BOTOKS

BOTOKS
BOTOKS

BOTOKS BOTOKS

BOTOKS

Botoks (Botox)

Botoksdoğru ellerde doğru kullanıldığında mucizeler yaratan bir ilaçtır. Estetikte yüz kaslarındaki mimik çizgilerini azaltmakta, yüze ışıltı vermekte, cildi genç göstermek için son zamanlarda çok kullanılan bir yöntemdir.

Botoks yılan zehrimi? Halk arasında yılan zehri olarak bilinse de bunun doğru olmadığını altını çizerek belirtmek isteriz.Botoksetkisel olarak dinamik kaslardaki kasılmayı azaltarak yüz bölgesindeki mimik çizgilerini bitirir.

Botoksun Kullanım Alanları Nerelerdir?

Botoksun kullanım alanları arasında yine migren tedavisi de yer almaktadır. Özellikle sıkça migren krizi geçiren kişilerde % 80’e varan iyileşme olduğu görülmektedir. Ayrıca te daha parlak, daha dinamik bir görünüm sağlar. Bunun yanı sıra aşırı terleyen kişilerde özellikle sporcularda koltuk altlarında da, bazı tedaviye ihtiyaç duyulan el ve avuç içlerinde, ayak tabanı terlemelerinde debotokstedavi edici bir terleme yöntemi olarak yer almaktadır.

Botoks enjeksiyonunda Kullanılan Madde Nedir?

Clostridum Botulinunadlı bir mikroorganizmadan elde edilen proteindir. Botoks uygulanan bölgede beynimizden gelen uyarının kaslara iletimi bloke edilir ve bu sayede bu bölgedeki kasların çalışımı geçici olarak durdurulur.Kaslar çalışmadığı içinbotoksyapılan bölge daha gergin daha dingin  bir görünüme kavuşur.

Botoks İle Cilt Gençleştirme

Botoks cilt gençleştirmede direk olarak kullanılmaz. Kırışıklıkların giderilmesinde Yüzün 1/3lük kısmında oluşan kırışıklarda kullanılır. Bunlar; göz etrafında oluşan kazayağı çizgileri, iki kaş arasında, oluşan kaş çatma çizgileri, alında oluşan paralel çizgilerin giderilmesi, üst dudak olarak bilinen bölge için sıklıkla kullanılan bir tekniktir.


BOTOKS

BOTOKS

Related news

 • Evde Kumpir Tarifi Videosu
 • Göz Alıcı Genç Odası Dekorasyon Fikirleri 2019
 • Pembe Nişan Elbise Modelleri 20192019
 • 10 Temmuz 2019 Perşembe
 • Bostan Omlet Tarifi Kolay Kolay ve Nefis Yemek Tarifleri Sitesi

 • BOTOKS

  BOTOKS


  BOTOKS

  BOTOKS

  BOTOKS

  BOTOKS

  BOTOKS

  BOTOKS

  BOTOKS

  BOTOKS

  BOTOKS

  BOTOKS

  BOTOKS

  BOTOKS

  BOTOKS

  BOTOKS

  BOTOKS

  BOTOKS

  BOTOKS

  BOTOKS

  BOTOKS

  BOTOKS

  BOTOKS