Ekinezayı yetiştirirken bilmeniz gereken şey nedir

Ekinezayı yetiştirirken bilmeniz gereken şey nedir


Ekinezayı yetiştirirken bilmeniz gereken şey nedir 27 17.02.2019, 02:49

Ekinezayı yetiştirirken bilmeniz gereken şey nedir?

Ekinezya ya da, olarak da adlandırılır, geyik kökü,sadece parlak renkleri ve dekoratif özellikleri nedeniyle popülerleşti. Onun vatan, Güney Amerika'da, ekinezya yanı sıra yılan sokması durumunda, soğuk algınlığı durumunda bir ilaç olarak kullanıldığını dikkat çekicidir.

Ekinezya yetiştiriciliğiEkinezya yetiştirirken ihtiyacınız olmazBu bitki için özel koşullar yaratmak için çok uğraş verin. Dolayısıyla hala düşünüyor musunuz, sitenizde bir çiçek olsun veya olmasın, karar verin ve dikin. Sonuçta, bu çiçek sadece mor çiçekler değil, aynı zamanda çok yararlı olabilecek tıbbi özelliklerin birikimi.

Ekinezisi dikmeden önce, onun için daha iyi yerönceden hazırlamak Eğer bu yerde uzun yıllar yabani otlar dışında herhangi bir gelişme olmazsa, onlardan yeri dikkatlice temizlemelisin. Gerekirse organik gübreleri toprağa uygulayın. Işık gelince, bu çiçek yaprakları güneş altında ısıtmayı tercih eder, bu nedenle hiçbir şeyin güneş ışığının girmesini engelleyen bir yer seçmek daha iyidir.

Yaşamın ilk yılında Ekinezya'nın çok yavaş büyür, ancak gelecek yıl geçen yılın yavaş büyümesini telafi etmekten daha fazla olduğu gerçeğini hesaba katmalıdır.

ekinezya purpurea ekimiEkinezya'da yetişen tohumlar en erken Mart ayında fidelere ekilir. Hazır fideler Mayıs ayının ikinci on yılı civarında toprağa ekilir ancak eğer ay oldukça soğuksa, biraz beklemek daha iyi.

Tohumlar direkt olarak açık zemine ekilebilir, ancakfideler çok zayıf ve düşmanca görünecektir. Fidanları kalıcı bir yere yerleştirdikten sonra, dikkatli bir şekilde bakıma tabi tutulmaları gerekir. Bitkilerin aşırı derecede yavaş büyüdükleri gerçeğini göz önüne alarak, zamanla genç çiçeği kestirebilecekleri yabani otlardan sökülmelidirler ve sürekli toprağı gevşetebilirler.

Rusya'da da çok popüler ekinezya purpurea. Bu bitkinin yetiştirilmesi, basit bir ekinezyaya bakımdan farklı değildir.

Yaşamın ilk yılında bol çiçekli bir bitkiden beklemek gerekli değildir. Bazı tek örnekler çiçek açabilir, ancak çiçeklenme çok küçük olacaktır.

ekinezya çiçekleri ekimiEchinacea'yı yalnızca tıbbi özellikleri nedeniyle üretmeye karar verirseniz, saklamak için çiçeklerin nasıl saklanacağını bilmek faydalı olacaktır.

Hayatın ilk yılında Echinacea gibi bir bitkiye dokunmamak daha iyidir. Büyümenin başlangıcında çok fazla zaman gerektiren çiçeklerin, mekanik etkilere maruz kalmaması gerekir.

Yaşamın ikinci yılından itibaren bitki köklerinin hasat edilmesine başlanabilir. Kural olarak, sonbaharda yapılır. Eylül sonunda, kökler kazıldı, yıkandı ve kurutma için iyi havalandırılan bir odaya yerleştirildi.

Tedavi kullanımı için Echinacea büyürkenTüm bitki, hatta sapları ve yaprakları olabilir. Çiçekli bitkiler sırasında kesilir ve örneğin bir tavan arasında, karanlık ve serin bir odada kurutulur. Echinacea çimlerinden pişirilen et suyu, soğuk algınlığı sırasında bağışıklığı arttırır.

Gördüğümüz gibi, Echinacea'yı büyüttüğünüzde, bahçe arsanızı süslemek için kullanabilirsiniz ya da yalnızca tıbbi özellikleri olan bir ot üretmek amacıyla kullanabilirsiniz.

Ekinezayı yetiştirirken bilmeniz gereken şey nedir

Ekinezayı yetiştirirken bilmeniz gereken şey nedir

Related news

 • Meghan Markle hamile olduğunu açıkladı
 • Akkuyu Nükleer Santralinin temel atma töreni, yarın gerçekleşecek
 • 2019 kova burcu analizi
 • Bioshock - geçiş ve sadece yararlı bilgiler
 • Fiyonklu Bebek Battaniyesi Modeli Anlatımı
 • Deniz Yıldızı 1160. Bölüm izle

 • Ekinezayı yetiştirirken bilmeniz gereken şey nedir 52

  Ekinezayı yetiştirirken bilmeniz gereken şey nedir


  Ekinezayı yetiştirirken bilmeniz gereken şey nedir 98

  Ekinezayı yetiştirirken bilmeniz gereken şey nedir 86

  Ekinezayı yetiştirirken bilmeniz gereken şey nedir 43

  Ekinezayı yetiştirirken bilmeniz gereken şey nedir 82

  Ekinezayı yetiştirirken bilmeniz gereken şey nedir 29

  Ekinezayı yetiştirirken bilmeniz gereken şey nedir 16

  Ekinezayı yetiştirirken bilmeniz gereken şey nedir 61

  Ekinezayı yetiştirirken bilmeniz gereken şey nedir 7

  Ekinezayı yetiştirirken bilmeniz gereken şey nedir 13

  Ekinezayı yetiştirirken bilmeniz gereken şey nedir 39

  Ekinezayı yetiştirirken bilmeniz gereken şey nedir 49

  Ekinezayı yetiştirirken bilmeniz gereken şey nedir 75

  Ekinezayı yetiştirirken bilmeniz gereken şey nedir 44