Bronşit gelişirse, antibiyotiklere ihtiyaç var mı, değil mi 9 24.01.2019, 15:24

Bronşit gelişirse, antibiyotiklere ihtiyaç var mı, değil mi?

Akut bronşit çok yaygındırSolunum sistemi hastalığı. Bronşit gelişimi, bakteriyel, viral enfeksiyonun yanı sıra virüs-bakteriyel dernekler tarafından kolaylaştırılır. Akut bronşiyal inflamasyonun tepe insidansı genellikle soğuk mevsimde, özellikle de influenza ve solunumsal viral enfeksiyonların salgın salgınları sırasında ortaya çıkar. Bu hastalık, çalışma kabiliyetini sınırlandırır, yatak istirahati randevusu gerektirir ve bu nedenle bronşit gelişiyorsa, antibiyotiklerle tedavi çok gerekli kabul edilir.

Akut bronşitte, enfeksiyöz-alerjikFaktör bronş duvarına zarar verir, bu da kan dolaşımını ve içerisindeki innervasyonu ihlal eder. Sonuç olarak, mukus üretimi artar, siliyer epitelin koruyucu işlevi bozulur, bronşların motor ve tahliye fonksiyonu kötüleşir. Patojenik mikroflora bronş duvarına nüfuz eder ve inflamatuar sürecin gelişimini destekler.

Akut bronşitin klinik tablosu oldukçatipiktir. Bu hastalığın ilk belirtisi öksürüktür. İlk günlerde, öksürük kuru, verimsiz veya sert bir öksürük olan az miktarda balgam içerir. Öksürüğe, boğazda ve üst kısımda sternumun arkasında bir terleme hissi eşlik eder. Birkaç gün sonra balgam başlar, genellikle mukus veya mukopurulent. Ses kısıklığı, fiziksel zorlama ile dispne olabilir. En önemli tanısal çalışma, bronşit ve zatürrenin ayırıcı tanısını sağlayan florografidir.

Akut bronşit tedavisi karmaşık olmalıEtiyolojik ve patogenetik faktörler göz önüne alınarak yapılmıştır. Hastalığın ilk günlerinde hastaya yatak istirahati verilir. Çok fazla sıvı içmek gerekir: Ahududu veya frenk üzümü reçeli, limon rengi, zencefil, sodalı süt, ısıtılmış alkali maden suyu. İlaç tedavisi, antienflamatuar, antitüsif, balgam söktürücü ilaçların, vitaminlerin, gerekirse antipiretiklerin atanmasından oluşur.

Bronşların akut inflamasyonunda her zaman önemlidirantibiyotik kullanımı sorusu. Akut bronşit gelişirse, antibiyotikler sıklıkla kullanılır, ancak her zaman ihtiyaç duyulurlar mı? Kural olarak, bronşların akut inflamasyonu viral bir enfeksiyondan kaynaklanır, bakteriyel enfeksiyon daha az yaygındır, ancak hastalığın etkisiz tedavisiyle ilişkili olabilir. Viral enfeksiyon için antibiyotikler işe yaramıyor. Akut viral bronşit tedavi edilirse, antiviral ilaçlar gerekli olduğundan antibiyotikler istenen etkiyi sağlayamaz. Bu nedenle, bu hastalığın tedavisi için, esas olarak semptomatik tedavi ve viral enfeksiyonla mücadele araçları kullanılmaktadır. Aynı zamanda, sıklıkla, akut hastalıkların bir bakteriyel enfeksiyonun eklenmesi ile komplike hale gelir. Bu durumda, ekstra akut bronşit antibiyotiklerle tedavi edilir.

Bakteriyel bir komplikasyon gelişmesi üzerine, düşünmelizehirlenme ve sıcaklık semptomlarının artması durumunda, pürülan balgam ortaya çıkar. Bu semptomlar tedavide ortaya çıktığında, antibiyotikler dahil edilmelidir. Yarı sentetik antibiyotikler ve makrolidler genellikle kullanılır. Genellikle bronşit varsa, antibiyotikler kullanılır. Ciddi durumlarda, pnömoni geliştirme riski yüksek, antibiyotikler parenteral olarak reçete edilir.

Akut bronşitin ne tür olduğunu incelediktedavisi. Bu hastalıktaki antibiyotikler ana ilaç grubu değildir, ancak komplikasyonların gelişiminde atanmaları zorunlu hale gelir. Bronşitin kronik formunu şiddetlendirirken antibiyotiklerin atanması da gereklidir.

Bronşit gelişirse, antibiyotiklere ihtiyaç var mı, değil miresim Goruntuler

Related news

 • Kompresyonlar, infüzyonlar ve maskelerdeki eklemler, saçlar ve ciltler için jelatin
 • Çocuklara el yıkama nasıl öğretilir
 • Açılmış Şarap Bozulur mu

 • Bronşit gelişirse, antibiyotiklere ihtiyaç var mı, değil mi 74

  Bronşit gelişirse, antibiyotiklere ihtiyaç var mı, değil mi


  Bronşit gelişirse, antibiyotiklere ihtiyaç var mı, değil mi 37

  Bronşit gelişirse, antibiyotiklere ihtiyaç var mı, değil mi 60

  Bronşit gelişirse, antibiyotiklere ihtiyaç var mı, değil mi 99

  Bronşit gelişirse, antibiyotiklere ihtiyaç var mı, değil mi 4

  Bronşit gelişirse, antibiyotiklere ihtiyaç var mı, değil mi 82

  Bronşit gelişirse, antibiyotiklere ihtiyaç var mı, değil mi 100