Bir kitap hakkında bir deneme nasıl yazılır 27 17.01.2019, 07:06

Bir kitap hakkında bir deneme nasıl yazılır?

Özgür bir konu hakkında bir kitap hakkında iyi bir makale yazmak için, ne istediğinizi anlamak yeterlidir: bir inceleme, gözden geçirme veya gözden geçirme. Ve bu bilgiye dayanarak bir plan hazırlayın.kitap hakkında yazma

Geri bildirim, yorum veya inceleme?

Başlangıç ​​olarak, bu kavramların nasıl farklılaştığını anlamak gerekir:

 • Bir geri bildirim, bir kitap hakkında kişisel bir fikirdir. Beğendiğinizi ya da hoşlanmadığınızı, sizi incittiğini ya da zorladığını anlayabilirsiniz.
 • Gözden geçirme - Bu, hikaye çizgilerine, yazdıklarınızın tam bir açıklamasına, kitabın ana tezlerine ilişkin düşüncelerinize genel bir bakış niteliğindedir.
 • Genel bakış - vurgulanmış ilginç noktalarla kitabın bir açıklaması. Böyle bir metin genellikle okumayı teşvik eder.

Okul için bir kitap hakkında bir deneme yazarsanız, büyük olasılıkla kitap hakkında bir inceleme yazmanız gerekir.

Kompozisyon için hazırlık

Basit bir prosedürün ardından, ihtiyacınız olan makaleyi kolayca ve hızlı bir şekilde yazabilirsiniz.

 1. Bir kompozisyon yazmak istediğiniz kitabı seçin. İyi hatırladığın kişi daha iyi. Bazı öğretmenler, en sevdiğiniz kitap hakkında bir yazı yazmanızı önerir.
 2. Giriş, ana ve son bölümleri içeren küçük bir plan yapın.
 3. Kitabın ne hakkında olduğunu hatırla. Hatırladığınız ve yakın olduğunuz birkaç ana düşünceyi yazın.
 4. Arkadaşın için yazmak istediğin gibi bir kitap yaz. Basit, basit kelimeler.bir kitap üzerine bir deneme

Bir deneme yazımı

Taslaklar hazırladım ve yazı için bir plan yaptın, zatenharika bir iş çıkardı ve bu küçük şeylere kalmış. Okuduğunuz kitap hakkındaki yazının, eserin kendisinden gelen düşünceleriniz, hisleriniz ve duygularınız olduğunu unutmayın.

Su bölümünde, kitabın özünü, özüyle ilgili olarak yazınız.ama tüm entrikayı açıklamayın, böylece sınıf arkadaşlarınız da kitabı okuyabilir. Birkaç ilginç yer önerebilirsin, ama neden onları seçtiğini haklı çıkarmayı unutma.

Ana bölümde kişisel yazmalısınız.okunan fikir. Öğretmen, kitabın mutlaka sevilmesinin gerekmediğini söylemiş olsaydı, aksine, kitabınızda, ruhunuzda negatif bir depozit bıraktığını yazabilirsiniz.

Son, kısa ve özlü yapmak için daha iyidir. Okumayı istediğinizi yazın, neden okumak ve okumak istediğinizi herkese okumak için tavsiye ediyoruz.favori kitap hakkında bir deneme

Deneme örnekleri

Kitap hakkındaki yazı, özellikle kitap dünyasının büyük bir hayranı olduğunuzda, hayal gücünün iradesini bırakıyor. Ancak bazen okumaktan çok okumak daha kolaydır. Bu nedenle, eserlerden bazı örnekler veriyoruz.

Chapeau:

 • "Okumayı severim. Okuma, kendinizi tamamen farklı bir dünyaya sokmanıza yardımcı olur. Basit bir öğrenci olduğunuzu unutturmanızı sağlar. Harika bir gezgin olabilirsiniz, dünyanın dört bir yanından uçabilirsiniz ya da kendinizi büyülü bir okulda bulabilir ve karmaşık büyülü bilimler okuyabilirsiniz. Seçimim "Harry Potter" kitabına düştü, çünkü çocukluğumun geçtiği bu dünyada oldu. "

Ana bölüm:

 • "En sevdiğim kitap Matilda Roald Dahl. Bu çalışmanın hem çocuklar hem de yetişkinler için uygun olduğuna inanıyorum. Matilda, garip ebeveynleri ve çok kindar bir headmistress ile küçük bir kız. Ve böylece, bir gün okulda, Matilda da dahil olmak üzere tüm öğrencileri trepidasyonla tedavi eden iyi bir öğretmen ortaya çıkar.
  Ben küçükken, bunun olduğundan emindimsadece bir peri masalı. Ama şimdi, bu kitabı hafızada yenilemek için okuduktan sonra, erişkin tonları olan kitabın farkına vardım. Matilda, ebeveynlerin veya öğretmenlerin olmaması gereken yetişkinlerin düşmanlığıyla karşı karşıya kalan dünyanın tüm çocuklarının kişileştirilmesidir. "

Son kısmı:

 • "İşimi" Üç Yoldaşlar "kitabında yer alan tavsiyemle bitirmek istiyorum: Oku, herhangi bir işte ahlakı araştır, ve iyi bir insan olabilirsin."

Bunlar sadece nasıl yazabileceğinizi gösteriyor. En sevdiğiniz kitabı seçin ve söylemek istediğiniz her şeyi yazın.

Bir kitap hakkında bir deneme nasıl yazılırfotograflar resim Fotograf

Related news

 • Erkeklerde sifilizin kısa özellikleri ve semptomları
 • Alışveriş Guruları Burada Alışverişlerinde İndirim Kovalayanların 11 Über Özelliği
 • İbrahim Saraçoğlu Saç Uzatma Kürü Resimli Tarif
 • Aktif Resim Yarışması Başlıyor

 • Bir kitap hakkında bir deneme nasıl yazılır 7

  Bir kitap hakkında bir deneme nasıl yazılır


  Bir kitap hakkında bir deneme nasıl yazılır 44

  Bir kitap hakkında bir deneme nasıl yazılır 28

  Bir kitap hakkında bir deneme nasıl yazılır 64

  Bir kitap hakkında bir deneme nasıl yazılır 23

  Bir kitap hakkında bir deneme nasıl yazılır 23

  Bir kitap hakkında bir deneme nasıl yazılır 60