Erkekler ve kadınlar için ayrılık evreleri

Erkekler ve kadınlar için ayrılık evreleri

Ayrılık kaçınılmaz olursa ve her iki ortakbu adımı atmaya karar verdiyse, büyük olasılıkla bir soru gelecek: "Nasıl daha yaşanacak ve ne yapacaksınız?" Ayırma herkese tanıdık bir kavramdır. Aile psikologları, bir kişinin bilinç altına sevdikleriyle olan bir mola kaybı olduğunu düşünüyorlar. Aynı zamanda, bu kayıp yaşanırken, bir kişi belirli ayırma aşamalarından geçer.

Birincisi, gerçekliğin inkarıdır.

Sevilen bir sevgili kabul edip inamıyoronunla ayrıldığı gerçeği ve bu ayrışmanın nihai ve onarılamaz olduğu gerçeği. Hâlâ planlar yapıyor ve dindarca boşluğun sadece aptalca bir hata olduğuna ve er ya da geç yine de olduğu gibi olacağına inanıyor. Diğer yarısı arayacaklarını ve herşeyin yoluna gireceğini ve tekrar biraraya geldiğini düşünüyor. İlk aşamada üç ila beş hafta, bir buçuk yıl sürebilir.ayrılma evreleri

İkincisi, sevilen bir kişideki öfke

Ayrılmanın yaşandığı aşamalar olmadan yapamazÖfke, çünkü sevilen birinin ihanet ettiği ve terk ettiği gerçekleşme, bu olumsuz duyguyu taşıyamaz. Hınçın yavaş yavaş saldırganlığa dönüşür ve eski eş, ilişkileri sürdürmek istememekle suçlanıyor. Kızgın belirtiler tamamen bireydir, bu nedenle bazıları ikinci aşamayı atlar ve derhal üçüncü yerine geçer.

Üçüncüsü - pazarlık ve en iyi şey için umut

Geçmişteki ilişkileri sürdürmeye çalışıyor adamım.kendisinin veya eski eşinin pazarlık etmeye başlaması. Örneğin, bir kızla ayrılma aşamalarının yaşandığı bir adam, kendisi ile belirli bir zamana (aralık) kavuşur ve bu süre boyunca eşle ilişkileri uzlaştırıp devam ettirir. Böyle bir zaman dilimi yaratarak, ayrılma ile başa çıkmaya ve yeni bir devlete alışmaya çalışıyor - yalnızlık.

Dördüncüsü depresyon ve ilgisizliktir

Çaresizliğinin ve bununla birlikte farkındalıkDepresyon, bir insanın ayrılığı inkar etmek anlamsız olduğu ve hiçbir şeyin değişebileceğini anlamadığı zaman ortaya çıkar. Olumsuz düşünceler kademeli olarak umutsuzluğa, depresyona, ilgisizliğe, uykusuzluk ve üzüntüye götürür. Bütün bu devletler vücudun strese karşı oldukça doğal tepkisidir. Özellikle akut olanlar, kadınlarda ayrılmanın dördüncü ve ikinci aşamalarında yer alabilirler.

Beşinci - sıfırdan hayat

Hayat devam ediyor, insanlar yavaş yavaş unutuyorEski hakaretler, yeni insanlarla tanışmak, geçmişte yaşamaktan vazgeçmek. İkinci bir rüzgar açılır ve yeni planlar, kuvvetler ve daha parlak bir gelecek için umutlar ortaya çıkar.

Aile psikologları, ayrılma deneyiminin üç ay kadar sürdüğünü ve üç yıl sürdüğünü, her birinin belirli bir kişinin sinir sistemine bağlı olduğunu söylüyor.

Faktörler ve nedenler

Ayrılmanın aşamaları birçok kişiye bağlıdır.nedenler ve faktörler. Belki de buradaki en zor şey nostaljidir: her an, bir insan ne kadar mutlu olursa olsun, tekrar anılara girebilir. Ve eğer bazı insanlar bu nostaljik anları basitçe ve bir gülümseme ile deneyimliyorlarsa, başkaları yine umutsuzluk, endişe, üzüntü, pişmanlık ve hatta öfke ile sarılırlar.erkeklerde ayrılık aşamaları

Sevdiklerinizden ayrılmak için kolay değil. Ayrılık, zaten tanıdık, yerleşik yaşam biçiminde değişiklikler yaparak dayanılmazdır. Bir çok kişi de ayrılığı kimin başlattığına bağlıdır: Eski eşin teklif ettiği takdirde, ezilen devlete aşağılık ve benlik saygısı eklenir. Sevilen birinin ihmal ettiği ve ihanete uğradığı hakkında düşünceler, alışkanlık yaşam yolundan çıkarılır.

En önemli şey 5 aşamadan geçmektir.Ayrılık, iki ila dört haftadan fazla hiçbirinde kalmamaya çalışın. İlişkiye bir son vermek, onları düşünmekten vazgeçmek, yeni ve mutlu bir hayata başlamak çok önemlidir.

En yakın kişi sevgilisinden ayrılır.Onu aramaktan vazgeç, yaz, gör, daha çabuk ve daha az acı veren ayrılık evresi geçecek. Yeni bir yaşamdan ve yeni ilişkilerden korkmayın, onlara geçmişin hüzünlü kalıplarını denemeyin: er ya da geç böyle hoş bir rahatlama ve manevi özgürlük bulacaksınız.

Depresyondan çıkamazsan psikologlar.ilişkilerin bir analizini yapma tavsiyesinde bulunurken, sadece negatif değil, aynı zamanda olumlu anları ve ayrılmaya neden olan şeyleri de hatırlamak önemlidir. Gelecekte sonuç çıkarmak ve hataların tekrarlanmasını önlemek çok önemlidir.

Eski bir partnerin dostane ilişkileri sürdürme konusundaki isteksizliği, onun farklı davranmasına izin vermeyen güçlü bir kırgınlıktan bahsetmektedir. Bu durumda, ilişkide neyin yanlış olduğunu düşünmeye değer.

Bir erkekten ayrılma nasıl hayatta kalır

Kadınlarda ayrılma aşamaları daha farklıbelirgin duygusallık ve uzama. Zayıf cinsiyet temsilcilerinin, on yıldan uzun bir süredir ayrıldıktan sonra depresif bir durumda olduğu durumlar vardır. erkeklerde ayrıldıktan sonra sahne

Psikologlar başarılı bayanın maske koymak için özellikle zor durumda kız tavsiyelerde o görüntünün için kullanılan ve olumlu duygular, güçlü ve bağımsız olmanın mümkün olduğu kadar yaşamaya çalışın olsun.

Bu prensipte hareket etmek ve yaşamak gibibaşka bir kişi için zorlu yaşam süresi, sadece huzurunuzu yeniden kuramaz, aynı zamanda ruhun tüm yaralarını iyileştirecek yeni bir partner de bulabilirsiniz.

Bir başka önemli mutluluk faktörüövgü ve kendini beğenme. Kendinizi yeniden sevmek, ayrılığı deneyimlemek için yeterince zor bir sır değildir. Öz-sevgi, beşinci aşamadan geçemeyen noktadır.

Affetme ve kabullenme

Ayrılmanın ikinci aşamasında çok önemli bir noktaErkekler için eski sevgilinin affı ve bir başka kişiyle kişisel mutluluğa ve yaşama sahip olma hakkı olduğunun farkına varmaktır. Bu süre zarfında, olumsuz anıların, arkadaşlarla yapılan görüşmelerin ve özellikle hoş olmayan metinler ve suçlamalarla yapılan çağrı ve mesajların önlenmesi gerekmektedir.

Bu zor hayatta kalmak içinSahnede, eski partnerinizi zihinsel olarak bırakmanız gerekir. Kendinizi alçaltmayın ya da geri döndürmeye çalışmayın. Sonuçta, iletişimi sürdürmeyi kabul etse bile, o zaman, büyük olasılıkla, bunu acıma çekecektir.kız ile ayrılma aşaması

Daha uzun aşk sendikasıydı.Ayrılmaya katlanmak ve bütün ayrılık aşamalarından geçmek daha zordur. Psikoloji bu durumda problemi çözmeye yardımcı olabilecek ve kendi kendine kapanmayacak birçok eğitim sunar. Örneğin ayrılık, eski bir hayali gerçekleştirme, işleri değiştirme, hareket etme, yeni bir hayata başlama fırsatı verme şansıdır. Kulağa ancak üzücü ilişkilerin kopması ile, müzeler, fuarlar, sinema, tiyatro ziyaret almak farklı bölümleri ve atölyeler için kayıt olabilirsiniz kez daha vardır. Bu dönemde ana şey evde oturmak ve umutsuzluğa boyun eğmemek değildir.

Daha uzun, daha kötü

Uzun bir ilişkiden sonra ayrılığı yeniden yaşayınHer zaman uçucu romanların kopmasından daha zor. Bu durumda psikologlar, çaresizliğe ve duruma farklı bir açıdan bakmamalarını tavsiye eder. Ayrılık hayatın başlangıcından başlayarak, daha önce karar vermek imkânsız olan her şeyi başarmak için bir fırsattır. Kişisel yaşamındaki başarısızlık, kariyerinde yükseklere ulaşma ve gerçek bir profesyonel olma şansıdır. Bu yolculuk zamanı ve arzuların yerine getirilmesi. Bir çocukluk hayalini gerçekleştirme, dans etme, güzel bir sabunun nasıl pişirileceğini ya da bir hava modelinin nasıl toplanacağını öğrenir.kadınlarda ayrılık aşamaları

En önemlisi sevilen biriyle bir ara vermek -ümitsizlik içine düşmemesi ve yalnızlık hakkındaki saplantılı düşüncelere izin vermemesi. aile, arkadaşlar ve iş arkadaşları ile tüm iletişim sonra önce olmuştur ısı, anlayış ve güvenlik eklenmesi telafi edilemez. Ne kadar ilginç olursa olsun kişiyle kişi, yüreğinde o bilir o kadar fazla, sevilen bir ile uğraşırken olarak.

Sevgili kadına aşık ol

Erkekler ayrılığı daha keskin bir şekilde deneyimliyorlar.kadınlar. Evet, günlük hayatta, insanlığın güçlü bir yarısı, kısıtlama, irade ve karakterin sertliği ile karakterize edilir. Fakat ilişkilerin kırılması söz konusu olduğunda, özellikle aniden, akılsızca ve bir kadının inisiyatifinde gerçekleşirse, duygular çok keskin. Özellikle erkeklerin ikinci yarısına duygusal olarak bağımlı olan ayrılıktan hayatta kalmak zordur. Sonuç olarak, psikologlar bağımlılığın ikinci yarısı için sevgiden gelmediklerini, kendilerinin nefretinden ve içerideki boşluğu doldurma arzusundan ve hoş sözlerden kaynaklandığını söylüyorlar.ayrılık deneyimin aşamaları

Genellikle erkekler duyguları kasteder ve her şeyi tercih ederKendinizde kalsın, bu yüzden kandaki adrenalin dışarı çıkıp öfke dışarı çıkmaya çalıştığında, erkeklerde ayrıldıktan sonraki aşamalara aşağıdakiler eşlik edecektir:

 • acıyı boğma girişiminde likör almak;
 • Spor, bazen vücudun tükenmesini tamamlamak için;
 • karışık cinsel ilişki (bir kişi başkalarının pahasına onaylanır);
 • yüksek hızda araba veya motosiklet ile geziler.

Aile psikologlar Bir ilişkide yer alan, bu güçlü seks daha duyarlı negatife söylemek ve böyle bir durumda erkek ruh kadınlardan daha duyarlı olmasına bağlıdır.

benliğin Aşk

Erkeklerde ve kadınlarda ayrıldıktan sonraki aşamalaryaklaşık olarak eşit olarak geçmek. Bu zor dönemde, asıl şey yeniden aşık olmak ve kendinize saygı duymayı öğrenmek, çünkü kendimize kendimize nasıl davrandığımız, yani başkalarını da.

Aşka düşmüş ve kabul etmiş olan kişi daha fazla yaşayabilir ve duygularını paylaşacağı kişiyle tanışabilir.

Sadece bir süre sonra boşluğun bir zorunluluk olduğunu ve yeni ilişkinin öncekilerden daha güçlü ve daha neşeli olduğunu anlayabilirsiniz.

Psikologların tavsiyesi

Ayrılmanın tüm aşamalarını olabildiğince acısız bir şekilde ele almak için psikologlar şunları önermektedir:

 • Her anın tadını çıkarın ve hayatınızın her saniyesini anlam, ilginç olaylar ve yeni insanlarla doldurmak için acele edin;
 • ayrılık - bu her insanın içinden geçtiği şeydir, bu yüzden bazen sadece güç ve ıstırap vermeye değer;
 • Kendinizdeki zayıflıkları aramaktan çekinmeyin ve birisinin sizden daha iyi ve daha değerli olduğunu düşünün;
 • Eski bir sevgiliyi asla yazma, arama veya takip etme;
 • eskisinden ve eskiden sosyal ve telefon verilerini kaldır, hayatını takip etme ve ortak tanıdıklarla iletişim kurma;
 • tek başına olmamak, olabildiğince çok ilginç yerleri ziyaret etmek;
 • fitness, havuz veya spor kulübüne kayıt olun;
 • yeni bir şey öğrenmek;
 • ilginç tanıdıklar yapmak, randevu bırakmamak;
 • ilginç ve önemli şeyler vermek için mümkün olduğunca fazla zaman;
 • Resmi değiştir, yeni kıyafetler, parfümler, kozmetikler, aksesuarlar al.

Yukarıdaki ipuçları sadece çok basit ve pratik değil, aynı zamanda etkilidir.Ayrılık 5 aşamaları

Ayrılıktan kurtulan insanlar için ipuçları

Birçok forumda, ayrılık aşamalarında nasıl hayatta kalabileceğiniz hakkında ilginç ipuçları da bulabilirsiniz.

Bu sorunu çözmek için, kullanıcıların aşağıdaki teknikleri benimsemeleri tavsiye edilir:

 1. Eğer ayrılık birincinin inisiyatifindeyse, senden ayrıldığından pişman olan her şeyi yap.
 2. İlişkinin yuvarlanması halinde, ilk yarısında / ilk yarısında.
 3. Karşılıklı arkadaşlar ile uğraşırken emin olabilirler gibi davranmaya, onlar ayrılık sizi rahatsız olduğunu bilmek gerekmez.
 4. Bir kurban gibi hissetmeyi bırak.
 5. Hayır işi yap.
 6. Kilden çizim yapmayı veya heykel yapmayı öğrenin.
 7. Tüm ayrıştırma aşamalarını olabildiğince çabuk geçir.
 8. İlişkinizle ilgili gerçeği öğrenin, belki de gelecekte mutlu bir birlik oluşturmanıza yardımcı olacak.
 9. Durumu değiştirin, seyahat etmeye başlayın.
 10. Üzgün ​​olmaktan vazgeçme. Özellikle bu tavsiye daha güçlü seks için geçerlidir, çünkü erkeklerde ayrılma aşamalarının kadınlardan daha zor olduğu bilinmektedir.
 11. Sonuçları çizin ve hatalarınızı gelecekte tekrarlamayın.

Hakkındaki düşüncelerin hatırlanması önemlidir.erkekler ve kadınlar çok farklıdır. Ve böylece her iki eşin de aynı amacı sürdürdüğü (örneğin, bir aile kurmak) birliği başarılı bir şekilde gelişebilir ve birbirini dinlemeye ve sorun için herhangi bir zamanda bir çözüm bulmaya hazır olabilir.

Erkekler ve kadınlar için ayrılık evrelerifotograflar Goruntuler galeriler resim Fotograf

Related news

 • Dağınıklıktan bıktınız mı
 • Anonim Şirketler ve Çeşitleri
 • Finansal planlama: kuruluşun düzeni ve işletmenin faaliyetleri
 • Acil Durumlarda Doğru Bildiğimiz Yanlışlar
 • Hamilelik sırasında alt karındaki ağrı kesilmesi: nedenleri. Hamilelikte ağrı çekilmesi

 • Erkekler ve kadınlar için ayrılık evreleri

  Erkekler ve kadınlar için ayrılık evreleri


  Erkekler ve kadınlar için ayrılık evreleri

  Erkekler ve kadınlar için ayrılık evreleri

  Erkekler ve kadınlar için ayrılık evreleri

  Erkekler ve kadınlar için ayrılık evreleri

  Erkekler ve kadınlar için ayrılık evreleri

  Erkekler ve kadınlar için ayrılık evreleri

  Erkekler ve kadınlar için ayrılık evreleri

  Erkekler ve kadınlar için ayrılık evreleri

  Erkekler ve kadınlar için ayrılık evreleri

  Erkekler ve kadınlar için ayrılık evreleri

  Erkekler ve kadınlar için ayrılık evreleri

  Erkekler ve kadınlar için ayrılık evreleri

  Erkekler ve kadınlar için ayrılık evreleri