık böbreklerinin ilk gösterdiği şey (hastalık semptomları) yorgunluk, baş ağrısı, bulantı, kusma, ateştir. Bu nedenle, bu gibi şikâyetler ortaya çıktığında, tıbbi tavsiye istemek zorundasınız.

Böbrek Hastalığının Nedenlerideğişmiştir. Çoğunlukla bu, ciddi bir kazadan veya kan basıncında ani bir düşüşten (şok gibi) sonra ciddi kan kaybından kaynaklanabilen böbreklere yetersiz kan arzının bir sonucudur. Ortak bir neden de önceki bulaşıcı hastalıklardır. Bu nedenle, hastalık öyküsünde belirli bir böbrek hastalığı tanısı alan bir takım hastalarda akut streptokok enfeksiyonu, örneğin akut tonsillit vakaları 4-5 hafta içinde kaydedildi. Buna ek olarak, böbrek hastalığı, ilaçların (antibiyotiklerin) yüksek dozlarda uzun süreli kabulüyle yan etkilerinin bir sonucu olabilir.

Çoğu durumda, kronik böbrekYetersizlik, uzun süreli diabetes mellitus veya yüksek tansiyonun bir sonucudur. Böbreklerin ağrılı olduğu daha nadir nedenler (semptomlar ciddidir, bu nedenle hastanın bir uzmandan derhal tavsiyeye ihtiyacı vardır) - bunlar böbrek taşları, böbrek kistleri, üriner sistemin iltihabi süreçleridir.

En yaygın yollarBöbrek hastalıklarının teşhisi, idrar ve kanın laboratuar testleridir. Ultrasonik muayene, böbreklerin artan boyutlarını, patolojik değişimlerini oluşturmaya izin verir. Pulmoner ödem, böbrek hastalıklarının belirtilerinden biri olarak başlayarak, göğsü veya X-ışınlarını dinleyerek oluşturulabilir.

Böbrek hastalıklarının tedavisi bağımlı olarak reçete edilirhastalık türünden ve nedenlerinden. Bu, hastalığa neden olan enfeksiyonu baskılamak veya vücuttaki fazla sıvıyı çekmek ve basıncı düşürmek için bir ilaç tedavisi olabilir. Hafif vakalarda renal kolik veya ürolityazis durumunda, anestezikler, komplike olgularda, böbrek taşını çıkarmak için cerrahi müdahale kullanılır. En şiddetli vakalarda, böbrek yetmezliği ile, düzenli böbrek diyalizi gereklidir.

Eski Çin bilgeler bile iddia ettiBöbrek - sağlık kaynağıdır, bu nedenle hemen bir doktora, detaylı bir muayene ve hastalığın tespiti halinde danışmalısınız böbrek hastalığı belirtileri varsa - zamanında ve hedeflenen tedavi.

Böbrek sorunlarınız var mı Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir

Böbrek sorunlarınız var mı Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir

Related news

 • GTA San Andreas da bir uçak nasıl uçar GTA San Andreasta bir savaşçı nasıl uçurur
 • Seçtiğin Renge Göre Ufkunun Ne Kadar Geniş Olduğunu Söylüyoruz
 • Çok İzlenen Videolar
 • Bylina Volga ve Mikula Selyaninovich: bir özet
 • Yiyeceklerdeki proteinler
 • TIN tarafından vergiler artık herkes için yürürlükte

 • Böbrek sorunlarınız var mı Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir 14

  Böbrek sorunlarınız var mı Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir


  Böbrek sorunlarınız var mı Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir 52

  Böbrek sorunlarınız var mı Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir 40

  Böbrek sorunlarınız var mı Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir 13

  Böbrek sorunlarınız var mı Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir 79

  Böbrek sorunlarınız var mı Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir 88

  Böbrek sorunlarınız var mı Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir 38

  Böbrek sorunlarınız var mı Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir 25

  Böbrek sorunlarınız var mı Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir 91

  Böbrek sorunlarınız var mı Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir 32

  Böbrek sorunlarınız var mı Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir 37

  Böbrek sorunlarınız var mı Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir 61

  Böbrek sorunlarınız var mı Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir 36

  Böbrek sorunlarınız var mı Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir 75

  Böbrek sorunlarınız var mı Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir 46

  Böbrek sorunlarınız var mı Hastalığın belirtileri şahsen bilinmelidir 92