Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

Yeni teknolojiler birkaç yıl boyunca çalışmayı kolaylaştırıyorbalıkçılık severler. Bir yandan, av araçlarının üreticileri, arma tasarımını geliştirerek, daha işlevsel ve verimli hale getiriyorlar ve diğer yandan da - balıkçılığın doğru bir şekilde araştırılmasına olanak tanıyan bir ekipman segmentini oluşturup genişletiyorlar. İkincisi, bir grup eko sirenini birleştiren sonar ve sonar içerir. Bu tür cihazlar kış mevsiminde, balıkçılığın derhal başlaması gerekmeden dibinin derinliğini bilmeniz gerektiğinde kullanılır. Ancak alt buz yankı sireninin fonksiyonları bunlarla sınırlı değildir. Cihazın modeline bağlı olarak, kullanıcı ayrıca balığın aktivitesini ve bazı parametrelerini de belirleyebilir.

alt buz derinlikli iskandil

Balık bulucuları hakkında genel bilgi

Özel kullanım için, kompaktEkranlı, fonksiyonel kontrol ve akü hücrelerine sahip cihazlar. Bir kerede tüm çeşitliliği farklı sayıda sonar ışını olan bir modele bölmek gerekir - buz alanını izleyen bir alıcı. En basit cihaz tek ışınlıdır. Esas olarak deliğin açılması noktasında derinliğin belirlenmesine odaklanırlar. İki ve çok ışınlı enstrümanlar izleme aralığını genişletir, bu da potansiyel avlanma bölgesinde ekranın ve tabanın yapısını yansıtmayı mümkün kılar. Profesyonel bir buzlu derinlikli iskandil, balıkların fikrini de verir, örneğin, aktif "nesnenin" büyüklüğünü sabitler. Ancak, işlevselliğin genişlemesinin güç tüketimi seviyesini etkilediği unutulmamalıdır - cihaz ne kadar güçlü olursa, güç gereksinimleri de o kadar yüksek olur. Daha önce de belirtildiği gibi, cihazlar bataryalarla donatılmıştır, ancak otonom çalışma yetenekleri sınırsız değildir. Bu nedenle, başlangıçta, enerji tüketimini batarya potansiyeli ile hesaplamak gerekir.

Ana Özellikler

buz balıkçılık için derinlik iskandil

İlk etapta, araçlarFarklı derinliklerde çalışma olanakları. Karşılıklı modelleri 1,5-4 m seviyelerinde derinliğini tespit edebiliyoruz. İki veya daha fazla ışınlarıyla Yarı makineler 20-30 m indeksi ulaşır. Bu arada, soruşturma modunun yaz maksimum derinliği sonar kışın bu tür çeviri yaparken 50- ulaşabilir 70 m Hassasiyet ve frekans parametrelerinin de değeri vardır. Hassasiyet regülasyonu cihaz içinde ayrı ayrı gerçekleştirilir ve ortalama sinyal frekansı 80 ila 250 kHz arasında değişir. Kış avcılığı için ekosoğun frekansı buzdan ne kadar yüksek olursa, hedef parametrelerin analizi o kadar verimli ve doğru olacaktır. Örneğin, 200 kHz'den daha büyük bir gösterge, bir motorlu teknede sürerken kabartma yapısının sabitlenmesini sağlar.

Model Garmin echoMAP 50s

İyi bilinen yüksek teknoloji ürününavigasyon ekipmanı üreticisi. Cihaz, bir GPS sensörü, 5 inç VGA ekran ve 2 ışınlı sonar sistemi HD-ID ile donatılmıştır. Alıcı, araştırılan araziyle ilgili verileri 1 saniyeliğine 10 kata kadar güncelleyebilir ve bu da haritadaki konumun doğru bir şekilde kaydedilmesini sağlar. Garmin'in denizaltı yankı sirenlerinin özellikleri, izleme sırasında doğru verilerin elde edilmesine katkıda bulunan GLONASS navigasyon sistemine destek içerir. Cihazın kendisi kompakt boyutlara sahiptir ve gerekirse balık yerlerinin yalnızca buzdan balık avlarken değil, aynı zamanda açık bir su yüzeyinde de denetlenmesine izin verir.

buz balıkçılık için yankı siren

Model MarCum LX-6

Başka bir kompakt segment temsilcisikış avcılığı için tasarlanmış yankı sirenleri. Bu durumda, kullanıcı 640x480 formatındaki 6 inçlik bir monitör aracılığıyla arazi ve diğer arazi parametreleri hakkında bilgi alır. Ve sahibi mevcut ihtiyaçlara bağlı olarak ekran için farklı bir renk tasarımı seçebilir. Ekran oldukça bilgilendiricidir ve gerekirse, cihazın hassasiyetini, pil şarjını, izleme aralıklarını ve diğer parametreleri görüntülemek için ayarlanabilir. Araştırma olanakları için, LX-6'nın buz balıkçılığı için balık bulucu, spektrumdaki su altı arazisini 8 ve 20 derece inceleyen 2 ışınlı bir alıcı ile donatılmıştır. Not edilmelidir ve geniş bir ekipman yelpazesi. Cihaz ile birlikte, 12 ve 9 amperlik iki adet pil, koruyucu bir panel ve cihazı aşırı koşullarda dahi kullanabilen bir kapak sunmaktadır.

buz balıkçılık için derinlik iskandil yorumlar

Humminbird'den ICE 597ci HD modeli

Humminbird en iyilerinden biri olarak kabul edilirAvcılar için yüksek teknolojili cihaz geliştiricileri. Bu modifikasyonda, içerik oluşturucular, tescilli DualBeam Plus sonar teknolojisi ile tamamlanan sonar ve GPS navigatörünün bir kombinasyonunu sunuyor. Kullanıcı küçük bir 5 inçlik bilgi algılar, ancak aynı zamanda 640x640 ve LED arka ışığı olan net bir ekranı algılar. Tarama, iki kirişi 20 ve 60 derece gerçekleştirir. Daha küçük bir aralığa sahip bir kiriş, yemle etkileşime giren balığın parametrelerini ve avlama bölgesindeki bir bütün düzeltme faaliyeti olarak geniş bir aralıkta bir dalganın belirlenmesinden sorumludur. Buna ek olarak, Humminbird denizaltı sireni, su şeffaflığı, derinliği ve rezervuarın diğer özelliklerine bağlı olarak cihaz çalışmasının parametrelerinin ayarlanmasına izin veren SwitchFire sistemi tarafından sağlanır. Ayrıca, 50 kanal için yerleşik GPS modülünde özellikler de bulunmaktadır. Bu alıcı, daha önce test edilen balıkçılığın yerlerini bulmaya yardım eden UniMap haritalaması ile donatılmıştır.

Model Vexilar FLX-28

buz yoluyla kış balıkçılık için derinlik iskandil

Bu bir tür sonar-flaşör, yaniEkranı olmayan cihazlar kısmen analog gösterge prensibiyle çalışır. İlk bakışta, eski moda bir çözüm, ancak güvenilirlik açısından önemli avantajlara sahiptir. cihaz, kullanıcı derinliği ve kabartma hakkında bilgi sağlar sırasında sensöründen gelen sinyalleri işleyerek çalışır. Otomatik ölçeklendirme olanağı da vardır. Buz balıkçılık için bu sonar avantajları, bitki ve çok yönlülüğü tarama yeteneği (nedeniyle ekranın olmaması da dahil olmak üzere), yüksek enerji verimliliği içermelidir. Ancak, yeni başlayanlar için, bu cihaz yönetmek zor olacak, bu yüzden bir yarı profesyonel bir model olarak konumlandırılmıştır.

Echosounder hakkında kullanıcı geri bildirimleri

Kural olarak, bu ekipman alırolumlu geribildirim. Farklı derecelerde doğruluk enstrümanları ile, uygun bir yer bulmayı ve en uygun yemeyi seçmeyi kolaylaştıran balıkçılık yeri hakkında bilgi sağlar. Elbette, cihazlar her zaman yanlış sonuçlara ve dış etkenlerin etkisine bağlı olarak alt ve derinlik parametreleriyle doğru sonuç vermezler. Bununla birlikte, deneyimler gelir ve buz balıkçılığı için eko-yazılımla daha becerikli bir şekilde ilgilenir. Yorumlar ayrıca, yüksek enerji tüketimi için birçok modeli eleştiriyor, planlanan oturum sırasında cihazın yeteneklerini tam olarak kullanmasına izin vermiyor. Bu tür problemler çözülür veya enerji tasarrufu işlevlerine sahip bir modelin ilk satın alınması veya ikinci bir pil paketinin eklenmesi.

Kış balıkçılık için en iyi siren seçin

Cihaz için en iyi seçenek nasıl seçilir?

Ana operasyonel parametrelere ek olarak,Cihazı kullanmanın küçük nüanslarına dikkat etmek gerekir. Öncelikle, cihazın çalışabileceği prensipte hangi sıcaklık aralıklarında değerlendirmeniz gerekir. Standart, -30 ila 50 arasında bir spektrum olarak kabul edilir, ancak daha düşük tolerans seviyesinin daha cazip olduğu özel donmaya dayanıklı versiyonlar da vardır. Koruyucu özellikler de dikkate alınmaktadır. Güvenilirlik ve sert koşullara dayanma kabiliyeti açısından kış avcılığı için en iyi siren seçilirse, koruma sınıfına dikkat etmeliyiz. IPX4 kategorisi, cihazın su direncini belirleyen ortalama olarak kabul edilir. Ancak, darbeye dayanıklı bir işlevle karmaşık yalıtım gerekiyorsa, IPX7'den daha düşük olmayan bir sınıfa sahip bir segmente güvenmeye değer. Ayrıca, aksesuarlardan ve prensip olarak yardımcı cihazların donatılması ihtimali de unutulmamalıdır. Özel sensörler, sensörler ve uzatma kabloları, özellikle, isteğe bağlı olarak izleme aralıklarını genişletir.

Sonuç

kış balıkçılık için bir siren nasıl seçilir

Avcılar için yüksek teknoloji ürünü ekipmanKullanıcıların gerçek ihtiyaçlarını sürekli olarak aşarak, yeni operasyonel fırsatları cezbeder. Yeni başlayanlar ve sıradan amatörler genellikle en son sürümlerde sunulan özellikleri öğrenmek zorundalar. Fakat daha sonra, kış balıkçılığı için derinlik sirenini nasıl seçeceğimiz sorusu var, ekstra fırsatlar için fazla ödeme yapmamak için? Yine de çok fonksiyonlu cihazlar 8-10 bin rubleye mal oluyor ki bu da bir balık avı için ucuz değil. Uzmanların, en azından alt ve derinlik derinliğinin yüksek kaliteli bir şekilde izlenmesini sağlayacak bir model seçilmesini tavsiye ederiz. Daha zorlu tüketiciler için, balıkların tanımlanmasına ve izlenmesine olanak veren seçenekler de yararlıdır.

Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

Related news

 • Rehin filmi: aktörler ve roller, açıklama ve incelemeler
 • Arap Yarımadası. Çölün ve denizin güzelliği
 • Yeni AIDS: Chagas
 • C Vitaminli Peeling Kürleri İle Cildinizi Şımartın
 • Vücuda saçın etkili şekilde atılması - efsane değil

 • Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları


  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları

  Denizaltı derinlik ölçer - tanımı, özellikleri, modelleri ve yorumları