Baklava: kalori içeriği, kompozisyon, diyet tarifleri, türk tatlısı 14 23.02.2019, 11:03

Baklava: kalori içeriği, kompozisyon, diyet tarifleri, türk tatlısı

Baklava ya da baklava'nın ilk versiyonu henüz ortaya çıktı.1453'te, ancak yüzyıllar sonra tarifi biraz değişti ve geleneksel olarak un, yumurta, eritilmiş tereyağı ve bal ya da süt dolumu içeriyordu. Kalorisi içeriği 400-415 kcal olan Baklava, bu kadınlar için günlük normal ödeneğin 1 / 5'i, çoğunlukla yağ ve basit karbonhidratlardan oluşan oldukça doyurucu bir üründür.

O dikkatli olanlara itici değildir.onun rakamını izler, çünkü kokulu doğu tatlılığı aslında bir tabakalı kurabiye ve bir kek-mead arasında bir şeydir. Ama kendinize küçük zevkler vermemek için, hem gerçek vernikleri hem de hevesli sporcuları tatmin edecek uzlaşma çözümlerini ele alacağız.

Baklava: kalori içeriği ve içerik özellikleri

Baklava, elbette, yüksek besin değerine sahiptir. Ancak, tüm bileşenleri, ilk bakışta göründüğü gibi, bel için çok zararlı değildir. Örneğin:

 • Ceviz lif bakımından zengindir (6.bu da, yağın eşit bir şekilde dağılmasını ve vücut / 100 g hücre bölünmesini), yağ asitleri (6.1 gr / 100 gr) ve potasyum iyodür etkiler, tiroid bezi, normal çalışması sorumlu 8 gr. Bunlar tamamen kolesterol eksiktir.
 • Paradoksik olduğu gibi, yumurta sarısıbasit bir yağ içermediği için sabit bir vücut yağ oluşturma, ağırlık kazancı yol açar. Aksine, çok sayıda deney esnasında göstermiştir önemli ölçüde kolesterol seviyesini düşürür günde 1-2 yumurta sarısı ve vücut tarafından üretilmeyen mono ve çoklu doymamış yağ asitleri kompozisyonunun hakim olduğu - sporcuların Nutrasötiklerin diyette temel.
 • Öyle görünüyor, eğer diyet nasıl olabilir?hızlı karbonhidrat ve basit şekerler ile doludur? Aslında, balın sindirilebilirliğinin hızı ile, sadece 20 dakikada bölünmenin tüm aşamalarından geçen su ile karşılaştırılabilir. Bu nedenle, yüksek kalorili gıdaların durgunluğa ve diğer olumsuz fenomenlere neden olmadan, safra üretimini artırarak toksinlerin yok edilmesine katkıda bulunur. Az miktarda tüketerek vücudun tonunu geliştirebilir ve daha kalori ve daha az yararlı şekerden vazgeçmenize izin verebilirsiniz.

Diğer ürünler gelince, onlarınDeğiştirilebilirlik ayrı ayrı belirtmeye değer. Örneğin, yulaf unu, keten tohumu veya mısır unu sayesinde mayasız bir hamur ve yağsız kuru süzme peynir yerine tereyağı hazırlanabilir.

Radikal diyet tariflerinden bahsedersekun, tereyağı ve şekersiz olarak, daha sonra bu baklava, 100 gramda 130 kcal olan kalorik içerik esas olarak diyette sıkı kısıtlamalar ile kullanılır.

Baklava, kalori içeriği

Geleneksel Türk tarifi

Genel olarak, kalori içeriği 140 kilokaleyi aşmayan Türk baklavası, her zamanki yerli, yaygın olarak kullanılan tariflerden çok farklı değildir. Ancak yine de bazı sözleşmelerin yapılması tavsiye edilir.

Yemek yapmak için ihtiyacınız olan şeyler:

 • En yüksek dereceli 300 gr buğday unu (2 yönlü gözlük);
 • 8 çorba kaşığı. l. süt;
 • 200 gr eritilmiş tereyağı;
 • 1 tavuk yumurtası beyazı ve 2 sarısı;
 • 2 yemek kaşığı. l. preslenmiş maya;
 • yarım fincan ezilmiş ceviz veya fındık;
 • 7 çorba kaşığı. l. pudra şekeri;
 • 3 çorba kaşığı. l. bal;
 • kakule ve tuz kara tohumlarının bir tutam.

Hazırlık aşamaları

İlk önce mayayı ılık sütte çözmelisiniz.biraz ekle. Sonra karıştırma işlemi sırasında çırpılmış yumurta ve un ekleyin. Sonra, bir tencereye koyun ve sıcak bir örtü ile sarın veya önceden ısıtılmış ancak + 30 ° C'den yüksek olmayan bir havzaya koyun. Kışın, pillerin soğutulmadığından veya aşırı ısınmadan emin olarak pillere daha yakın bir yere koyabilirsiniz.

Yükseldiğinde, onu 45'e bölmelisin.pürüzsüz parçaları ve çok ince kek üzerine rulo, yağ ile yağlayın. Kekleri bir fırın tepsisine serpmek, birbirimize, her birine ekleyerek, yer fıstığı, şeker, bal ve kakuledan hazırlanan ilk ve son hariç. Daha sonra ortaya çıkan istif, dikdörtgen küplere dikkatlice kesilir ve yumurta sarısı ile yağlanır.

Ortalama pişirme süresi yarım saattir, sıcaklık 180 ° C'dir. Sonunda baklava tereyağı ile dökebilirsiniz.

100 gramlık baklava kalori içeriği

İştah açıcı oryantal tatlı hazır!

Baklava: kalori içeriği, kompozisyon, diyet tarifleri, türk tatlısıresim Fotograf galeriler fotograflar

Related news

 • Sami Yusuf Selamu Aleykum
 • Terleyerek kilo vermek mümkün mü Yağ yakar mı
 • Kibariye önce karakola gitti sonra nişana

 • Baklava: kalori içeriği, kompozisyon, diyet tarifleri, türk tatlısı 59

  Baklava: kalori içeriği, kompozisyon, diyet tarifleri, türk tatlısı


  Baklava: kalori içeriği, kompozisyon, diyet tarifleri, türk tatlısı 59

  Baklava: kalori içeriği, kompozisyon, diyet tarifleri, türk tatlısı 93

  Baklava: kalori içeriği, kompozisyon, diyet tarifleri, türk tatlısı 85

  Baklava: kalori içeriği, kompozisyon, diyet tarifleri, türk tatlısı 14

  Baklava: kalori içeriği, kompozisyon, diyet tarifleri, türk tatlısı 4

  Baklava: kalori içeriği, kompozisyon, diyet tarifleri, türk tatlısı 51

  Baklava: kalori içeriği, kompozisyon, diyet tarifleri, türk tatlısı 97