Cerrah nasıl davranır ve yetkinliği nedir

Cerrah nasıl davranır ve yetkinliği nedir
Cerrah nasıl davranır ve yetkinliği nedir

Cerrah nasıl davranır ve yetkinliği nedir?

Cerrah ne iş yapar? Bu, yaralanmaların ve invazif girişim gerektiren diğer hastalıkların tanı ve tedavisinde eğitilmiş bir doktordur. Pratik olarak her tıbbi yön kendi terapötik ve cerrahi dalına sahiptir. Örneğin, bir kardiyolog / göğüs hastalıkları - göğüs cerrahı, bir gastroenterolog - Kasaba halkının .. mide ameliyatı, vb Ama tüm tahmin edebilirsiniz, her biri ne yaptığını.

Göğüs Cerrahisi

cerrah ne tedavi ediyor

Listemizdeki ilk göğüs cerrahıdır. Bu uzman ne iş yapıyor? İsme dayanarak, göğüs hastalıklarının ortadan kaldırılmasıyla ilgilenir. Kalp, akciğerler, trakea, yemek borusu, timus, tiroid ve paratiroid bezlerinin yanı sıra plevra ve mediastinum içeriğinden sorumludur. Buna ek olarak, bazen bu yetkinliklerin çoğu hala onkologlarla uğraşıyor olsa da, yetkinliğinde, memenin patolojileri düşer.

Elbette, daha dar uzmanlar var,Toraks cerrahı ile aynı bölgede ameliyat. Örneğin, bir kalp cerrahı veya bir memeli cerrahı iyileştiren şey herkese açıktır. Ancak, tıbbi yolda meydana gelen tüm hastalıkları kapsamadıkları için, evrensel uygulamalara ihtiyaç vardır.

Karın cerrahisi

Toraks cerrahı iyileştiren

İkincisi abdominal cerrahtır. Bu yön doktor ne tedavi ediyor? Karın boşluğunu bir şekilde etkileyen tüm hastalıklar. Bu nüfuz etme ve yaralar, iltihaplar, yırtıklar, kanama, delinme, peritonit ve sepsis olmayan delici yaralanmaları olabilir. Burulma ve bağırsak divertikül, akut apandisit, ya da diğer yapışkan bağırsak tıkanıklığı, dış gebelik ve isimleri insanlar uzakta tıptan, hatta korkutucu okumak diğer birçok patolojiler.

Modern cerrahi en aza indirmeyi amaçlamaktadır.Patolojik sürecin sonuçları ve sonraki tedavi yöntemleri, organlara ve sütür teknolojisine yeni erişim yolları geliştirilmektedir. Bu, kozmetik kusurlardan kaçınmanın yanı sıra, doktorun vücudun iç ortamı ile temasını sınırlandırmaya ve sonuç olarak, yapışıklıkların ortaya çıkmasını önlemeye yardımcı olur.

Damar cerrahı: Bu kim ve neyi iyileştirir?

neyi ve neyi iyileştiren bir vasküler cerrah

Vücudumuzun tüm organları besleyicidallanmış bir damar ağına bağlı maddeler ve oksijen. Ancak sıklıkla bu sistem başarısızlık verir ve kişiye kalp krizi, felç, tromboembolizm, varisli damarlar veya organ nekrozu teşhisi konur. Böyle bir durumda, bir vasküler cerrah bir kişiye yardımcı olabilir. Bu kim ve neyi iyileştirir? Bu vasküler hastalıkların cerrahi tedavisinde meşgul olan dar bir uzmandır.

Vücudun ayrı bir parçası yoktur, çünkü atardamarlar,damarlar ve kılcallar her yerde tam anlamıyla bulunurlar. Bu nedenle, vasküler ve torasik cerrahların bir ameliyathanede nasıl çalıştığını görmek sıklıkla gereklidir. Onları, travmatologları ve abdominal cerrahideki uzmanları ve diğerlerini küçümsemeyin. Ek olarak, bunların yeterlilikleri koroner anjiyografi, anjiyo ve flebografi gibi tanısal manipülasyonları içerir.

Maksillofasiyal cerrah: ne iyileşir?

maksillofasiyal cerrah iyileşir

Dişhekimlerinin ayrıca kendi uzman cerrahi profilleri vardır. Tabii ki, böyle bir doktor sadece diş ve çene ile ilgilenmez. Oftalmolog, beyin cerrahları ve travmatologların yardımına gelebilir.

Maksillofasiyal cerrah ne yapar?tedaviler? Yüz ve boyundaki organ, doku ve kemik iltihaplı hastalıklardan, bu bölgedeki travmadan, onkolojik süreçlerden, doğuştan ve kazanılmış kusurlardan sorumludur. Genellikle bu uzmanlık doktorları plastik cerrahlarla çalışır.

sinir cerrahisi

doktor cerrah iyileştirir

Cerrah bu yöne ne yapar? En karmaşık olanın patolojileri ile ilgilenir, ama aynı zamanda ilginç bir sistemdir - gergin. Omurilik ve beynin yanı sıra tüm periferik sinir uçlarını içerir.

Ayrı bir uzmanlık alanı olarak, bu disiplinSadece 19. ve 20. yüzyıllarda kavşağında göründü, ancak antik İnkalar trepanasyon meşgul edildi ve onların yöneticileri mumyalama sırasında Mısırlılar beyin ayıklamak için chreznazalny erişimi kullanılır. Modern beyin cerrahisi elbette daha rafine. Doktorlar sinirleri dikmek veya görünür sonuçları olmadan beynin bölümlerini silmek, felç sonrası hareketlilik geri yükleyebilir ve hemen her tümörün yerinin almak için öğrendik.

Bilim hala bu alanda durmuyor. Cerrahlar, Parkinson ve Alzheimer hastalıkları sorununa yeni çözümler bulmaya ve sinir hücrelerinin bölünmesini teşvik etmeye çalışıyorlar.

Kulak Burun Boğazında Cerrahi

Cerrah-otorinolaryngologist ne tedavi eder? Aynı uzmanlık alanında bir terapist tarafından tedavi edilemez. Kural olarak, bunlar dış ve orta kulak, burun, boğaz ve larinks patolojileridir. Onun sorumluluğunda her türlü arka plan ve zorlayıcı ilkel koşullar, bademcik ve bademciklerin kaldırılması, hava yollarının açıklığının ihlal edilmesinin nedeninin ortadan kaldırılması, yabancı cisimlerin çıkarılmasıdır.

Çoğu zaman doktor bir araya gelirBu uzmanlıktaki terapötik ve cerrahi yön. Bu yardım kalitesini arttırmaya ve hızlandırmaya yardımcı olur. Onlarla hem poliklinikte hem de çok nitelikli bakım sağlayan multidisipliner hastanelerin hastanesinde tanışabilirsiniz.

Plastik Cerrahi

Cerrahın dışarıda bir departmanda tedavi ettiği şey

Birçok insan görünüşü ile mutsuzbağışlanmış doğa. Sadece değiştirmek ya da kökten değiştirmek için uğraşıyorlar. Ve ayrıca kozmetik kusurların hastalık veya çok travmatik tedavi sonrası ortaya çıkmasıdır. Böyle durumlarda plastik cerrahlar kurtarmaya gelir. Cerrah bu uzmanlığa ne yapar?

Kural olarak, yaratır, iyileştirmez. Yetenekleri sayesinde, insanlar istedikleri formlara, dudaklara ve gögüslere, ekstra kilolara ve kırışıklıklara sahip olurlar. İstenirse, yüz şeklini, burun şeklini, ten rengini, hatta cinsiyeti bile değiştirebilirsiniz. Fakat öncelikle bu cerrahın görevi, kişinin operasyona karar vermesini gerektiren nedenleri anlamak ve onu zaten güzel olduğuna ikna etmektir.

travmatoloji

karın cerrahı iyileştirir

Cerrah başka niye takılır? Hangi travmatolog tedavi eder? Bu sorunun cevabı oldukça açıktır - kemiklere zarar verir. Bütün hayatlarımız yaralandı. Bazıları bağımsız olarak iyileşir ve bizim dikkatimizi gerektirmez, ancak bazen tıbbi yardım almamız gerekir.

Hastanelerde özel bölümler vardır -engelli insanların geldiği veya ziyaret ettiği travma merkezleri. Orada dikkatli muayene ve radyografi sonra kemik veya değil zarar olup olmadığını tespit doktora araya geldi. Sonra kişi mutlu bir dönüş evde veya alçı işleme odasının üst üste bekliyor. Ağır vakalarda, hasta ameliyathaneye taşınır ve vidalar, iğneler ya da zımbalar metal parçalar bu noktada sabitlemek edilir. Bu tür önlemler kemikleri doğru yapmak için gereklidir.

Travmatologlar, ortopedistler, beyin cerrahları, çene cerrahları, spor ve askeri doktorlar gibi diğer uzmanların cerrahlarıyla yakın işbirliği içinde çalışırlar.

Poliklinikte cerrahi

Cerrahın dışarıda bir departmanda tedavi ettiği şey, çünkü yokinanılmaz ekipman, farklı takımların asistanlarından oluşan bir tugay yok, hatta operasyonları yürütmek için bir yer. Klinik cerrah ilk etapta evde veya polikliniklerde yardımcı olabilir edenler ve hastanede daha ileri tedavi için gitmek gerekir edenlere triyaj gerçekleştirir.

Bunu yapmak için kapsamlı bir anket ve inceleme yapar.Ona yardım için başvuran bir kişi, laboratuvar ve enstrümantal muayeneleri atar. Ve sadece alınan bilgilerin dikkatli bir şekilde analiz edilmesinden sonra, doktor daha fazla tedaviye karar verir.

Ayrıca, görevinde bölümden taburcu olduktan sonra tedavi gören hastalar kalır. Pek çoğu uzun vadeli pansuman ve istişarelere ihtiyaç duyduğu için göz ardı edilmemelidir.

Poliklinikte cerrahın ikinci göreviHastaların tedavisi. Operasyonel veya operasyonel olmayabilir. Gerekirse, doktor, fraktürlerin açılması ve kıkırdaklar gibi küçük ameliyatlar yapabilir, kesik ve ısırılmış yaraların birincil cerrahi işlemlerini gerçekleştirir, atelleri çıkarır ve çok daha fazlasını yapabilir.

Cerrah nasıl davranır ve yetkinliği nedir

Cerrah nasıl davranır ve yetkinliği nedir

Related news

 • Hamsiköy Sütlacı Tarifi Videosu
 • Bir önsezi, özel dikkat gerektiren bir konuşmanın parçasıdır ... Almancadaki Edatlar
 • Emziren annenin uygun beslenmesi
 • Hangi hava nemlendiricisi en iyisidir
 • İğne Oyası Çıtı Pıtı Çiçek Modeli Yapımı Videolu Anlatımlı

 • Cerrah nasıl davranır ve yetkinliği nedir

  Cerrah nasıl davranır ve yetkinliği nedir


  Cerrah nasıl davranır ve yetkinliği nedir

  Cerrah nasıl davranır ve yetkinliği nedir

  Cerrah nasıl davranır ve yetkinliği nedir

  Cerrah nasıl davranır ve yetkinliği nedir

  Cerrah nasıl davranır ve yetkinliği nedir

  Cerrah nasıl davranır ve yetkinliği nedir

  Cerrah nasıl davranır ve yetkinliği nedir

  Cerrah nasıl davranır ve yetkinliği nedir

  Cerrah nasıl davranır ve yetkinliği nedir

  Cerrah nasıl davranır ve yetkinliği nedir

  Cerrah nasıl davranır ve yetkinliği nedir