Dimexidei sıkıştırmak için nasıl üretelim Dimexid ile sıkıştır: oranlar. Diz üzerindeki Dimexid ile sıkıştır

Dimexidei sıkıştırmak için nasıl üretelim Dimexid ile sıkıştır: oranlar. Diz üzerindeki Dimexid ile sıkıştır


Dimexidei sıkıştırmak için nasıl üretelim Dimexid ile sıkıştır: oranlar. Diz üzerindeki Dimexid ile sıkıştır 95 13.03.2019, 07:22

Dimexide'i sıkıştırmak için nasıl üretelim? Dimexid ile sıkıştır: oranlar. Diz üzerindeki Dimexid ile sıkıştır

bir kompres için bir dimexide sulandırmak nasıl Sıkıştırmak için Dimexide nasıl üretilir ve cilt hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır? Bu makalenin maddelerinde bulacağınız sunulan ilaca ilişkin bu ve diğer soruların cevabı.

Hazırlık hakkında genel bilgi

Dimexide kompres için nasıl üretilir? Soruyu cevaplamadan önce, böyle bir ilaca neden ihtiyaç duyulduğunu öğrenmek gerekir. Bildiğiniz gibi, konsantre ilaç "Dimexid" kas-iskelet sistemi ve çeşitli cilt hastalıkları komplikasyonlarının tedavisi için oldukça güçlü ve etkili bir araçtır.

İlacın özellikleri

Bu ilaç sadece topikal olarak kullanılır.doğrudan sorun bölgesine. Özellikle, Dimexid ile dizdeki ve vücudun diğer kısımlarındaki kompresin öncelikle antifungal ve anti-inflamatuar etkiler için kullanıldığı belirtilmelidir. Çoğu zaman, bu prosedürler trofik ülserler, püstüler cilt hastalıkları, yanıklar, çürükler, egzama ve erizipel için reçete edilir. Ek olarak, oranları biraz daha açıklanacak olan Dimexid ile bir kompresin analjezik etkisi vardır. Bu özellik nedeniyle bu ilaç radikülit, artroz, eklem iltihabı ve kıkırdak dokularında ve diğer benzer problemlerde etkilidir.

Novocaine sıkıştırmalı dimexide

Meselenin şekli

Konsantre ilaç "Dimexide" olabilirhemen hemen her eczane satın alın. Böyle bir ürün, hem 100 ml hem de 50 ml olan kavanozlarda satışa çıkar. Her konteynerin içinde, sadece harici kullanım için tasarlanmış net bir çözümdür.

İlaç kullanımı için genel endikasyonlar

Çocuklar ve çocuklar için Dimexid ile sıkıştırmak için reçete edilir:

 • cildin bulaşıcı hastalıkları;
 • Vücudun eklem bölümlerinin her türlü çürükleri;
 • cildin mantar lezyonları;
 • ligamentler ve radikülit hasarı;
 • Solunum sistemi enflamatuar hastalıkları (üst).

Sadece doktor uygun randevuları yapar.

Dimexide kompres için nasıl üretilir?

Terapötik kompresden faydalanmak için, ilaç önceden su ile seyreltilmelidir. Kural olarak, bu prosedürler için% 50 veya% 30 çözüm kullanılır.

Dimexide kompres için nasıl üretilir? Bunu yapmak için, ilacı 30 ml ölçün ve derin bir kaba dökün. Ayrıca, aynı ölçme kabının kullanılmasıyla, oda sıcaklığında 70 ml'lik olağan suya preparasyonu eklemek gerekir. Bundan sonra, her iki bileşen de iyice karıştırılmalıdır. Çözüm kullanıma hazırdır.

% 50 medikal sıvı yapmak, verilerMalzemeler eşit miktarlarda kullanılmalıdır (50 ml ilaç ve 50 ml su). Bununla birlikte, Dimexid ile dizdeki veya vücudun diğer kısımlarındaki böyle bir kompresin fazla konsantre olabileceği unutulmamalıdır. Bu bakımdan, onu cilt üzerinde kısa bir süre tutun, aksi takdirde hasta yanacaktır.Çocuklar için dimexidom ile sıkıştırın

Diğer oranlar

"Dimexide" ilacı harici olarak kullanılırtamponlar ve sıkıştırır, sadece% 30 veya% 50'lik bir çözüm yaratmak için değil. Sonuçta, bu tür bir çözümün konsantrasyonu, bu ya da bu hastada hangi hastalığın mevcut olduğuna bağlıdır. Böylece, sunulan ilacı seyreltin, böylece belirli bir durumda gereken ilacı almalısınız:

 • egzama ve yaygın streptoderma -% 40-90 çözeltiler;
 • erizipel ile -% 50 çözelti;
 • ciltte püstüler hastalıklar ile -% 30-40 çözümler;
 • yüzeysel yanıklar ile -% 20-30 çözümler;
 • ağrı sendromlarının giderilmesi için -% 25-50 çözümler.

Hafif cilt hasarı (örneğin, normal tahriş) veya yüze kullanım için, sulu çözeltinin konsantrasyonu% 10-20'ye azaltılmalıdır.Dimexid oranlarıyla sıkıştır

Dimexid ile kompres nasıl yapılır?

Bir konsantre ilaç çözeltisi hazırlamak zor değildir. Kullanabilmek için bazı kuralları bilmeniz gerekir.

 1. Cildin etkilenen bölgesine bir kompres uygulamadan önce, ilacın yukarıdaki oranlarda (yaralanma derecesine bağlı olarak) seyreltilmesi gerekir.
 2. çözeltisi hazırlanır sonra, pamuklu bez veya bir bez almak sonra elde edilen bir sıvı içinde iyice emmek için gereklidir.
 3. Kullanılmış peçete veya bandajı nazikçe sıkmanız önerilir. Bu, tedavi sırasında çözeltinin bundan sızmamasını sağlamak için gereklidir.
 4. Suya batırılmış dokunun etkilenen bölgeye düzgün bir şekilde uygulanması gerekmektedir.
 5. Peçetin üst kısmında, özellikle kompresler veya polietilen bir parça için tasarlanan kağıdı yerleştirmeniz önerilir. Bundan sonra, bandaj bir mendil veya sıcak bir eşarp ile sarılmalıdır.
 6. "Dimexid" ile sıkıştırılmış kompres arzu edilir4 saat bekletin. Belirtilen süreyi aşmak kesinlikle yasaktır. Bu tavsiyeyi göz ardı ederseniz, bu prosedür cilt bütünlüğü karakteristik yanıklarında bırakacaktır.dimexid ile nasıl sıkıştırılır

Novocaine ile çözüm

Novocaine ile ilacın "Dimexide" kullanımı nedir? Böyle bir çözüm temelinde sıkıştırmak sadece tedavi için değil, aynı zamanda bu veya bu hastalıktaki ağrı duyumlarını ortadan kaldırmak için de kullanılır.

Bu karışımın olabileceğine dikkat edilmelidir.Hastanın sağlığına tehlike teşkil eder. Bu bağlamda, sıkıştırmayı yapma oranları bağımsız olarak hesaplanamaz. Bu sadece deneyimli bir uzman tarafından ele alınmalıdır. Yukarıda belirtildiği gibi, novokain içeren "Dimexide" (kompres), ağrıyı gidermek için kullanılır. Bununla birlikte, bu ilaç kombinasyonu yan etkilere neden olabilir - döküntü ve kaşıntı. Bu durumda, bir anestetik kullanımı tamamen terk edilmeli ve başka ilaçlar tarafından değiştirilmelidir.dizde dimexide ile sıkıştır

Boğaz tedavi

Çözeltiye göre ısıtma kompresleri"Dimexidum" deri ve kas-iskelet sistemi hastalıkları, aynı zamanda, üst solunum sisteminin tedavisi için de kullanılabilir. Örneğin, oldukça iyi bu ilaç boğaz tedavisinde kendini kanıtlamıştır. Evde ilaç hazırlamak için tüm bileşenlerin doğru oranlarını seçmeniz gerekir.

Yani, ihtiyacımız olacak: ilaç "Dimexid", kireç bal ve aloe suyu (2: 2: 1 oranında). Bütün bu bileşenler derin bir kaba yerleştirilmeli ve sonra iyice karıştırılmalıdır. Bu arada, bu ilaç "Dimexide" önce sıcak su ile biraz sulandırmak için arzu edilir. Daha sonra, bir gazlı bez veya başka bir bandaj almanız, tıbbi bir karışımda ıslatmanız ve hemen bir boğaz atmanız ve ardından sıcak bir fular veya fularla sarmanız gerekir. Bu kompresin en fazla 3 saat boyunca bırakılması tavsiye edilir. Yanma hissi biraz erken başlarsa, yanık oluşumunu önlemek için kompres çıkarılmalıdır.

Boğaz hastalığı için tarif edilen prosedür günlük olarak önerilmektedir. Bunu tercihen yatmadan önce yapmak.üst solunum yolu için dimexide

Diğer kullanır

Yapılan sulu çözeltiye dayanan kompres"Dimexidum" dan, catarrhal hastalıklarda ve kullanmak mümkündür. Sonuçta, bu ilacın iyi bir ısınma etkisi vardır. Ek olarak, bu prosedürler sıklıkla artroz olan kişiler tarafından kullanılır. Sonuçta, bu hastalık vücudun eklemlerinin sık ısınmasını gerektirir.

Dimexidei sıkıştırmak için nasıl üretelim Dimexid ile sıkıştır: oranlar. Diz üzerindeki Dimexid ile sıkıştır

Dimexidei sıkıştırmak için nasıl üretelim Dimexid ile sıkıştır: oranlar. Diz üzerindeki Dimexid ile sıkıştır

Related news

 • Kilo Alma Sebepleri
 • Sosisli Pizza Tarifi
 • Galatasaray böyle devam etmez
 • Süt Şerbetli Hafif Tatlı Tarifi
 • Yurdun 11. katından düşen öğrenci hayatını kaybetti

 • Dimexidei sıkıştırmak için nasıl üretelim Dimexid ile sıkıştır: oranlar. Diz üzerindeki Dimexid ile sıkıştır 19

  Dimexidei sıkıştırmak için nasıl üretelim Dimexid ile sıkıştır: oranlar. Diz üzerindeki Dimexid ile sıkıştır


  Dimexidei sıkıştırmak için nasıl üretelim Dimexid ile sıkıştır: oranlar. Diz üzerindeki Dimexid ile sıkıştır 71

  Dimexidei sıkıştırmak için nasıl üretelim Dimexid ile sıkıştır: oranlar. Diz üzerindeki Dimexid ile sıkıştır 77

  Dimexidei sıkıştırmak için nasıl üretelim Dimexid ile sıkıştır: oranlar. Diz üzerindeki Dimexid ile sıkıştır 73

  Dimexidei sıkıştırmak için nasıl üretelim Dimexid ile sıkıştır: oranlar. Diz üzerindeki Dimexid ile sıkıştır 51

  Dimexidei sıkıştırmak için nasıl üretelim Dimexid ile sıkıştır: oranlar. Diz üzerindeki Dimexid ile sıkıştır 24

  Dimexidei sıkıştırmak için nasıl üretelim Dimexid ile sıkıştır: oranlar. Diz üzerindeki Dimexid ile sıkıştır 53

  Dimexidei sıkıştırmak için nasıl üretelim Dimexid ile sıkıştır: oranlar. Diz üzerindeki Dimexid ile sıkıştır 88

  Dimexidei sıkıştırmak için nasıl üretelim Dimexid ile sıkıştır: oranlar. Diz üzerindeki Dimexid ile sıkıştır 79

  Dimexidei sıkıştırmak için nasıl üretelim Dimexid ile sıkıştır: oranlar. Diz üzerindeki Dimexid ile sıkıştır 40

  Dimexidei sıkıştırmak için nasıl üretelim Dimexid ile sıkıştır: oranlar. Diz üzerindeki Dimexid ile sıkıştır 79