Bilimsel bir makalenin en yaygın örnekleri

Bilimsel bir makalenin en yaygın örnekleri


Bilimsel bir makalenin en yaygın örnekleri 27 13.02.2019, 09:37

Bilimsel bir makalenin en yaygın örnekleri

İçeriğin çoğuDünya çapında ağın sınırları, bilimsel ve bilişsel bir karaktere sahiptir. Vücut bakımı, köpeklerle ilgili notlar vb. Konularda bile makaleler olabilir. Ancak bilimsel üslupta sunulanlar eşit talep var. Bilimsel makalenin örneklerine, özelliklerine ve genel özelliklerine bakalım.bilimsel bir makalenin örnekleri

Tarzın genel kavramları

Yukarıda belirtildiği gibi, bilimsel bir doğa metniTamamen bilimsel bir yük taşımak zorunda değildir. Bu türde, halı temizliğinden kızarmış patateslere kadar her şeyi tarif edebilirsiniz. Sonuç olarak, ilk olarak, klasik olduğu gibi, yani, semantik yükün stilistik oryantasyonla örtüşen bir bilimsel makalenin örneklerini ele alıyoruz. Ve sonra bilimsel bir tarzda dekore edilmiş, ancak tamamen farklı bir bağlamda olan notalara dikkat edin.

Örnek 1:

"Yeni Babil Krallığının 626'daki Ortaya ÇıkışıMÖ. e. Mezopotamya'nın tüm sakinleri için yeni bir evrim aşaması haline geldi. Her şey, bu devletin gelecekteki yöneticisinin, Nabopolosar'ın, tarihsel olarak Assur'dan Babil krallığına ait bir toprak parçasını ayırmaya karar vermesiyle başladı ... "bilimsel makale örneği

Örnek 2:

"Uzun bir süre sonra, Amerika Birleşik Devletleri'nde 1861 yılındaisyan, iç savaş patlak verdi. Bunun temel nedeni, siyasi tarım ve güney ve kuzey ülkeler arasındaki sosyal suskunluk oldu ... "

Bilimsel bir makalenin benzer örnekleri bize gösterir,Doğru bir şekilde ifade edilen bir metnin yardımıyla, çeşitli konuşkan ruhlar olmadan, belirli tarihsel gerçekler kişiye ulaşır. Bu yüzden bu tür metinler tarihsel, felsefi, matematiksel ve diğer sitelerde bulunabilir. Ve elbette kitaplarda ve ders kitaplarında yer alır.

Tarzın standart dışı özellikleri

Sonra, bir "atipik" bilimsel makalenin nasıl görünebileceğine bakalım. Bir örnek, paella yemek tarifi için tarifin tarifi olacaktır:

"Paella'nın hazırlanması için, aşağıdakiMalzemeler: pirinç, salça, deniz ürünleri, zeytinyağı, yeşil bezelye, biber, safran, soğan ve limon dilimleri. Zeytinyağında bir tavada soğan kızartın. Ardından, uykuya dalmış pirinçten aşağıya ve 2 dakika boyunca bir kapakla örtün. Yulaf'a su ekledikten ve 20 dakika boyunca düşük ısıda her şeyi kaynattıktan sonra. Bu arada, başka bir tavada yavru deniz ürünleri, karabiberleri doğrayın ... "bir bilim makalesi örneği nasıl yazılır

Stil özellikleri

Bu bilimsel makalenin bu ve benzeri örnekleriayrıca duygusal renklendirmeden yoksun, epitetlere, metaforlara ve hiperbolilere yer yoktur. Bu metnin amacı, gerekli bilgileri okuyucuya mümkün olduğunca doğru bir şekilde iletmektir. Aynı zamanda bu tür notların ve makalelerin yapılandırılmasının, birçok alt başlık ve sayının da bulunduğunu belirtmek gerekir. Kural olarak, bir giriş kısmı, ana ve bir sonucu vardır. Makalenin bilimsel bir çağrışımı varsa, aynı zamanda bir hedef, bir algoritma, çeşitli yöntemler, vb. Ile desteklenebilir (okulda yapılan laboratuvar çalışması gibi).

Her deneyimli gazeteci nasıl bilmeli?bilimsel bir makale yazınız. Bu örnek, ana metnin yazılması görevini daha da basitleştiren bu sunum tarzının özelliklerine yönelmeyi mümkün kılmaktadır.

Bilimsel bir makalenin en yaygın örnekleri

Bilimsel bir makalenin en yaygın örnekleri

Related news

 • Direniyorsun, anlamıyorsun
 • Kenan İmirzalıoğlu: Genç bir eşim var
 • Venüs

 • Bilimsel bir makalenin en yaygın örnekleri 56

  Bilimsel bir makalenin en yaygın örnekleri


  Bilimsel bir makalenin en yaygın örnekleri 5

  Bilimsel bir makalenin en yaygın örnekleri 83

  Bilimsel bir makalenin en yaygın örnekleri 32

  Bilimsel bir makalenin en yaygın örnekleri 80

  Bilimsel bir makalenin en yaygın örnekleri 6

  Bilimsel bir makalenin en yaygın örnekleri 88

  Bilimsel bir makalenin en yaygın örnekleri 89