Birçok ev kadını için endişelenen bir soru: Yapraklar sardunyalarda neden sararır 58 22.01.2019, 04:28

Birçok ev kadını için endişelenen bir soru: "Yapraklar sardunyalarda neden sararır?"

Sardunya, çok yıllık bir yarı çalıdır.bitki. Botanikçiler 50'den fazla sardunya çeşidine sahiptir. Bu bitki Afrika'dan geliyor ve şimdi kıtanın güneyinde vahşi doğada yetişiyor. Bu bitki odasına sahip olduğumuz gerçeğine alışkınız.

sardunyalarda yapraklar neden sararırBütün sardunyalar iki gruba ayrılır: çiçeklenme ve kokulu. Bu isimlerden, çiçekli bitkilerin, farklı tonlardaki çok güzel büyük çiçekler olduğu açıktır: beyazdan kan kırmızısına. Ve kokulu çiçekler düz, ama tam, parlak ve çok unutulmaz aroma. Her alt türün kendi kokusuna sahip olması ilginçtir. Örneğin, sardunya güçlü kokulu bir gülün aromasına ve sardunya bir elma kokusuna sahiptir. Ancak, adalet adına, çok hoş olmayan kokuların olduğu sardunya çeşitlerinin bulunduğuna dikkat edilmelidir.

Bu muhteşem çiçeğin kokusuinsan sağlığı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Yaprakları özel filtonitler bakımından zengindir, zararlı mikroorganizmaları öldürür ve havayı temizler. Birçok insanda, sardunyanın kokusu rahatlatıcı davranır, yorgunluğu ve stresi hafifletir, sinirleri yatıştırır. Kokulu sardunyanın aromasının, inme sonrası hastaları olumlu etkilediğine inanılmaktadır - kalp kasının aktivitesini önemli ölçüde iyileştirir, sinüs aritmi ve iskemi ile yardımcı olur.

Gözlerimizi okşayan bir bitki, bazençok üzgün acemi çiçekçiler. Soru şu şekilde ortaya çıkıyor: "Neden sarı sardunya sarısı yaprakları?" Cevap vermek için, tesisi dikkatle izlemenizi öneririz: sarı yapraklar ortaya çıktığında, nasıl görünüyorlar.sardunya nakli

Sardunyanın büyüklüğe ihtiyacı olmadığı düşünülmektedir.Uzay, bu nedenle, çok yakından kökleri olan çok küçük bir tencerede sardunyalar yetiştirilen bu yeterli deneyimli yetiştiriciler olduğunu. büyük bir kap içinde, bir çiçek, ve kendiliğinden kaybolur sarı yaprak sorunu nakli için yeterli.

Nedenini açıklayan başka bir problemsardunyalardaki sarı yapraklar, kışın yanlış bir çiçek bakımı olabilir. Dinlenme döneminde sardunya bir taslakta saklanamaz. Kış mevsiminde en rahat sıcaklık 10 - 12 santigrat derecedir. Bu koşullar camlı bir balkonda oluşturulabilir. Sulama nadir olmalıdır: Toprak tamamen kuruduktan sonra arzu edilir.

Yaprakların sardunyalarda neden sarı kaldığını anlayacaksınız.Sulama sisteminizi analiz edin. Bitkinin sık ve bol sulama ile bozulmadığı Afrika'dan geldiğini unutmayın. Güneşe çok düşkündür, ancak sadece potadaki toprak tamamen kuruduktan sonra su gerektirir. Ve bir şey daha: toprağı sık sık gevşetdiğinizden emin olun. Havanın bitki köklerine erişimi, yaprakların sarılığından kurtulmaya yardımcı olacaktır.

Sardunya sarı yapraklarSardunyanın sulanmasında altın ortalamanın bulunması gerekir. Gerçek şu ki, deneyimli çiçekçiler, yaprakların sardunyada neden sararmaya başladıklarını sorduklarında, bitkinin “dökülmesi” korkusu için çok az su içtiğini söylüyorlar.

Sardunya mantarı ve sonra yapraklarını vurabilirKırmızı-kahverengi lekelerle örtecekler ve kurumaya başlayacaklar. Bu durumda bitkinin bir Bordeaux sıvısı ile acil olarak tedavi edilmesine ihtiyacınız olacaktır. Her durumda, sardunyalar sarardığında, bu, bitkinin rahatsız olduğunu ve sizin yardımınıza ihtiyacı olduğunu gösterir.

Nakil sardumu, her iki ila üç yılda bir, tercihen ilkbaharda yapılmalıdır.

Birçok ev kadını için endişelenen bir soru: Yapraklar sardunyalarda neden sararırGoruntuler fotograflar Fotograf galeriler

Related news

 • Uluslararası Üstün Özel Yetenekliler Konferansı (ICGE) 2015 Programı
 • Hasan Boylu: Ay-yıldızlı forma 2016da geliyor
 • Suni saç tokuşlarında yapay saç kullanıyorum, ben bir prensesim

 • Birçok ev kadını için endişelenen bir soru: Yapraklar sardunyalarda neden sararır 15

  Birçok ev kadını için endişelenen bir soru: Yapraklar sardunyalarda neden sararır


  Birçok ev kadını için endişelenen bir soru: Yapraklar sardunyalarda neden sararır 36

  Birçok ev kadını için endişelenen bir soru: Yapraklar sardunyalarda neden sararır 39

  Birçok ev kadını için endişelenen bir soru: Yapraklar sardunyalarda neden sararır 84

  Birçok ev kadını için endişelenen bir soru: Yapraklar sardunyalarda neden sararır 73

  Birçok ev kadını için endişelenen bir soru: Yapraklar sardunyalarda neden sararır 81

  Birçok ev kadını için endişelenen bir soru: Yapraklar sardunyalarda neden sararır 52