CYCAS. Tropikal bir ziyaretçinin evde bakımı 42 02.02.2019, 12:43

CYCAS. Tropikal bir ziyaretçinin evde bakımı

Cicada korunmuş muhteşem bir bitkidirMezozoik çağdan günümüze kadar, Sagovnikovlar ailesine aittir. Eski bir ailenin bir temsilcisi doğu yarım kürenin tropiklerinde yetişir. Yunancadan tercüme edilmiş, adı "hurma" anlamına gelir, ancak bu bitkiler ile sadece görünüm ağustosta benzerdir. Onun için evde bakım tamamen acımasız ve hatta acemi yetiştiriciler için bile güç altında değildir. Ağda için gerekli olan bütün şey, sıcaklık rejimine, düzenli sulamaya ve bolca aydınlatmaya uymaktır.

ağustosta evde bakımBitki bakımdaki hatalara çok tepki veriyoryavaşça, bazen çiçeğin dışsal değişmesine tam olarak neyin neden olduğu ve bununla nasıl başa çıkılacağı net değildir. Daireleri dekore etmek için, evler, ofisler, devrimin gözdesi en uygun olanıdır. Ona bakım yapmak zor değil, ama sabrınız olmalı çünkü çiçek çok yavaş büyüyor. Sütun şeklindeki güçlü gövde genellikle yaklaşık yarım metre yükseklikte yetişir, taç parlak hale geldiklerinde avuç içi gibi, sert, kösele yapraklardan oluşur.

Çok garip yetenekler ağustos tarafından ele geçirilmiştir. Evde bakım bazen bitkinin varsayımına yol açar, çünkü bitki yaprakları tamamen terk eder ve uzun bir süre yaşam belirtileri vermez. Bir koniyi fırlatmak için acele etmek, uzun süre hayatta kaldığı için gerekli değildir. Hasta olmanız ve bitkiye bakmaya devam etmeniz gerekiyor, yapraklar altı ay hatta bir yıl sonra büyümeye başlayabilir. CYCAS dağınık parlak ışık çok düşkün, yani güneş yaprakları kavurur gibi o, bu önerilmez yerin güneyindeki doğu ya da batı pencerelerde konabilir.

ağustosböceği devrim bakımıDoğru sıcaklığı korumak çok önemlidir.modu. Sıcak mevsimde 23-26 ° C'de çok iyi bir ağustos cicada. Evde bakım, bitkinin geri kalanı için elverişli koşulların yaratılmasını gerektirir, dinlenme süresi kışa düşer, o zaman oda yaklaşık 13-15 ° C'de tutulmalıdır. Düşük bir yaz sıcaklığı, yeşil bir evcil hayvanın ölümüne yol açabilir, çünkü sıcaklığın birikmesi gerekir ve kışın kuru ve ılık hava, yaprakların dökülmesine neden olabilir.

Ağzı düzgün bir şekilde sulamak çok önemlidir. Evde bakım, alt tabakanın durumunu sürekli olarak izlemeyi gerektirir, sadece 3 cm derinliğinde kurutmalıdır. Bitkinin aşırı yüklenmesi tolere etmeyecektir, fakat aynı zamanda kurumaya izin verilmemelidir, çünkü konisi nemi biriktirmez. Ayakta sıcak su kullanmak en iyisidir. Palette, ıslak kil veya yosun koyabilirsiniz. Yapraklar sıcak bir duşa iyi tepki verir, ancak bu işlemden önce toprağı örtmek gerekir.

ağustosböceği fotoğraf bakımıHer yıl genç bir cicase nakletmek gereklidir. Fotoğraf (bitkinin bakımı özel bilgi gerektirmez) bu egzotik konuk hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacaktır. Yetişkin numuneleri hiçbir şekilde transplante edilemez, sadece toprağın üst tabakasını kaldırın ve yenisiyle değiştirin. Tencerede mutlaka drenaj yapılmalı, alt tabaka palmiye ağaçları için kullanılır. Vazo geniş olarak seçilmelidir, fakat yüksek olmamalıdır, çünkü kök sistemi yavaş yavaş gelişir ve fazla alanın varlığı toprağın ekilmesi için tüm koşulları oluşturur.

CYCAS. Tropikal bir ziyaretçinin evde bakımıfotograflar Goruntuler galeriler resim Fotograf

Related news

 • Kronik semptomlar ve kronik sinüzit tedavisi
 • Türkiye’nin hızlı balık olması şart
 • Nurselin Mutfağı Kafeste Rulo Köfte Tarifi

 • CYCAS. Tropikal bir ziyaretçinin evde bakımı 58

  CYCAS. Tropikal bir ziyaretçinin evde bakımı


  CYCAS. Tropikal bir ziyaretçinin evde bakımı 34

  CYCAS. Tropikal bir ziyaretçinin evde bakımı 72

  CYCAS. Tropikal bir ziyaretçinin evde bakımı 23

  CYCAS. Tropikal bir ziyaretçinin evde bakımı 79

  CYCAS. Tropikal bir ziyaretçinin evde bakımı 15

  CYCAS. Tropikal bir ziyaretçinin evde bakımı 79