Barnaulskaya CHPP-2

Barnaulskaya CHPP-2


Barnaulskaya CHPP-2 71 06.03.2019, 22:21

Barnaulskaya CHPP-2

Endüstriyel Barnaul ünlüdür? CHP-2 bu şehirde 2012 yılından bu yana da, yeniden enerji şirketinin temelinde "Kuzbassenergo" oluşturul, anonim şirket "Barnaul Nesil", bir parçasıdır. ilk bitki 30-ler inşa edilmiş ve yukarıda tarih dolu hayatını harcamış - daha fazla kapasite kullanım öngörülemeyen durumların önemli riski ile ilişkili bulunmuştur. Ve geri 1955'de fabrikasında ilk kazanı ve buhar türbini kazandı. Sonra kompleks bu fırlatma birleşik enerji bölgesini kökenli olan tüm Barnaul sıcaklığını ve enerji sağlamak için tasarlanmıştı.thetz 2

Şehrin ısı temini tarihi

Barnaulskaya CHPP uygun olarak inşa edildiSSCB Bakanlar Kurulu kararı. Bu sırada saatte ciddi 170 ton buhar kapasiteli üç adet kazan faaliyete geçti. Kazanılan ve üç türbin, toplam kapasitesi 75 mW oldu. Geçen yüzyılın doksanlı yıllarında CHPP-2'nin kapasitesi doğal gaza dayalı bir çalışma moduna geçti. Elden çıkartılan eski tesisleri telafi etmek için yeni bir modern CHP tesisinin işletmeye alınması kararlaştırıldı. Termik santralin dokuzuncu bloğu geçtiğimiz yılın sonunda açıldı.

TPP'nin Doğum Günü

Geçenlerde Barnaults yıldönümünü kutladı -Termal güç işçilerinin 60. yıldönümü, Sibirya üretici firmanın yöneticileri ve yerel Altay idaresinin temsilcileri tarafından kutlandı. CHPP-2, yarım asırdan fazladır. Girişim tarihi çok uzundu, hem iniş çıkışlar hem de kriz durumlarında iyileşme anları vardı. Ancak, her şeye rağmen, işletme, yıllar boyunca ve on yıllar boyunca hak ettiği bu değerli itibarı gurur duyabilir.

Yönetmene göre yeni zorluklar arasındaAlexander Lukyanov istasyonu ve yaşlanma ekipmanı ve en son teknolojiyi tanıtmak gerekiyor. İşletmenin çalışmasındaki ana yönlerden biri, yeni çalışanları - genç profesyonelleri çekmek ve daha fazla eğitmek gerektiğidir. Modernizasyon halihazırda başlamıştır: son üç yılda iki türbin ünitesi değiştirilmiş, kazan ekipmanının bir kısmı yeniden inşa edilmiştir. Üretimin artan güvenilirliği, ısı ve elektrik gücünde artış var.barnaul tez 2

Isı güç mühendisliği ve işçi hanedanları

Üreten şirketlerin karakteristik bir özelliğigeleneksel olarak istikrarlı bir kadrodur. Uzmanlar genellikle bilinçli yaşamlarını burada geçirirler. CHP-2 emek hanedanlarıyla gurur duyuyor! Burada en çok çalışan Kosilov-Noshinsin - bu ailenin deneyimi 211 yıldı! Ve bu hanedanlıklar beşten az değildir.

İşletmenin tarihine dönersek,Bu 2014, büyük ölçekli ve derin bir ön inşanın ardından gelen termik santralin yeni güç ünitelerinin devreye alınma yılı oldu. Bir yıl önce, ekonomik ve çevresel özelliklerinde benzersiz olan en yeni kazan ünitesi, buhar üretim hızını saatte 40 ton buharla önemli ölçüde artıran piyasaya sürüldü.

CHPP-2'de Barnaul'daki adres - st. Pırlanta, 2. Şehrin Oktyabrsky ilçesinde yer almaktadır. CHP, çoğunlukla merkezi olan Barnaul'un neredeyse yarısına elektrik sağlamaya yardımcı oluyor.

Bu ayıklanan ısı üreten kuruluşun kolektifinin bugün yaklaşık bin çalışanı var.istasyonda 2 kaza

Güç istasyonunda kaza

CHPP-2, özellikle deşirketi. Bu yılın başında, teknik nitelikteki ciddi sorunlara yol açan sıra dışı bir durum vardı. Barnaulskaya CHPP-2 ateş yakıyordu. Sonuç olarak, su tedarik eden pompaların güç kaynağı kabloları hasar gördü. İki türbin ve üç kazanın bir durağı vardı. Aynı zamanda, iki türbin ve dört kazan çalışma halinde kaldı. Şehir acil bir durum ilan etmek zorunda kaldı. Bir sonraki iş gününün sonunda durumun istikrara kavuştuğunu ve CHPP-2'deki kazanın lokalize olduğuna dikkat edilmelidir. İstasyon, yaklaşık 85 derecelik bir sıcaklık rejiminde ısıtma ağına su sağlamak için normal çalışma programına girdi. Sıcak sudan çıkarılan evler normal rejimde tekrar su temin ettiler.barnaul thaz 2

Bugünün günlük istasyonları

Şu anda CHP-2 sadeceNormal mod, ancak önceki göstergeleri önemli ölçüde aşan hacimlerde de enerji üretir. Dolayısıyla, bu yıl mart ayında termik santral, geçen yılın performansının aynı göstergesinden% 7 daha fazla olan 101 milyon kWh elektrik üretmiştir. Üç aylık göstergelerin analizi daha az iyimser değildir. Üç aylık sonuçlara göre, enerji üretimindeki artış% 27'den fazlaydı.

Bu eğilim giriş ile mümkün olduGeçen yılın Mart ve Aralık aylarında yeni ekipmanların çalışması. İstasyonun sekizinci ve dokuzuncu blokları kapasite tedarik anlaşmalarına uygun olarak önemli modernizasyon geçirdi. İstasyondaki yatırımların (yaklaşık 6 milyar ruble) teknik durumunu iyileştirme üzerinde doğrudan bir etkisi oldu. Şimdi yeni ekipmanın faaliyete geçmesiyle CHPP-2'nin kapasitesi 20 MW arttı. Bitişik olan örgütün - CHPP-3'ün, en üretken Rus üretici şirketlerden biri olduğu dikkate değerdir.berezniki tez 2

İş arkadaşları nasıl çalışır?

Benzer istasyonlar sadece Barnaul değil. CHP-2'nin diğer şehirlerde benzer bir formatı var. Perm Krai'nin CHPP'si için aynı tarih ve gelişme beklentileri. Konumu, Berezniki şehriydi. Berezniki'deki CHPP-2, derin modernleşme aşamasına girdi. Durum Barnaul'dakine benzer: Yerel termik santraller 1930-1940'da inşa edildi, ekipman eskidi, bir süre şehir, kazalar ve olası felaketler açısından potansiyel olarak tehlikeli bir bölge oldu. Şimdi yeni kapasitelerin devreye alınması planlanıyor - Novobereznikovskaya TPP'nin bu yıl sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Zaten yatırım çeken - yaklaşık 13 milyar ruble. Aynı zamanda, bölgesel otoritelerin planlarında - üretim kapasitelerinin başlamasından sonra projeye iki kat daha fazla yatırım yapılması.Kaliningrad theta 2

Bölge valisine göre, tanıtılmaları önemlidirYeni teknolojiler, yani termik ve elektrik enerjisinin üretilmesi için maliyetler optimize edilecek gibi, tarifeler ile durumun yavaş yavaş istikrar kazanacağı anlamına geliyor.

Berezniki'de CHPP-2

Yeni kapasiteler mevcut olanı değiştirmelidiryarım asırdan fazla Berezniki termik santrali. Ekipman zaten Berezniki'ye teslim edildi. Bir yandan açık alanda inşa etmek zor. Gerekli tüm yardımcı altyapı binalarını kurmak gerekir. Öte yandan, böyle bir inşaat seçeneği, gereksiz ekipman olmadan ve günümüzün endüstriyel sistemleri için gereksiz olan gerçekten modern bir kompakt kompleks oluşturmaya yardımcı olacaktır. Novobereznikov'un temeli, her biri 40 MW'lık iki buhar türbini ve her biri 75 MW'lık iki gaz motoru olacak. Kombine çevrim santralinin toplam planlanan kapasitesi 230 MW'a ulaşmalıdır.

İnşaatın sonunda karar vermeliEkipmanların ve modern gereksinimlere sahip teknoloji ahlaki uyumsuzluğunun enerji açığının bir arada bulunduğu durum. Yeni CHPP ayrıca atık bertarafı için özel kazanlarla donatılmıştır. Bu, gelecekte yakıtın maksimum tam yanmasını ve dolayısıyla çevre üzerindeki zararlı etkilerde önemli bir azalmayı sağlayacaktır.Tetz 2 adresi

Kaliningradians zaten yeni bir şekilde çalışıyorlar

İyileştirme yolunda rehberlik edilmeliEn iyisi - Kaliningradskaya CHPP-2 artık en modern Rus enerji santrallerinden biri. Burada, uzun zamandır, atık gazların atık ısı kazanlarına deşarj edilmesine imkan veren donanım kurulmuş durumda. Buna ek olarak, termik santralin şehrin ve bölgenin ihtiyaçlarını karşılaması, gelecekte de komşu Litvanya ile enerji tedarik konularında işbirliği yapılması planlanmaktadır. İstasyon on yıl önce inşa edildi, ancak en son teknolojilerin uygulanmasının ekonomik etkisi zaten oldukça hissediliyor. Şehir ısıtma sistemleri yeterince güvenilirdir ve ekolojik durum kontrol edilir - yeni bir PGU-450 tipi buharlı gaz santralleri ekonomiktir, doğal gazla çalışırlar ve giden gazların ısısının tam olarak kullanımı sağlanır.

Ekoloji ve gelişme

Mümkünse, her şeyin etkisiBölgedeki ekolojik duruma olumsuz etki türleri. Kaliningrad enerji uzmanlarının şehirdeki ve bölgedeki faaliyetleri genişletme planları, termal ve elektrik enerjisinin ihracatıyla ilgili Litvanya tarafıyla etkin işbirliği dahil olmak üzere, ikinci termal yolun inşası ve faaliyetlerin kapsamının daha da genişletilmesidir.

Barnaulskaya CHPP-2

Barnaulskaya CHPP-2

Related news

 • Kore yemeği. Lezzetli yemek tarifleri
 • Ünlülerin Bu Kış Tercih Ettiği Trend Saç Renkleri
 • Putin: Poroşenkonun telefonlarını açmıyorum çünkü
 • AİHM kararı: Hazreti Muhammede hakaret, ifade özgürlüğü değil
 • Tek damlası bile çok değerli

 • Barnaulskaya CHPP-2 62

  Barnaulskaya CHPP-2


  Barnaulskaya CHPP-2 34

  Barnaulskaya CHPP-2 71

  Barnaulskaya CHPP-2 20

  Barnaulskaya CHPP-2 7

  Barnaulskaya CHPP-2 79

  Barnaulskaya CHPP-2 34

  Barnaulskaya CHPP-2 53

  Barnaulskaya CHPP-2 10

  Barnaulskaya CHPP-2 64

  Barnaulskaya CHPP-2 74

  Barnaulskaya CHPP-2 94

  Barnaulskaya CHPP-2 37

  Barnaulskaya CHPP-2 39