Decembristsin eşleri

Decembristsin eşleri


Decembristsin eşleri 37 23.03.2019, 00:41

Decembrists'in eşleri

1825'de Rusya'nın boyutlu hayatı devrildiyıl, 14 Aralık'ta. Bu günlerde Decembrists bir ayaklanma oldu. Vahşice bastırılmıştı, 579 katılımcı soruşturmaya karıştı. Beş kişi mahkum edildi, 120 kişi emek nedeniyle Sibirya'ya sürüldü. Duruşmanın sona ermesinden sonra, mahkum edilenlerin hepsi siyasi suçlular ilan edildi ve resmen öldü.

"Siyasal ölüm" yasal demektiülkenin bir vatandaşının mutlaka tüm haklarının kaybedilmesi. Decembrists'in kadınları kaderlerini belirlemek zorundaydı. Boşanmak için ya da evlilik kaydetmek için başvurabilirler. Ayrıca, kadınlara zorlu emek uğruna erkeklerle gitme fırsatı verildi. İki boşanmak üzere açıldı.

On bir kadının isimleri bugün biliniyor -İlk Rus Decembrist devrimcilerin arkadaşları - adamlarını Sibirya'daki zor emek için takip etti. Gizli toplumlara ait değiller, ayaklanmaya katılmadılar, ancak kahramanca bir eylem yaptık.

Decembrists eşlerinin feat sadece onların yansıyan değilkocalara olan sevgi ve bağlılık. O dönemin ilerici halkı, geniş bir sosyal ve politik önemi olan şeylerini takdir etti. Decembrists'in eşleri, "devlet suçlularını" gönüllü olarak takip ettikleri, kocaları gibi, kölelik ve otokrasiye karşı nimetlerini ve ayrıcalıklarını kaybetmekten korkmamak için konuştular.

Nicholas'ın Decembrists'in eşlerinden ayrılmaları için her türlü engel oluşturduğu unutulmamalıdır. En katı koşullardan biri, Avrupa'daki Rusya'daki çocukların terk edilmesiydi.

Ekaterina Trubetskaya kocasını ilk ziyaret eden kişi oldu. O, altı ay boyunca, gizli bir çarlık emrini yerine getiren ve onu geri getirmek için mümkün olan her şeyi yapmış Tseydler'de (vali) gözaltına alındı. Trubetskoy, basit insan haklarını mahrum eden çeşitli yükümlülükler imzalamıştı. Zeidler, prensesin kocasına yaptığı yolculuk sadece mahkumların yanında sahnedeydi dedi. Bununla birlikte, Ekaterina Trubetskaya sertti. Sonuç olarak, kocasına gitti.

1827 başında, Sibirya'da NerchinskysTrubetskoy madeninden sonra Alexandra Muraveva ve Maria Volkonskaya mayınlara geldi. O andan itibaren Decembrists'in ilk gelen eşleri sosyal faaliyetlerine başladılar. Alexander Yentaltseva Anna Rosen Alexander Davydov, Natalia Fonvizin Elizabeth Naryshkin, Camilla Ivashov, Praskovya Annenkov Maria Yushnevsky: Yıl sonuna kadar mayın diğer kadınlara geldi.

Hüküm giymiş "devlet suçluları" vardımektup yazmak yasaktır. Decembristlerin eşleri mahkumlar ve akrabalar arasında iletişim kurdu. Kadınlar adına, yabancı olanlar da dahil olmak üzere basılı yayınlar geldi.

Sibirya'ya gelen kadınlar basitçe yaşadılar. Kendilerini pişirmek, yıkamak, soba yakmak zorunda kaldılar. Bu şartlarda genç aristokratların yaşamın tüm değerini anlayabilecekleriydi.

Nikita Muraviev'in karısı Alexander ihmal ediyorPuşkin'in Pushchina'ya ("İlk Arkadaşım", "Sibirya'ya") adanmış olan işlerini getirdi. Arama sırasında şiirler bulsaydı hapishanede olurdu.

Alexandra Muravieva Sibirya'da uzun yaşamadı. Kışın kameranın kocasından kameraya koşarak üşüttü ve kısa bir süre sonra öldü.

Yerleşim ve iki eş daha öldü (Trubetskoy veIvasheva). Üç kadın dul kalmıştı; 1856 genel affından sonra geri dönme izni aldılar. İki eş, Kafkasya'ya kocasıyla (Naryshkina ve Rosen) gitti. Serbest bırakılan üç kadın - ülkenin Avrupa kısmındaki aftan (Annenkova, Volkonskaya, Fonvizina) geri döndü.

Decembristler ve eşleri otuz yıl süren sürgünün ardından politik olarak döndüler. Tüm bu yıllar boyunca serflik ve otokrasiden nefretlerini taşıdılar.

Decembristsin eşleri

Decembristsin eşleri

Related news

 • Yönetimde yönetim ilkeleri, sınıflandırılması ve yaklaşımları
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma
 • Deniz Canavarı Efsanelerinin Sorumlusu: Kürek Balığı
 • Bir mesleği seçme sorunu - okul çocukları için deneme (USE)
 • Künye, Oyuncuları, Fotoğraf Galerisi, Fragmanlar, Özet, Haberler, Müzikler, Yazılar, Sosyal Ağlar

 • Decembristsin eşleri 1

  Decembristsin eşleri


  Decembristsin eşleri 11

  Decembristsin eşleri 99

  Decembristsin eşleri 77

  Decembristsin eşleri 77

  Decembristsin eşleri 81

  Decembristsin eşleri 78

  Decembristsin eşleri 72

  Decembristsin eşleri 27

  Decembristsin eşleri 64

  Decembristsin eşleri 66

  Decembristsin eşleri 76

  Decembristsin eşleri 29

  Decembristsin eşleri 25