Dışa dönük bir

Dışa dönük bir ...

Jung'un tanımına göre, dışa dönüş, enerjiyi ve zihnin çıkarını dış dünyada bulunan şeylere, insanlara ve olaylara dönüştürme yeteneğidir.

Genellikle hayatta insanlar var, kolayca sarılıyorlarTanışma, farklı insanlarla iletişim kurmada zorluk çekmiyor. Basitçe belirtmek gerekirse, dışa dönüklük kendisinden daha çok olaya ilgi duymaya eğilimli bir kişidir.

Bazı bilim adamlarına göre, bu devletKortikal uyarılma değişkenliği ile ilişkilidir. Böylece içe dönük olarak (kortikal uyarılma) daha yüksek bir seviyede bulunur ve bununla bağlantılı olarak daha az değişir. Bu, dışa döndürmenin genellikle harici uyarıma ihtiyacı olan bir kişi olduğunu açıklar.

Yapılan çalışmaların biri,Ön talamusta ve frontal loblarda introvert yoğun dolaşım. Bu bölgeler, örneğin görevlerin çözümlenmesi ve planlanmasına katılır. Dışa dönük - temporal bölgede daha yoğun bir sirkülasyon, talamus ve posterior singulat girus (ön) olan bir adam. Beyindeki bu bölgeler duygusal ve duyusal deneyimlerden sorumludur.

Dışa dönüklük sürekli olarak çok sayıda arkadaşa ihtiyaç duyan biri. Bu kişi daima iletişim, ilgi merkezinde olmalıdır.

Dışa dönüklük, tabii ki, farklı formlara sahiptir. Böylece, bazı insanlar hemen ustalaşmaz ve bazıları "kendi" lerini çabucak elde eder.

Kural olarak, bu insanlar kendilerinden eminler, çok güzeldirler.Nadiren yalnız kalmak istemezsiniz. Doğal iletişim yetenekleri sayesinde, bu insanlar için bir iş bulmak çok kolaydır. Bununla birlikte, birçok dışa dönük olanlar akıllarına gelen ilkini söylemek için bir tutku ile mücadele ederek kendilerini kısıtlamayı öğrenmelidir. Bu eğilim genellikle görüşmecilerini rahatsız eder.

Dışa dönüklük giysileri güzel, parlak giymek, işyerini ve evin dekor detaylarını süslemek, enerjik ve neşeli müzik dinlemek arzusunda kendini gösterir.

Bireysel çalışmaların sonuçlarına göre,mutluluk ve dışa dönüklükler arasındaki ilişkiyi ortaya koydu. Bu insanlar genellikle kendilerini içten içe içgörenleri mutlu eder. Bununla birlikte, bu durumun ikincisinin mutsuz olduğu anlamına gelmez. Sorun, dışa dönük olanların, duygularını ifade eden, içe dönük olanlardan daha iyi konuşabileceği, kural olarak, nötr duygulara sahip olan ve onları sözlerle ifade etmede çok iyi olmayan konuşmasıdır.

İntikamın benlik saygısı biraz daha düşüktür. Bu, modern Batı toplumunun dışa dönükleri daha fazla hoş karşıladığı gerçeğinden kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca, dışadönüklük dezavantajlara sahiptir. Özellikle, bilim adamlarına göre, giden ergenler arasında antisosyal (suçlu davranış) tezahür etme olasılığı içe dönüklerinkinden birkaç kat daha yüksektir.

Mantıksal duyusal dışa dönüklük, kesinlik, ustanın kendini tutma tarzı ile ayrılır. Bu tarz bir karakter ünlü Stirlitz'in içseliydi. Bu tip kadınlar güzel ve yakışıklıdır.

Bu tür insanlar, genel olarak, kendilerine iyi bakma, bedenin sağlığını ve dış çekiciliğini destekler.

Sezgisel etik dışa aktarmagirişimci ve bağımlı bir kişi. Her şeyi yeni çekiyor. Özellikle onun için cazip olan, yetenekleri (hem kendi hem de başkalarının) gösterme fırsatı olan ilginç girişimlerdir. Durumları seviyor, sonucunu tahmin etmek zor.

Bu insanların karakteristik özelliği coşkuve aktivitenin başında şevk. Ancak, bu tür insanların sonuna kadar şeyleri getirme başarısızlıkları çok zordur. Çoğunlukla, bir öncekini tamamlamadan bir sonraki sorumluluğu üstlenirler. Genellikle fikirlerinin başkaları tarafından nasıl şekillendiğini görmek isterler. Bu bağlamda, verimli bir işlem için böyle bir dışa dönüş gereklidir.

Dışa dönük birFotograf resim

Related news

 • Truffleun ne olduğunu biliyor musun
 • Goril Çizimi
 • Pekmezli Pelte Tarifi
 • SpetsStroiGaz, Izhevsk: incelemeler. SpetsStroyGas: LLC SpetsStroyGas çalışanlarının incelemeleri
 • Negatif parçacık değil ve hiçbiri: kurallar, örnekler

 • Dışa dönük bir

  Dışa dönük bir


  Dışa dönük bir

  Dışa dönük bir

  Dışa dönük bir

  Dışa dönük bir

  Dışa dönük bir

  Dışa dönük bir

  Dışa dönük bir

  Dışa dönük bir

  Dışa dönük bir

  Dışa dönük bir

  Dışa dönük bir

  Dışa dönük bir

  Dışa dönük bir

  Dışa dönük bir

  Dışa dönük bir

  Dışa dönük bir

  Dışa dönük bir

  Dışa dönük bir

  Dışa dönük bir