Demiyelinizan beyin hastalığı: tedavi, tahminler, belirtiler 59 20.01.2019, 21:48

Demiyelinizan beyin hastalığı: tedavi, tahminler, belirtiler

Beynin demiyelinizan hastalığı -Sorun oldukça ciddi ve tehlikelidir, çünkü hastalık tüm organizmanın işini etkileyen sinir dokularını etkiler. Peki benzer bir durum nedir? Hangi belirtilere eşlik edilir? Etkili tedavi yöntemleri var mı?

Demiyelinizasyon süreci nedir?

demiyelinizan beyin hastalığı

Bazı sinir uçları (özellikle, aksonlarperiferik ve merkezi sinir sistemi) spesifik bir miyelin kılıfı ile kaplıdır. Bu yapı bir dizi önemli işlevi yerine getirir. Özellikle, miyelin sinir lifleri boyunca elektriksel impulsların iletim hızından sorumludur. Ek olarak, kabuk bariyer ve destekleyici işlevler gerçekleştirir ve sinir uçlarını beslemekten de sorumludur.

Beynin demiyelinizan hastalığıdoğal olarak sinir hücrelerinin çalışmasını etkileyen miyelin kılıfına bir tür hasar eşlik eder. Bu arada, demiyelinizan hastalıklar, her biri kendi özelliklerine sahip olan ve kendine özgü bir semptom seti eşlik eden sinir sistemi veya sinir sisteminin başka bir grubunu temsil eder.

Demiyelinizan beyin hastalığı: nedenleri

beyin demiyelinizan hastalığının nedenleri

Nedeni bulmak her zaman mümkün değildir.böyle bir sürecin ortaya çıkışı. Bununla birlikte, modern tıbbında, bazı önemli risk faktörlerini tanımlamak yaygındır. Örneğin, sıklıkla böyle bir hastalık, aminoasidüri, lökodistrofi, Alexander hastalığı, vs. dahil olmak üzere kalıtsal hastalıkların bir arka planına karşı gelişir.

Demielizasyonun kazanılmış bir karakteri olabilir. Bazı durumlarda, miyelin kılıfına verilen hasar, aşıların uygulanmasından sonra, daha az sıklıkla, enfeksiyöz iltihaplı hastalıkların arka planında ortaya çıkar. Yaygın ve multipl skleroz, akut transvers miyelit gibi hastalıklar da sinir liflerinin demiyelinizasyonuna neden olabilir.

Öte yandan, bu tür hastalıklar olabilirBazı metabolik bozukluklar neden olur. Özellikle, nedeni genellikle B12 vitamini, merkezi pontinöz miyelin ve bazı diğer durumların akut eksikliği.

Demiyelinizan beyin hastalığı: belirtiler

Tabii ki, pek çok insan, nelere dikkat edilmesi gerektiğine tam olarak neyin ilgi duyduğunu merak ediyor. Ne yazık ki, bu vakadaki semptomlar lezyonların lokalizasyonuna, evreye ve hastalığın seyrinin özelliklerine bağlıdır.

demiyelinizan beyin hastalığı belirtileri

Doğal olarak, bazı işaretler vardırBir kişinin beynin belirli bir demiyelinizan hastalığı geliştirdiğini gösterebilir. Kural olarak, her şeyden önce hasta artan yorgunluk ve çalışma kapasitesinde bir azalma geliştirir. Başlıca belirtiler, buna ya da bozulmuş koordinasyonun derecesine ek olarak yürüyüşteki ve tremordaki değişikliklere de atfedilebilir.

Ek olarak, bazı hastalar değişiklikler not ederduyarlılık - ya artırabilir, azaltabilir, hatta tamamen yok olabilir. Semptomlar ekstremitelerde periyodik yanma ve karıncalanma hissini içerir.

Ayrıca, demiyelinizan hastalıkBeyin pelvik organların çalışmasına neden olabilir ve ihlalleri. Örneğin, bazı hastalar dışkı veya idrar retansiyonu veya tersine idrar tutamama yaşamaktadır.

Doğal olarak, bu tür hastalıkları etkilerkişinin zihinsel hali. Depresif durumlar, belirli davranış bozuklukları gelişebilir. Çoğunlukla, ilerleyen demiyelinizasyon zeka seviyesinde bir azalmaya neden olur.

Demiyelinizasyon sürecinin neden olduğu en yaygın hastalıklar

Aslında birçok hastalık var.miyelin liflerine zarar verme süreci ile ilişkili bir şekilde veya başka bir şekilde. Örneğin, Devik hastalığı, optik sinirlerin ve omuriliğin belirli bölümlerinin inflamasyonu ve demiyelinizasyonu ile birlikte oldukça spesifiktir.

Kronik hastalıklar arasındaEn çoğu zaman orta yaştaki görülür atrofik lateral skleroz. hastalıkların listesi örneğin akut ensefalomiyelit, Krabbe hastalığı, ensefalit periaksialny da Balo eş skleroz (genç yaşta daha yaygın), Marburg, multipl skleroz, ve diğerleri gibi patolojileri doldurulur.

Modern teşhis yöntemleri

demiyelinizan beyin hastalığı prognozu

En ufak bir şüphe varlığındaHastalık bir doktora sevk edilmelidir. Doğal olarak, birçok tanı yöntemi vardır, fakat bir çeşit "altın standart", başın manyetik rezonans tomografisidir. MRG sonuçları, doktorun demiyelinizasyon sürecinin lokalizasyonunun yanı sıra hastalığın gelişim aşamasını, seyrinin özelliklerini ve ilerleme oranını belirlemesine yardımcı olur.

Gelecekte, ekÖzellikle kan ve beyin omurilik sıvısı analizleri, vb. Bu testler, etkili bir tedavi rejiminin geliştirilmesi için son derece önemli olan hastalığın nedenini bulmak için bir fırsat sağlar.

Etkili bir tedavi var mı?

Ne yazık ki, bugün için mevcut değilBu tür bir hastalığın hastasını hızlı ve nihayet kurtarabilir anlamına gelir. Bununla birlikte, her yıl hastaları "demiyelinizan beyin hastalığı" tanısı ile atayan daha fazla ilaç vardır. Tedavi, tabiki, hastalığın gelişimine ve çeşitliliğine bağlıdır.

demiyelinizan beyin hastalığı tedavisi

İlaçlar oldukça etkili sayılırHastalığın ilerlemesini ve sakatlık gelişme riskini oldukça iyi bloke eden beta interferonlar. İstatistiklere göre, bu tedavi süreci, bazı komplikasyonların meydana gelme olasılığını% 30 oranında azaltır.

Hastalığın seyrinin özelliklerine bağlı olaraktedavi ayrıca kas gevşeticileri, anti-enflamatuar ilaçlar (genellikle kortikosteroidler), yanı sıra sitostatik alımını içerir. Olumlu olarak, beynin işi nootropik ilaçlar, amino asit kompleksleri ve ilaç - nöroprotektörlerden etkilenir.

Yaklaşık olarak böyle bir tedavi demiyelinizan gerektirirbeynin hastalığı. Hastalar için prognoz, hastalığın çeşitliliğine ve şekline, ilerleyiş oranına ve bir kişiye verilen bakımın kalitesine bağlıdır. Ve unutmayın ki yeni ilaçların geliştirilmesi hala devam etmektedir.

Demiyelinizan beyin hastalığı: tedavi, tahminler, belirtilerresim Fotograf Goruntuler galeriler

Related news

 • Marwari, atların cinsi: özellikleri ve fotoğrafları
 • Mate Çayı
 • Kırım için analık başkenti: Kırım Cumhuriyeti topraklarında programın uygulanması
 • Pele kariyeri boyunca kaç gol attı

 • Demiyelinizan beyin hastalığı: tedavi, tahminler, belirtiler 16

  Demiyelinizan beyin hastalığı: tedavi, tahminler, belirtiler


  Demiyelinizan beyin hastalığı: tedavi, tahminler, belirtiler 99

  Demiyelinizan beyin hastalığı: tedavi, tahminler, belirtiler 96

  Demiyelinizan beyin hastalığı: tedavi, tahminler, belirtiler 18

  Demiyelinizan beyin hastalığı: tedavi, tahminler, belirtiler 67

  Demiyelinizan beyin hastalığı: tedavi, tahminler, belirtiler 88

  Demiyelinizan beyin hastalığı: tedavi, tahminler, belirtiler 67