Bir yılda iş günü - kaç tane var Rusyada hafta ve yıldaki iş günlerinin sayısı

Bir yılda iş günü - kaç tane var Rusyada hafta ve yıldaki iş günlerinin sayısı


Bir yılda iş günü - kaç tane var Rusyada hafta ve yıldaki iş günlerinin sayısı 27 14.01.2019, 12:39

Bir yılda iş günü - kaç tane var? Rusya'da hafta ve yıldaki iş günlerinin sayısı

Dünyadaki her ülkede zorunlu zamanımızdaözel bir üretim takvimi geliştirilmektedir. İçinde bulunan veriler hükümetler tarafından onaylandı. Yılın çalışma günlerini düzenleyen bu belgedir. Kaç tane olacak, bu ya da o kişinin nerede çalıştığına, mesleğinin ve mesleğinin ne olduğuna bağlı.

Üretim takvimi nedir?

Belge gerçekten gerekli ve önemlidir. Bu olmadan, çeşitli finansörlerin ve muhasebecilerin işi basitçe imkansızdır. Bir işletmenin çalışanları için maaşlara ayrılan bütçeyi tahmin etmelerine ve sistemleştirmelerine yardımcı olan üretim takvimidir. Tabii ki, bu belgede yer alan bilgiler işçilerin kendileri için yararlı olacaktır. Takvim tüm hafta sonlarını ve tatil günlerini dikkate alır. Bu bilgiler kişisel zamanınızı planlamanıza yardımcı olacaktır.

yıllık çalışma günleri

Bu belge nasıl hazırlanır?

Böylece, üretim takvimi çoğutatil, hafta sonları ve yılın çalışma günleri gibi konularda bilgi içeren güvenilir ve doğru bir kaynak. Kaç kişi sadece kişinin iş yerine bağlı olmayacaktır. Her belirli yılda, farklı sayılar çıkabilir. Bu, öncelikle tatillerin hafta sonlarında düştüğü gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Fark küçük, ama var. Örneğin, 2012 yılında 250 gün çalıştık ve 2013 yılında - 247. Sayı, bir sıçrama yılı normal bir yıl olduğu gerçeğinden etkileniyor. Böylece, takvim çalışanı, çalışmayan tüm tatiller hakkında her zaman bilgilendirilebilir. Bu yararlı belge yıllık olarak derlenmektedir. Sadece değişiklik yapmak hakkına sahip olan Rusya Federasyonu Hükümeti'dir. Bu nedenle, sadece takvime aşina olmakla kalmayıp, aynı zamanda ilgili kararnameleri izlemek de faydalı olacaktır.

Takvimin derlenmesini hangi yasalar yönetir?kaç iş günü

Buna kaç iş günü yansıtılacak?Rusya Federasyonu İş Kanunu'nda belirtilen standartlara doğrudan bağlı olan belge ve kaç bayram - bilgi. Bu nedenle, Madde 112'ye (2. Bölüm) göre, eğer gün hafta sonu ile çakışırsa, sonuncusu tatilden sonraki iş gününe (ilk gün) ertelenir. Yani, örneğin, 8 Mart Pazar günü düşerse, dinlenme Pazartesi günü atılır. Ayrıca, aynı madde kapsamında, önceki iş günü bir saat azalır.

Söz konusu maddeye yapılan değişikliklere göre23/04/12 sayılı yasaya göre, hükümete yıl içinde (günümüz) herhangi bir iş günü için Yeni Yıl tatillerini iki gün içinde devir alma hakkı verilir. Örneğin, bu karar 2013 yılında yapıldı. Ocak hafta sonu için hafta sonu hafta sonu işsiz günler tamamlandı.

Ayrıca, 112. maddenin 112.Haftasonu Rusya Federasyonu Hükümeti tarafından aktarılabilir (özel bir karar). Böyle bir yasa, belirli durumlarda çalışanların kişisel zamanlarını daha rasyonel bir şekilde kullanmalarına izin verir.yıllık çalışma günleriÖrneğin, tatiller Pazar ve Pazartesi günleri ise, izin günü Salı günü değil, Cuma günü aktarılabilir.

Ayrıca, üretim takvimini derlerken, LC RF'nin 110. Maddesi dikkate alınmakta olup, buna göre dinlenme sürelerinin (sürekli) sayısı 42'den az olmamalıdır.

2014 için takvim

Zaten anlaşıldığı gibi, yıllık çalışma günü sayısıokuyucu, doğrudan üretim takvimini oluşturan Rusya Federasyonu Hükümeti'ne bağımlıdır. 2014'te bizi mutlu eden neydi? Yani, bu belgeye göre, şenlikli ve bu nedenle, bu yıl işsiz günler aşağıdaki olacaktır:

 • 1 - 6 ve 8 Ocak - Yeni Yıl;
 • 7/01 - Mesih'in Doğuşu;
 • 23/02 - Anavatan Gününün Defansörü;
 • 8/03 - 8 Mart;
 • 1/05 - Bahar Şenliği;
 • 9/05 - Faşist Almanya'dan Zafer Bayramı;
 • 12/06 - Rusya Günü;
 • 4/11 - Birlik Günü.

Rusya'da iş günüBöylece bu sene 8 gün dinlendikYeni yıl. 8 Mart'ta işsiz günlerde 3 (8'den 10'a) olacaktır. Mayıs ayında, Bahar Şenliği ve Zafer Bayramı için 4 gün (1-4) - 3 gün (9 - 11) dinleniyoruz. Ve dört gün daha, Kasım ayında bizi bekliyor (1'den 4'e). Tüm bu hesaplamalar beş iş günü tekabül, hafta sonu da dahil olmak üzere, sivil işgünü 6. Elbette 118. - biz basit hesaplamalar yaparsanız, iş günü sayısı, bu yıl bir saat olarak 2013 Kısaltılmış olduğu gibi 247 olacağı ortaya çıkıyor.

Çalışma süresi normları

Tabii ki, bilmek sadece ne kadarHer özel yılda işçilere verilen tatillerdir, ama aynı zamanda belirli bir süre içinde kaç saat çalışabileceği de (azami). Benzer konular LC RF'nin 91. maddesi ile düzenlenmiştir. Örneğin, haftada çalışma saati sayısı kırk geçemez. Aynı zamanda, her işveren (işletmenin yasal formu ne olursa olsun) her çalışanın çalıştığı gerçek zamanı dikkate almalıdır.

Azaltılmış saat sayısına kimler izin verilir?iş günlerinin sayısı

Belirli vatandaşlar için haftanın çalışma günleri azaltılabilir. Tabii ki, bu herkes için bilmeye değer.

 1. 16 yaşın altındaki işçiler için haftada çalışılan saatlerin sayısı 10 azaltılmalıdır.
 2. 16 yaşından büyük, ancak 18 yaşın altında - 4 saat.
 3. Engelli kişiler 5 saat daha az çalışmak zorunda kalacaklar.
 4. Tehlikeli çalışma koşullarına sahip üretim alanlarında, çalışma haftası 4 saat (veya daha fazla) azaltılmalıdır.
 5. Yasada listelenen kimya endüstrilerindeki çalışanlar için, 36-24 saatlik bir hafta kurulabilir.
 6. Uzak Kuzey'de daha az zaman çalışmak ve hamile kadınlar olmak zorunda.

Bu nedenle, hiç kimse, kuruluşta beş günlük veya altı günlük bir haftanın sağlanıp sağlanmadığına bakılmaksızın 40 saatten fazla çalışmamalıdır.

haftanın çalışma günleri

Beş ve altı günlük hafta

Her işgünün süresiÖncelikle belirli bir şirketin iç düzenlemeleri tarafından belirlenir. Tabii ki, yasa bu konuyu düzenlemektedir. Düzenlemelere göre, Rusya'daki çalışma günleri pazartesiden cumaya kadar beş gündür. Ancak, bu durumun, her durumda uygulanmaması için zorunlu olduğu düşünülmektedir. Yasaya göre, işveren, üretim özelliklerine dayanarak, altı günlük bir hafta oluşturabilir. Bu nedenle, bazı işletmelerde çalışanlar Cumartesi veya Pazar günü fazladan çalışırlar. Bununla birlikte, her halükarda yasa tarafından belirlenen haftalık maksimum saat sayısı gözlemlenir.

Çalışma saatlerinde neler sayılır?

Tabi ki mevzuat bunu düzenliyorsoru Çalışma saatleri - Çalışanın iş sözleşmesine uygun olarak görevlerini yerine getirdiği saatler. Bu rejim, sadece Rusya Federasyonu İş Kanunu'nun normları dikkate alınarak hazırlanabilen bu belgenin temel şartlarından biridir. Buna dayanarak, yılın tüm çalışma günlerini belirleyebilirsiniz. Bu nedenle, kaç tane iş sözleşmesi, Rusya Federasyonu İş Kanunu ve hükümet yönetmeliği hükümlerine tabidir.

Çalışma saatleri boyunca, bir dizi başka faktör de yasallaştırılmıştır.

 • Soğuk havada (açık havada çalışanlar için) ısıtmaya harcanan aralar.
 • Boşta kalma saatleri.
 • Hemşirelik bebekleri olan kadınlar için - beslenmeye harcanan zaman.
 • Yemekler için molalar (bir kişinin işyerinden çıkamaması durumunda).

Yani, asıl sorumu cevapladıkMadde: "Çalışma günleri Yılda - kaç tanesinin ve nasıl tanımlanır?" 2014 yılında hiç kimse 40 saatten fazla, çalışmalıdır hafta 247. olacak olursa olsun beş gün veya shestidnevka ve çalışma saatleri var olsun - ayarlanabilir kavramı, emek Kanununun görünümünde hazırlanan iş sözleşmesi. tatil gelince, Hükümet kendi takdirine yılın herhangi bir gününde onlarla eşleşti çıktı taşıyabilir.

Bir yılda iş günü - kaç tane var Rusyada hafta ve yıldaki iş günlerinin sayısı

Bir yılda iş günü - kaç tane var Rusyada hafta ve yıldaki iş günlerinin sayısı

Related news

 • Bebeğin çocuğu kendin
 • Bayan Atkı ve Bere Modelleri
 • Parmağımda Morarma

 • Bir yılda iş günü - kaç tane var Rusyada hafta ve yıldaki iş günlerinin sayısı 56

  Bir yılda iş günü - kaç tane var Rusyada hafta ve yıldaki iş günlerinin sayısı


  Bir yılda iş günü - kaç tane var Rusyada hafta ve yıldaki iş günlerinin sayısı 52

  Bir yılda iş günü - kaç tane var Rusyada hafta ve yıldaki iş günlerinin sayısı 76

  Bir yılda iş günü - kaç tane var Rusyada hafta ve yıldaki iş günlerinin sayısı 69

  Bir yılda iş günü - kaç tane var Rusyada hafta ve yıldaki iş günlerinin sayısı 24

  Bir yılda iş günü - kaç tane var Rusyada hafta ve yıldaki iş günlerinin sayısı 12

  Bir yılda iş günü - kaç tane var Rusyada hafta ve yıldaki iş günlerinin sayısı 27

  Bir yılda iş günü - kaç tane var Rusyada hafta ve yıldaki iş günlerinin sayısı 33