Eğlence gideri

Eğlence gideri Eğlence gideri

eğlence gideri

Faaliyetleri sırasında örgütlerresmi resepsiyonlar için konukseverlik, işletmeler arasındaki işbirliğinin sağlanması ve sürdürülmesiyle ilgili müzakerelerde bulunan temsilcilerin hizmet edilmesi. Bunlar, diğer üretim maliyetleri ve uygulanması ile ilgilidir. Dolayısıyla gelir vergisi hesaplanırken işletme dolaylı maliyeti olarak kabul edilirler.

Temsil masrafları, aşağıdaki masrafları içerir:

- müzakerelerin yürütülmesi, resmi resepsiyonlarmüzakerelere katılan vergi mükellefi girişimin bazı kişileri ve resmi temsilcileri için öğle yemeği, kahvaltılar ve benzeri diğer olaylar;

- Müzakereler ve resmi toplantılar için açık büfe servis;

- temsilcilerin yerine temsilcilerin ulaştırılmasını sağlamak;

- vergi mükellefi kurum personelinin bir parçası olmayan fakat çeviriyi sağlayan işe alınan çevirmenlerin hizmetleri için ödeme yapılması.

Temsil masrafları,dinlenme masrafları, eğlence organizasyonu, hastalıkların tedavisi ve önlenmesi, kültürel etkinliklere katılmak. Lokantalarda sıradan öğle yemekleri, bir otelde yaşamanın maliyeti, seyahat biletlerinin masrafları, vizelerin verilmesi, yıldönümleri ve tatil günlerinin tutulması gibi konulara atfedilemezler. Tüm bu masraflar vergi tabanını azaltmaz.

Muhasebede, ağırlama konukseverliği içerirdiğer masraflar tamamen. Vergi muhasebesi için belirli sınırlar içerisinde muhasebeleştirilirler. Toplam tutar, şirketin emek maliyetlerinin% 4'ü sınırındaki diğer masraflara dahil edilebilir. Bu maliyetler arasında, toplu pazarlık sözleşmelerinde öngörülen maaşlar ve tarife oranları, ödenek, tazminat ödemeleri, ikramiyeler, personel giderleri gibi maaş masrafları dahildir. Belirlenen orandan fazla olan bu masrafların fazla olması, diğer masraflarda dikkate alınmaz.

Misafirperverliğin yönetsel muhasebesi, amaçlandıklarına göre yapılır. Bunlar, işletmenin belli araçlarının pahasına mahsup edilir:

- üretim maliyeti;

- Ticaret maliyetleri;

- sermaye yatırımları;

- Vergilendirme amaçları için kabul edilmiş olsun veya olmasın, mali sonuca yansıtılan diğer masraflar;

- Hedeflenen finansman kaynakları;

- Değerlerin dikkate alındığı bir hesap (örneğin, menkul kıymet alımıyla ilgili olanlar).

Bir iş toplantısı için tesis ekipmanı ile ilişkili sermaye maliyetleri, resmi harcamalara dahil edilemez.

Bu harcamalar için verilmelidirTasarımın tüm nüanslarının belirtileceği, işletmenin yöneticisinin siparişi veya emri. Vergi kanunu, bu tür birincil belgelerin kaydı için herhangi bir özel gereklilik içermemektedir. Girişim, temsili fonları harcama, belgeleri işleme ve kontrol etme prosedürünü belirler. Yerle ilgili bilgiler, olayın tarihi, temsilci listesi, maliyetlerin spesifik amacı, müzakerelerin sonucu hakkında bilgi içeren ana belge üzerinde yayınlanan temsil harcamaları, belirli bir belge paketi ile belgelenmelidir. Aşağıdakileri içermelidir: bu tür harcamaların uygulanması için bir emir, bir gider tahmini, bunların uygulanması hakkında bir rapor (eylem), birincil belgeler, maksimum standardın hesaplanmasıyla bir muhasebe referansı.

Temsili giderler borç bazında görüntülenir50 "Gişe" 19 "KDV", 51 "Uzlaşma hesaplarını": hesaplar VI bölüm "tahminler" ve hesapları - 44 "Satış masrafları", 20 "birincil üretim" ve 26 "genel giderler", iyi kredi hesabı 71 "hesap verebilir kişilerle yerleşim".

Eğlence gideri

Eğlence gideri

Related news

 • Philip Kirkorovun çocukları sıçramalar ve sınırlarla büyüyorlar ve ebeveynlerini çok seviyorlar
 • Süsenlere Bakım: Neden çiçek süslemeleri
 • Mikrodalga fırında lezzetli ve sulu tavuk: tarif
 • Kare Motiften Örgü Şömentabla Yapımı
 • Bitkisel Çözümler ve Tedavi Yolları

 • Eğlence gideri

  Eğlence gideri


  Eğlence gideri

  Eğlence gideri

  Eğlence gideri

  Eğlence gideri

  Eğlence gideri

  Eğlence gideri

  Eğlence gideri

  Eğlence gideri

  Eğlence gideri

  Eğlence gideri

  Eğlence gideri

  Eğlence gideri

  Eğlence gideri

  Eğlence gideri

  Eğlence gideri