Bulaşık deterjanının farklı kullanım alanları

Bulaşık deterjanının farklı kullanım alanları


Bulaşık deterjanının farklı kullanım alanları 93 28.01.2019, 17:31

Bulaşık deterjanının farklı kullanım alanları

Bulaşık deterjanı sadece bulaşık yıkamak için kullanımı haricinde başka alanlarda da fayda sağlayabiliyor. "Yasemin.com" ekibi olarak bulaşık deterjanının farklı kullanım alanlarını sizler ile paylaşıyoruz.

Bulaşık deterjanı mutfakta harikalar yarattığı gibi bir çok alanda kullanımı da mucizevi kolaylıklar sağlıyor. ekibi olarak bulaşık deterjanının farklı kullanım alanlarını sizler için derledik.

İşte, bulaşık deterjanının farklı kullanım alanları...

Yabani ve çeşitli otlardan kurtulmak kolay olmayabilir. Kimyasal ilaç kullanımı ise hem size hem de çevreye zarar verebilir. Bu nedenle bir miktar tuz, bir su bardağı beyaz sirke ile bir çay bardağı bulaşık deterjanını karıştırıp yabani otların üzerine dökünüz. Bu yöntem ile yabani otlardan kurtulabilirsiniz.

Karıncalar bazen evinizde görülebilir. Oldukça rahatsızlık duyulan bu durumdan kurtulmanız için bulaşık deterjanı ile beyaz sirkeli suyu karıştırınız. İnce çizgi halinde karıncaların yürüdüğü yerlerde gezdiriniz.

Oldukça yeşil ve sağlıklı bir bahçeye sahip olmak için yapmanız gereken, 100 litrelik bir şişenin içerisine; diyet kola, mısırı şurubu, pekmez ve bir fincan bulaşık deterjanı katarak bu karışımı çimleri fıskiye yardımı ile sularken kullanabilirsiniz.

-Yaz ve kış aylarına girmeden klimaların temizliğinin yapılması gerekir. Klimanın filtrelerindeki pisliği çıkartmak için toz fırçasının üzerine bulaşık deterjanı sıkınız ve fırçalama işlemi uygulayarak temizleyiniz.

                                                                                                                                Saçlarınızın görünümünden rahatsız oluyorsanız ve yağlı olmasından şikayetçiyseniz şampuanınızın içerisine bir damla bulaşık deterjanı sıkınız. Parlak olmasına fayda sağlayacak sonuçlar elde edebilirsiniz.

Blender gibi mutfak aletlerinizi düzenli olarak temizleyiniz. Blender kabının içine ılık su ve bir damla sıvı deterjan sıkınız. Bir, iki dakika çevirip suyu boşalttıktan sonra iyice durulayınız. Tertemiz hijyenik bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Bulaşık deterjanının farklı kullanım alanları

Bulaşık deterjanının farklı kullanım alanları

Related news

 • Kremşantili Poğaça Tarifi Videosu
 • İnternette nasıl reklam yayınlanacağı ile ilgili ayrıntılar
 • Led Aydınlatmayla Tasarruf Nasıl Yapılır

 • Bulaşık deterjanının farklı kullanım alanları 22

  Bulaşık deterjanının farklı kullanım alanları


  Bulaşık deterjanının farklı kullanım alanları 59

  Bulaşık deterjanının farklı kullanım alanları 65

  Bulaşık deterjanının farklı kullanım alanları 46

  Bulaşık deterjanının farklı kullanım alanları 59

  Bulaşık deterjanının farklı kullanım alanları 86

  Bulaşık deterjanının farklı kullanım alanları 98

  Bulaşık deterjanının farklı kullanım alanları 63