Debriyajın kendi elleriyle havasını alın

Debriyajın kendi elleriyle havasını alın
Debriyajın kendi elleriyle havasını alın

Debriyajın kendi elleriyle havasını alın.

Herhangi bir birleştirme sisteminin bulunduğu durumlarAraba yanlış çalışabilir ve hatta tamamen başarısız olabilir, farklı nedenlerden kaynaklanabilir. Her durumda, böyle bir arıza, sürücünün, yolcularının ve diğerlerinin hayatını önemli ölçüde tehdit edebilir. Tork aktarım sisteminin taşıt motorundan ünitelerin geri kalanına kadar bir arızası olduğu durumlarda, debriyajın pompalanması genellikle yaşamı tehdit eden tehlikelerin ortadan kaldırılması için tek kabul edilebilir yoldur.

Kavrama nedir?

Aracın cihazından yeterince uzak olan insanlar, "kavrama" kavramı altında, iki tamamen farklı kavramları birleştirir.debriyaj kanama Yol, makine tekerlekleri tarafından tutulur veİçten yanmalı motorun, aracı kullanan düğüm ve birimlerle uyumluluğu tek kelimedir. Amatörler için, "pompalama debriyajı" terimi ya yeni bir lastiğin satın alınmasıyla ya da bazı inanılmaz "abstruse" fiziksel formüllerle ilişkilidir.

Gerçekten de, iki terim tamamen aynıdır, ama kesinlikle farklı şeyler anlamına gelir. debriyaj vazolarının pompalanmasıAslında, kavrama vazgeçilmezdir.Aracın iletimi bileşeni, karmaşık birimler ve meclislerden oluşan bir sistemden oluşur. Marka, model ve üretim yılı ne olursa olsun, otomobil sisteminin ana ve tek amacı, herhangi bir motor tarafından üretilen enerjinin, aracı süren düğümlere ve mekanizmalara aktarılmasıdır.

Tipik Hasar

Ne kadar pahalı ve yüksek teknolojili olursa olsunaraba, onun kavrama en savunmasız noktalarından biridir. Zaman geçtikçe, VAZ debriyajı daha pahalı araçların benzer birimlerinin bakım ve onarımı kadar gerekli hale gelmektedir.debriyaj salmaVe buradaki nokta, kullanılan malzemeler kadar değil, sözde "debriyaj sepeti" nin prensibinde. Tipik yaralanmalar şunları içerir:

 • parçaların, bileşenlerin ve bileşenlerin mekanik aşınması;
 • bireysel bileşenlerin bitişikliğinin yanlış ayarlanması;
 • Sisteme hava, nem ve toz girişi.

Bu doğru, son yönüyle keskinleştirmekdikkat. Çoğu zaman debriyajın arızalanmasına yol açan bu kusurdur. Bu durumda, diğer birçok durumun aksine, bu arızayı kendi başına ortadan kaldırmak mümkündür. Debriyaj silindirinin uygun şekilde uygulandığı pompalama çoğunlukla araba sahibini boşa harcamama zamanından, enerjiden ve ciddi finansal kaynaklardan koruyabilir.

Bir pompaya ihtiyacınız olduğunda

Bu işlem ne zaman gereklidir? Debriyajın kanamasının hiçbir şekilde aracın kontrol edilebilirliğiyle ilgili herhangi bir sorunu ortadan kaldırabilecek bir pankreası olmadığı tekrarlanmalıdır. Bu tür eylemler, kritik aşınma veya ünitelerin ve mekanizmaların yanlış ayarlanması durumunda sorunu ortadan kaldıramaz.debriyaj silindiri kanamasıAncak, debriyajın yanlış çalışmasının nedeninin sisteme, toza veya kire giren nem olması durumunda, problemi kendi başınıza bile çözebilirsiniz.

Tabii ki, herhangi bir hizmetinAraç doğrudan trafik güvenliği ile bağlantılıdır, arızaların tespiti durumunda, kalifiye uzmanlarla iletişime geçmek en iyisidir. Araç montajı alanında zengin bir teorik bilgi birikimine sahip olmaları, zengin pratik tecrübeleri ve gerekli ekipmanların ve özel aletlerin tüm cephanelikleri sayesinde, debriyaj salımı ("Opel" istisna değildir), mümkün olan en kısa sürede, kalite garantisi ile gerçekleştirilecektir. Yine de, tüm çalışma döngüsü kendi başına yapılabilir.

Bu prosedür neden gereklidir?

Modern araçların debriyaj tahrik sistemi aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

 • İtme çubuğu ile ana silindir;
 • hortum ve boru hatlarının konturu;
 • sabitleme sisteminin elemanları.

Mekanik parçalara dokunmazsanız ve yapmazsanızKinematik şemaların inceliklerini derinlemesine incelemek için, debriyajı pompalamak gibi bir operasyon, sadece bir tane çok dar bir uzmanlık hedefini izler - prensipte olmaması gereken aşırı havanın hidrolik sisteminden çıkarılması.

Zorunlu olarak ortaya çıkacak zorluklar

Debriyajın (Opel, Nissan veya BMW) pompalanmasının sadece uzmanlar için değil, aynı zamanda sıradan araç sahiplerine de sunulmasına rağmen, bu prosedür yine de bazı zorluklara sahiptir.debriyaj kanamasıAna olan, elbette,tüm işten sonra debriyajı ayarlama ihtiyacı. Temel olarak, bu nedenle, sistemin temizlenmesi genellikle yüksek vasıflı uzmanlar için ayrılmıştır. Sonuçta, ideal bir şekilde çalışan hidrolik silindir bile, tüm düğümler ve parçalar birbirine ideal bir şekilde uymuyorsa, verimli çalışma sağlayamaz.

Neye ihtiyaç var?

Ancak, uygunsabecerileri ve maksimum dikkat göstermek için, debriyaj "Audi" ya da hemen hemen her marka bir araba pompalama her zamanki araba sahibi için oldukça erişilebilir. Doğru, bunun için belirli bir eylem algoritması takip etmek gerekir. Tabii ki, gerekli araç ve gereçlere sahipler. Bununla birlikte, bu tür çalışmalar için özellikle karmaşık araçlar, teknik ekipman veya agregalar gerekmeyecektir. Doğru, yüksek derecede güvenilirlik, doğruluk ve dikkat göstermek için gerekli olacaktır.

Ekipman ve araçları

Debriyajın kendi başına pompalanması prosedürü, araç sahibine aşağıdaki minimum gerekli malzemeleri ve araçları gerektirir:

 • standart araba tamir takımı;
 • Normal koşullarda kullanılan 2 litre fren hidroliği;
 • hidrolik sürücünün ana silindirinin tahliye tapasının çapına karşılık gelen bir kesite sahip bir boşaltma hortumu;
 • boşaltma için kullanılan teknik sıvı boşaltma tankı.

Elbette, güvenlik için gereksiz olmayacaktır.İş yerini yalıtım malzemesiyle döşeyin ve kendinizi eldiven, önlük, şapka, gözlük vb. gibi temel kişisel koruma araçlarıyla donatın.

Modele bağlı olarak debriyajın kanamasının özellikleri

Her modelin olduğunu söylemeden giderOtomobil, debriyaj mekanizmalarının, yapısal çözümlerin ve uygulanan teknolojik yöntemlerin çalışmasını sağlamak için hidrolik sistemin konfigürasyonuyla ilgili kendi bireysel özelliklerine sahiptir.debriyaj denetleme pompasıBununla birlikte, aracın debriyajını pompalamak, bir kural olarak, işi yürütmek için aynı algoritmayı ima eder. Debriyaj kontrol hidroliğinin temizlenmesi için tipik bir şema ve aşağıda tartışılacaktır.

Araba kendiniz debriyaj pompalamak nasıl

Debriyaj kontrol sisteminin hidrolik sistemindeki havanın mevcudiyetinde olduğu gibi, varlığının açık belirtilerinin yokluğunda pompalama aşağıdaki gibi gerçekleşir:

 • Ana silindir deposunda (kural olarak) başlamak için- sadece bir tanesi teknik sıvı ile doldurulur. Seviyesi en az 1.5-2 cm "omuz askısı" olmalı ve boyun kesilmemelidir. Bir süzgeçten geçirerek yağ doldurun.
 • Bundan sonra, giriş zili bulmak gereklidirpnömatik hidrolik amplifikatör (CCGT). Emniyet kapağını kendisinden çıkarın ve hortumu bağlayın, diğer ucu önceden hazırlanmış hazneye (1.5-2 litre) kadar önceden hazırlanmış bir kaba indirilecektir.
 • Şimdi hidrolik rezervuarın baypas valfini bir tur döndürmek gerekiyor.
 • Bundan sonra doğrudan pompalama varhidrolik debriyaj. İlgili bir pedala uzun basılarak yapılır (asistan bunu yaparsa daha iyidir), bir tank içine gelen sıvı kabarcık üretmeyi bırakmaz;
 • Şimdi sadece hortumu çıkarmak, valfi orijinal konumuna geri döndürmek ve lastik kapak tapasını yerine geri döndürmek için kalır.

Debriyaj hidroliğinin tüm pompalanması bitti. debriyaj kanamaTüm çalışma döngüsü sistemden kaldırmak için tasarlanmıştırHava ve son aşamada kabarcıkların yokluğu, operasyonun başarısına açıkça ifade eder. Bu yöntem, makinenin maliyetine, sınıfına veya elektronik cihazlarla donatılma derecesine bakılmaksızın problemin çözülmesine yardımcı olur. Doğru, ikinci durumda, hemen hemen bir kuyumcu hassasiyeti gerektiren ince ayarlamaya ihtiyaç vardır. Ama burada uzman olmadan yapmak imkansız. Ve debriyaj hidrolik sistemini üflemeye yönelik çalışma, her şeyden öte, uzmanlara güvenmekten daha iyidir.

Debriyajın kendi elleriyle havasını alın

Debriyajın kendi elleriyle havasını alın

Related news

 • Kolay Portakallı Kup Tarifi
 • Bu Hataya Düşmeyin Enfes Yemek Tarifleri
 • 2019 İğne Oyası Sık İğne Modeli Yapımı Videolu
 • 10 kasım sözleri kısa paylaş
 • Başın ağrısı ve ağırlığını ortadan kaldırmak için

 • Debriyajın kendi elleriyle havasını alın

  Debriyajın kendi elleriyle havasını alın


  Debriyajın kendi elleriyle havasını alın

  Debriyajın kendi elleriyle havasını alın

  Debriyajın kendi elleriyle havasını alın

  Debriyajın kendi elleriyle havasını alın

  Debriyajın kendi elleriyle havasını alın

  Debriyajın kendi elleriyle havasını alın

  Debriyajın kendi elleriyle havasını alın

  Debriyajın kendi elleriyle havasını alın

  Debriyajın kendi elleriyle havasını alın

  Debriyajın kendi elleriyle havasını alın

  Debriyajın kendi elleriyle havasını alın

  Debriyajın kendi elleriyle havasını alın

  Debriyajın kendi elleriyle havasını alın

  Debriyajın kendi elleriyle havasını alın

  Debriyajın kendi elleriyle havasını alın