En ünlü İspanyol şehirleri: liste. Tarih, manzaralar, fotoğraflar

En ünlü İspanyol şehirleri: liste. Tarih, manzaralar, fotoğraflar

Güneşli ve misafirperver İspanya, antik geleneklere, zengin geçmişi, benzersiz kültürel mirasa ve dünyanın her yerinde bilinen lüks tatil belgelerine sahip bir ülkedir.İspanyol şehirleri

İspanya - çok sayıda mimaribaşyapıtların yanı sıra, İspanyol şehirleri ile ünlü tarihi ve kültürel cazibe merkezleri sunmaktadır. En ünlü ve popüler şehirlerin listesi şöyledir:

 • Madrid.
 • Valencia.
 • Barselona.
 • Zaragoza.
 • Sevilla.
 • Murcia.
 • Malaga.
 • Palma de Mallorca.
 • Gran Canaria.
 • Bilbao.

Bu yazıda bazılarından bahsedeceğiz. İspanyol şehirlerinin isimleri birçok vatandaşımız tarafından biliniyor. Ancak onların geçmişi, manzaraları herkes tarafından bilinmiyor. Ülkemizin başkentiyle tanışmaya başlayacağız.

İspanya'nın başkenti Madrid'dir

Şehrin ismini "majör-it" ibaresinden aldı. Arapça, "tam sular kaynağı" anlamına gelir. Ve kazara olmaz. Madrid'de çok sayıda yeraltı suları ve yaylar bulunur.

Tarihçilerin söylediği gibi şehir kuruldu; ArapEmir Mohammed I. 852'de Manzanares Nehrinin kıyısında küçük bir "Al Casar" kalesi inşa etti. Kastiller ve Leontians'a karşı bir savunma olacaktı. Daha sonra Magerit yerleşiminin etrafında ortaya çıktı.İspanyol şehirleri

1085 yılında, Kastilya kralı Alphonse VI -Madrid'i ele geçirdi. O zaman, oniki bin kişinin evi vardı. Bu küçük il kasabası komşu yerleşimlerden pek farklı değildi. Fakat Habsburg hanedanına ait olan II. Kral II. Philip'in evini 1561'de şehre transfer etmeden önceydi. O andan itibaren Madrid ülkenin başkenti oldu. Diğer bölgelerden gelen göçmenlerin burada çekilmesi ile bağlantılı olarak aktif olarak gelişmeye başladı. Şehrin yeni binaları, manastırları, kiliseleri, apartmanları görmeye başladı.

Fransız Bourbon hanedanı iktidara geldi.1700 yılında İspanya. III. Charles döneminde Madrid, Avrupa tarzı güzel bir şehir oldu. Şu an Alcalá Kapısı, Kraliyet Sarayı burada göründü, su temini sistemi yeniden inşa edildi ve modernleştirildi.

Kitle isyanı Madrid’de 1808’deşehir Fransızlar tarafından ele geçirildiğinde. Vahşice bastırıldı. 1814'ten 1936'ya kadar şehir sürekli yeniden inşa edildi. Bu süreç, İspanya'daki iç savaşın patlak vermesine kadar devam etti. Tamamlanmasından sonra, İspanya'nın başkenti krizde neredeyse yirmi yıl oldu.

1975'te, King Juan iktidara geldikten sonraCarlos I (Bourbon hanedanı), Madrid yine gelişmeye başlıyor. Bugün, birçok güzel İspanyol şehri gibi, tarihi anıtlar ve Avrupa seviyesinin modern tesisleri için bir yer olduğu güzel bir metropol.

Müzeler ve saraylar

Bir turistin başkentte mutlaka görmesi gereken şey nedir?İspanya? Turizm açısından önem taşıyan birçok unutulmaz yerlerde olduğundan bu soruya yanıt verin, zordur. Örneğin, XII-XIX yüzyıl geçmişte resimlerinin koleksiyonları evler Prado Müzesi, İspanya'nın egemen hanedanların aitti ve bir hediye olarak müzeye verilmiştir. Sandro Botticelli, Goya, Raphael, Velasquez ( "Las Meninas"), Jose Ribera, Francisco de Zurbaran Titian, Tintoretto Bosch - Burada büyük ustaların ünlü eserlerini görebilirsiniz.ispanyol şehirleri listesi

Akademide dikkatinizi kesmenizi öneririz.güzel sanatlar. Nisan 1752'de Ferdinand VI tarafından kuruldu. İşte 16.-20. Yüzyılın tabloları, El Greco, Zurbaran, Bellini, Murillo, Goya, Rubens, El Greco'nun eserleri. Madrid sakinleri, kentinin en önemli dönüm noktası olan 1764'te inşa edilen Kraliyet Sarayı'nı düşünmektedir. Bu, Avrupa'nın en görkemli sarayı. 2000 oda bulunuyor.

Barselona

Bu yazıda size İspanyolca sunuyoruzşehir. Liste Barselona ile devam ediyor. Şehir, Akdeniz'in kıyısında yer almaktadır. İspanya’nın ikinci büyük şehridir. Ama buna ek olarak, Katalonya'nın özerk bölgesinin başkenti. Barselona, ​​tepenin bitişiğindeki ovadaki (120 km) Fransız sınırının yakınında yer alır ve nehirlerin her tarafında kuşatılır.İspanyol şehirlerin isimleri

Birçok büyük İspanyol şehriülkenin turizm merkezleri. Onların arasında Barselona var. Şehrin, turistlerin dünyanın herhangi bir ülkesinden kolayca ulaşmasını sağlayan gelişmiş bir altyapısı var. Kentin sınırlarından on kilometre uzaklıkta bulunan kendi havalimanına sahiptir. Barselona önemli bir demiryolu kavşağı ve liman şehridir.

İspanyol şehirleri - Barselona tarihi

Efsanelerden biri tarafından bakıldığında, şehir Hercules içinRoma'nın kuruluşundan dört yüz yıl önce. M.Ö. onbeşinci yılında Roma İmparatorluğu'nun otoritesinin altında olduğu bilinmektedir. O zaman bir sur haline geldi. Duvarlarının kalıntıları bugüne kadar hayatta kaldı.

Roma İmparatorluğu'nun çöküşünden sonra, Barselona, ​​diğer İspanyol şehirleri gibi, Moors ve Visigoths tarafından saldırıya uğradı ve fethedildi.

Sadece IX yüzyılda, Charlemagne oğlu Louis Pious, Barselona'yı fethetti ve burada İspanyol İmparatorluğu'nun başkentini yarattı.popüler İspanyol şehirleri

Fransız Devrimi sırasında, BarcelonaDört yıl Napolyon imparatorluğunun bir parçası oldu, ama sonra tekrar İspanya'ya döndü. XIX yüzyılda kent, sanayileşme yolunu kuran, mühendislik ve tekstil üretimi sayesinde devletin sanayi merkezi haline gelen illerden biriydi.

Barselona için zor bir zaman, yirminci yüzyılın başlangıcıydı. Yine politik ve kültürel baskılar yeniden başladı, birçok milliyetçi sendikalar ortaya çıktı ve özerklik talep etti.

20. yüzyılın sonunda, Barselona ülkenin kültür merkezi haline geldi, Katalan dili resmen tanındı.

manzaraları

İspanyol şehirleri çok sayıdakonumlar. Barselona bir istisna değildir. Kuşkusuz, Katalonya'nın başkentinin tarihinin ve mimarisinin ana anıtı, Antonio Gaudi'nin projesine dikilen Kutsal Aile Tapınağı'dır. Görkemli ve nefes kesen yapı, özellikle 1882'den günümüze kadar devam ettiği için turistlerin ilgisini çekiyor, çünkü sadece bağışlar için harcanıyor. ünlü ispanyol şehirleri

Yapının özgünlüğü ve karmaşıklığı ile bağlantılıMimarın çizimleri çizmeden çalıştığı gerçeği, ölümünden sonra inşaatı karmaşıklaştırdı (1926). Uzmanlar, inşaat işinin 2026 yılında tamamlanacağını ve tapınağın dünyanın en yüksek olacaklarını söylüyor.

Bu Gaudi'nin tek çocuğu değil. Projelerine göre, şimdi UNESCO listesine dahil olan birçok bina inşa edildi - Casa Mila, Guell Sarayı, Park Guell ve diğerleri.

Birçok kişi şehri tanımanın gerektiğine inanıyorGotik Mahallesi'nden - Eski Kent'den başlayabilirsiniz. Burada ve bugün Roma binalarının kalıntıları korunur. Orta Çağ hakkında Sant Pau del Camp kilisesi, Kutsal Haç Katedrali, Saint Lucia Şapeli.İspanyol şehir tarihi

Bu şehirde gördüğünüz İspanyol şehirleri, fotoğraflarımakale, birçok kültürel cazibe var. Onlara göre, şüphesiz, 1990 yılında kurulan Barselona'daki Ulusal Sanat Müzesi'ne aittir. Gotik, Barok, Romantik ve Rönesans, gravür ve nümismatik koleksiyonları, Art Nouveau resim koleksiyonu.

Sevilla

Ünlü ispanyol şehirleri listelenemez, değilEndülüs başkentinden bahsetmek, ülkenin üçüncü büyük şehridir. İber Yarımadası'nın güneyinde, Guadalquivir Nehri'nin iki kıyısında yer almaktadır. Seville büyük bir ticari ve sanayi merkezidir. Şehir, ülkenin başkentinden 471 kilometre uzaklıktadır. Birçok popüler İspanyol şehri turist çekiyor. Onların arasında Sevilla.

Birazcık geçmiş

Şehrin sakinleri kendilerini "Sevillianos" olarak adlandırıyor. Efsaneye inanıyorsanız, Seville, Yunan tanrısı Herkül tarafından yaratılmıştır. Farklı zamanlarda şehir Fenikeliler, Kartacalılar, Romalılar ve Yunanlılar tarafından sahiplenildi.büyük İspanyol şehirleri

1729'da, Sevilla bir işbirliği anlaşması imzaladıİngiltere ve Fransa ile ve biraz sonra - Hollanda ile. Şehrin hızlı gelişimi, XVI-XVII yüzyıllar başında, Amerika'nın keşfinden sonra, ülkenin ticari bir limanı haline geldiğinde meydana geldi.

Seville'de Ne Görmeli?

Şehir Araplar ve Normanlar tarafından farklı zamanlarda yönetildiğinden, mimarisinde bir iz bıraktı. Burada farklı mimari tarzlar uyumlu bir şekilde bir araya getirilmiştir.

Şehrin antik kısmı anıtsalheykel. Yerel sakinlerin özel gururu Giralda'nın dörtgen kulesidir. IX yüzyılın sonunda ünlü mimar Al-Mansur'un tasarımıyla inşa edilmiştir. Başlangıçta, caminin minaresi haline geldi ve daha sonra Hıristiyan ustaları onu katedralin çan kulesine yeniden yerleştirdi. Gözlem güvertesinde, burada bulunan zevkle turistler yükseliyor. Buradan eski Seville, Guadalquivir Nehri ve ufuktaki tepelerin muhteşem manzarasını görebilirsiniz. Herald Sevilla X, Ferdinand III ve ülkenin diğer yöneticileri gömülü Seville Katedrali, üzerinde yükselir. güzel ispanyol şehirleri

Seville, üçüncü en büyükHıristiyan dünya Katedrali. Topraklarında Columbus'un gömülü olduğu bir mezar tonoz var. Ama bu sadece bir versiyondur, çünkü araştırmacılar hala ünlü bir denizcinin külleri nerede olduğu konusunda tartışıyorlar.

Katedralin yanında Hindistan Arşivi - binaRönesans tarzında. 16. yüzyılda inşa edilmiştir. 18. yüzyılda Charles III, bu binayı Güney Amerika'nın İspanya kolonilerini ilgilendiren bir belge havuzu yaptı.

Palma de Mallorca

Rus turistler popüler İspanyol şehirleri için iyi bilinmektedir. Bunlar bu pitoresk tesisi içerir. Bu eponymous koyda yer almaktadır.

Tarihsel Arka Plan

Şehrin bütün tarihi, tarihle ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır.ve bulunduğu Mallorca adasının gelişimi. İlk başta Kartaca'ya aitti, ama ölüm korsanları buraya yerleştikten sonra. Quintus Cecilius Metellus (Roma konsülü) adayı fethetti ve korsanların faaliyetlerini durdurdu. Zamanla Romalılar, adayı Tarakonskaya İspanya olarak adlandırılan ve yeni şehirler inşa etmeye başladı. Pollensa güney-doğu kıyısında yer alır ve ikinci şehir ise Palma de Mallorca'dır - güneyde. Bu şehrin limanı, Roma İspanya ve Afrika ile ticari ilişkilerde önemli bir rol oynamıştır.popüler İspanyol şehirleri

Şehrin Roma yönetimi sırasında anaNüfusun faaliyeti tarımdır (zeytin yetiştiriciliği, şarap yapımı). Beşinci yüzyılda, bu topraklar Bizans yönetimini burada kuran vandallar tarafından fethedildi ve Hıristiyanlık bu bağlamda yayılmaya başladı.

XIII yüzyılda, şehir Aragon Kralı I. Jaime tarafından fethedildi. O andan itibaren krallığın başkenti oldu. Babanın davası, kralın oğlu II. Hükümdarlığı sırasında ticaret ve gemi inşaası gelişti.

XIX yüzyılın ortalarında şehir turistlerin akınına bağlı olarak gelişti. Şimdi, birçok İspanyol şehri gibi, her yıl birçok turisti çeken büyük bir eğlence ve kültür merkezi.

manzaraları

La Seu - Katedral - Kral Jaime II'nin altına inşa edilmeye başlandı. Bu muhteşem yapı, çoğu pencereden dolayı genellikle "ışık" olarak adlandırılır ve aydınlatma sistemi Gaudi tarafından geliştirildi.

Bellver Kalesi

Olağandışı yuvarlak kale Gotik tarzda yapılır. Bu yapı Jaime II'nin altında inşa edilmiştir. Daha sonra askeri bir hapishaneye dönüştü. Ve bugün burada Tarih Müzesi.İspanyol şehirleri resimleri

Şehirdeki koy ve Al Terrena semtinin üzerinde yer alan bu kaleye yürüyerek ulaşmak mümkün değildir.

En ünlü İspanyol şehirleri: liste. Tarih, manzaralar, fotoğraflarFotograf Goruntuler

Related news

 • Arabayı geri çek: hemen kompleks hakkında
 • Krem Şokola Tarifi – Sütlü Tatlı Tarifleri
 • Kirazlı tart tarifi
 • Doğrusal tipte bir denklem sistemi nasıl çözülür
 • İçgörüleme ... Psikolojide içgözlem

 • En ünlü İspanyol şehirleri: liste. Tarih, manzaralar, fotoğraflar

  En ünlü İspanyol şehirleri: liste. Tarih, manzaralar, fotoğraflar


  En ünlü İspanyol şehirleri: liste. Tarih, manzaralar, fotoğraflar

  En ünlü İspanyol şehirleri: liste. Tarih, manzaralar, fotoğraflar

  En ünlü İspanyol şehirleri: liste. Tarih, manzaralar, fotoğraflar

  En ünlü İspanyol şehirleri: liste. Tarih, manzaralar, fotoğraflar

  En ünlü İspanyol şehirleri: liste. Tarih, manzaralar, fotoğraflar

  En ünlü İspanyol şehirleri: liste. Tarih, manzaralar, fotoğraflar

  En ünlü İspanyol şehirleri: liste. Tarih, manzaralar, fotoğraflar

  En ünlü İspanyol şehirleri: liste. Tarih, manzaralar, fotoğraflar

  En ünlü İspanyol şehirleri: liste. Tarih, manzaralar, fotoğraflar

  En ünlü İspanyol şehirleri: liste. Tarih, manzaralar, fotoğraflar

  En ünlü İspanyol şehirleri: liste. Tarih, manzaralar, fotoğraflar

  En ünlü İspanyol şehirleri: liste. Tarih, manzaralar, fotoğraflar