Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi Erkek tuvalet aksesuarları

Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi Erkek tuvalet aksesuarları


Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi Erkek tuvalet aksesuarları 84 09.03.2019, 05:18

Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi? Erkek tuvalet aksesuarları

Doğru seçilmiş parfüm, resmin önemli bir parçasıdırherhangi biri. Modern dünyada özel şartlar vardır. Parfüm sahibinin doğasının özünü ifade etmeli, kendi kokusu ile birleştirmeli, karşı cinsteki temsilciler üzerinde bir izlenim bırakmalı ve böyle devam etmelidir. Eşsiz bir buket kokusu yaratan yıllar boyu parfümeri, kavanozu esansla karıştırıyor. Ardından kompozisyonlar parfüm, kolonya, parfümlü ve tuvalet suları şeklinde satışa sunulmaktadır. İlk iki parfüm çeşidi vesilesiyle, şüpheler genellikle ortaya çıkmaz. Aksi takdirde, diğer hoş kokulu ürünler geçerlidir. "Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi?" meraklı alıcı sorar. Bu yazının cevabını bu yazıda göreceksiniz.

tuvalet suyu veya parfümlü ne daha iyi

terminoloji

"Tuvalet suları" kavramı, XIX. YüzyıldaFransa. Bu tür parfümler, vücut aromatizasyonu için kullanılan su-alkollü infüzyon karışımlarının bir çözümü temelinde yapılır. Parfümlü suya tuvalet parfümü denir. Gündüz kullanılır ve çevresi doymuş veya keskin bir koku ile tahriş etmez. Bu koku en uygun fiyat ve kalite dengesine sahiptir ve bugüne kadarki en popüler parfüm ürünüdür.

tuvalet suyu

Malların kompozisyonu

Tuvalet veya parfümlü su - hangi daha iyi? Seçilen ürünü anlamaya çalışalım. Her türlü parfüm, alkolden, parfümlü yağlardan, damıtılmış sudan, renklerden oluşan bir müstahzartan oluşur ve diğerlerinden sadece bir miktar bileşen ile farklılık gösterir. Tuvalet suyunun bileşimi yüzde 5-10 esansiyel yağların% 80-90 oranında alkol içermektedir. Parfümlü suda daha güçlü bir lezzet vardır. Bunun nedeni içinde koku veren özütün konsantrasyonu% 90 alkole% 10-20'ye ulaşmasıdır.

Parfüm açıklaması

Her lezzet çok katmanlıdır. Kural olarak, açıklama üç aşaması vardır. Üst (başlangıç) notlar, şişe açıldığında gözükür ve yaklaşık 10 dakika saf halde kalır. Genellikle çabucak buharlaşan kokulu maddeleri içerirler: bitkisel veya narenciye notaları. Daha sonra orta notaların veya "kalp notalarının" dönüşü gelir. Uçucu yağların buharlaşmasına karşı daha dirençli olduklarından, cilde uzun süre dayanırlar. En yeni nihai veya temel notları tezahür eder. En uzun deride kalırlar ve koku tamamen kaybolana kadar değişmezler. Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi? İkincisi, kokulu bir bulutu sararken, ilki size hafif bir parfüm izi sunar.

en iyi parfjumirovannaja su

dayanıklılık

Parfümlü esansiyel yağların konsantrasyonundan bu yanaparfümlü su daha fazla, o zaman daha uzun sürer. Gün boyunca tekrar tekrar uygulanması gerekmez. En iyi parfümlü su saça ve cilde 7 saat kadar devam eder. Tuvalet suyu iki ila üç saat arasında buharlaşan daha ince ve hafif bir kokuya sahiptir. Etkisi korumak için, parfümü tekrar tekrar uygulamanız gerekir. Kokunun kalıcılığı da insan vücudunun bireysel özelliklerine bağlıdır. Farklı insanlar üzerinde, aynı parfüm sadece farklı bir zaman sürmeyecek, aynı zamanda farklı bir şekilde kokacaktır.

parfümlü su chanel

kullanımı

Eau de toilette günlük kullanım içindiruygulaması. Hafif, dengelenmiş aroma iş, yaz yürüyüşleri, spor, alışveriş sırasında kullanım için idealdir. Dünyada cömert bir görünüm bekliyorsanız ve özel günler için bir elbise giyerseniz, parfümlü su veya parfüm tercih etmelisiniz. Bununla birlikte, birçok modern üretici, ürünlerini klasik parfüm formunda üretmek için gerekli veya mümkün olduğunu düşünmemektedir, bu nedenle, parfümlü su bariz bir seçenektir. Sadece doğru seçilmiş koku, görüntünüzün tüm zarafetini ve şıklığını vurgulayabilir. Eau de toilette veya parfümlü - hangisi daha iyi? Parfümünüzün bu durumda ne kadar uygun olacağına bağlıdır.

Meselenin şekli

Parafinli su şişeleri genellikleAroma, vücuda yeterli miktarlarda eşit bir şekilde dağılmasını sağlayan sprey. Eau de toilette daha narin ve uçucu bir kokuya sahiptir, bu nedenle hem sprey hem de spreysiz kullanılabilir. Her iki tip parfüm ürünü de piyasada çok geniş bir aralıktadır. Çoğu zaman, üreticiler aynı lezzeti daha fazla ve daha az konsantre halde, yani hem parfümlü hem de tuvalet suyu şeklinde üretirler. İkincisi, çeşitli hacimlerde (100, 75, 50, 30 ml) paketler halinde sunulur.

erkekler için kokulu su

Erkek parfüm

İlk kez insanlığın güçlü yarısı için parfümNapolyon döneminde Fransa'da üretilmiştir. Büyük komutan, bir erkeğin bir kadın gibi kokmaması gerektiğini ilan ettiğinde ve akıllı Fransız parfümcüleri hemen içinde meyve ve çiçek notası bulunmayan parfümler icat ettiler. Erkekler için modern kokular genellikle tuvalet suyu veya kolonya şeklinde mevcuttur. Bu, içlerindeki aromatik ekstrakt oranının zaten yeterince yüksek olması, kokunun uzun süre devam etmesi ve uzun bir süre stabil kalması gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Erkekler için tuvalet suyu çoğunlukla ağaç, bitkisel veya narenciye notlarıyla temsil edilir. Her saygılı modern beyefendi, imajına uygun, şık ve zarif bir koku seçmelidir.

Sonuç

Eau de toilette veya parfümlü - hangisi daha iyi? Herkes bu soruyu kendisi için cevaplamalı. Eau de toilette, uygun fiyat ve çeşitli çıktı formatları nedeniyle büyük talep görüyor. Tabi ki bu tür parfüm ürünlerinin dezavantajları vardır: Daha çabuk tüketilir, kokusu daha az ilgi çekicidir. Bununla birlikte, normal koşullarda günlük kullanım için, tuvalet suyu ideal bir seçenektir. Parfümlü su özel günler içindir. Bu ürün şüphesiz avantajlara sahiptir: optimum fiyat ve kalite dengesi, kullanım ve nakliye için daha uygun (sprey-sprey), serbest bırakma biçimi ve uygun fiyat. Örneğin, parfümlü "Chanel" suyu tüm bu avantajları birleştirir, aroması eşsiz zarafeti ve zarafeti ile ayırt edilir.

Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi Erkek tuvalet aksesuarları

Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi Erkek tuvalet aksesuarları

Related news

 • Sizi Adeta Pasta Ustası Gösterecek Tüyolar
 • Yüksek tansiyon için halk ilaçları gerçekten etkilidir
 • İrem Helvacıoğlu kimdir Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır
 • Vitamini salatası. Hızlı ve lezzetli bir şekilde evde yemek pişiriyoruz
 • İletişimin temel işlevleri
 • Mazda MX5: özellikler, yorumlar

 • Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi Erkek tuvalet aksesuarları 69

  Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi Erkek tuvalet aksesuarları


  Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi Erkek tuvalet aksesuarları 45

  Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi Erkek tuvalet aksesuarları 89

  Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi Erkek tuvalet aksesuarları 80

  Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi Erkek tuvalet aksesuarları 20

  Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi Erkek tuvalet aksesuarları 46

  Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi Erkek tuvalet aksesuarları 71

  Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi Erkek tuvalet aksesuarları 39

  Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi Erkek tuvalet aksesuarları 41

  Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi Erkek tuvalet aksesuarları 59

  Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi Erkek tuvalet aksesuarları 35

  Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi Erkek tuvalet aksesuarları 55

  Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi Erkek tuvalet aksesuarları 84

  Eau de tuvalet veya parfümlü - hangisi daha iyi Erkek tuvalet aksesuarları 28