Euphyllinum ile elektroforez

Euphyllinum ile elektroforez


Euphyllinum ile elektroforez 44 20.03.2019, 16:48

Euphyllinum ile elektroforez

Ilaçların uygulanması yöntemidarbeli veya sabit galvanik akım vasıtasıyla müköz membranlar veya deri yoluyla insan vücudu, ilaç elektroforezi olarak adlandırılır. Bu ilaç uygulama metodu osteokondrozun nörolojik belirtilerinin tedavisinde kullanılmakta, Novokain, euphyllin, sülfat magnezi ve arı zehiri preparatları ilaç olarak kullanılmaktadır. Euphyllinum ile tıbbi elektroforez, bir çözücü, anti-inflamatuar ve anestezik etkiye sahiptir ve ayrıca sinir liflerinin iletkenliğini ve dokuların kan akışını geliştirir, merkezi sinir sisteminin durumunu normalleştirir.

Ayrıca, ilaç elektroforeziörneğin artrit ve artroz, astım, distoni, kronik bronşit, peptik ülser, merkezi sinir sistemi hastalığı, hipertansiyon ve diğer kadın hastalıkları tedavi etmek için kullanılabilir.

Bu yöntemin avantajlarından biriÇok çeşitli ilaçların kullanılma olasılığı. Bu nedenle, bozulmuş dolaşıma bağlı sinir sistemi hastalıkları, hem de hastalıkların tedavisi karmaşık, aminofilin elektroforez kullanılır ve omurga bozuklukları, bel fıtığı, kalp hastalığı ve kas-iskelet sistemi hastalıklarının tedavisinde - kalsiyum ile elektroforez. Bir ilaç kullanılan procaine ve iyot gibi ateroskleroz gibi hastalıkların tedavisinde kullanılabilirler. Jinekolojik rahatsızlıkların tedavisinde çinko ile elektroforez kullanılır. enflamatuar solunum yolu hastalıkları, ve bronşiyal astım varlığında elektroforez potasyum atanır ve romatizmal hastalıklar hidrokortizon ile muamele edilmiştir. Hipertansif kalp hastalığı da bu şekilde, magnezya ile öngörülen elektroforez tedavi edilebilir. Elektroforez yapılırken, terapötik etki sadece uygulanan ilaç tarafından değil, aynı zamanda elektrik akımı tarafından da uygulanır.

Euphyllin ile elektroforez: etki mekanizması

Bu prosedürü yürütürken, tıbbiSebasöz bezlerin kanalları, hücreler arası boşluklar ve ter bezlerinin kanalları yoluyla maddeler, negatif ve pozitif yüklü iyonlar kisvesi altında dokulara sokulur. Tıbbi ürünlerin çoğu cilt ve cilt altı yağ dokusuna yerleşir, bu da uzun süreli (bir gün veya daha fazla), vücut üzerinde odak ve refleks etkilerini sağlar. Akımın etkisine bağlı olarak, dokuların enjekte edilen ilaçlara olan duyarlılığı artar ve aktiviteleri artar, çünkü bunlar kimyasal olarak saf bir formda organizmanın dokularına sokulur. Ayrıca, galvanik akımın etkisi, deri reseptörlerini tahriş eder, bu da lenf akışı ve dolaşımın uyarılmasına, metabolik süreçleri hızlandırmasına ve ağrının azalmasına neden olur.

Prosedür kesinlikle ağrısızdır, sadece mümkündürİlk bakışta tehdit edici görünse de, hafif bir karıncalanma oluşması, çünkü bir ilacın sulu bir çözeltisinin ve elektrik akımının uyumsuz olduğu düşünülebilir.

Bu prosedürü gerçekleştirmek içinçeşitli tabakalardan elektrotlar ve medikal pedler veya bir ilaçla emprenye edilmiş filtre kağıdı. Prosedür süresi 25-30 dakikadır ve tedavi süreci - en az 10-15 prosedür, her gün gerçekleştirilir.

Kullanışlı olmasına rağmen, davranışaminofilin ve diğer ilaçlar ile elektroforez herkesi memnun edemez. Bazı cilt hastalıkları, tümörler ve kardiyak aritmi varlığı, (çokgen ekstrasistoller, atriyal fibrilasyon), ateşli bir hastalık, yüksek kan basıncı ve kalp-damar yetmezliği DC idiosyncrasy: Birkaç kontrendikasyonlar da dahil vardır.

Euphyllinum ile elektroforez

Euphyllinum ile elektroforez

Related news

 • Kolovrat. En eski güneş işaretinin anlamı
 • İğne Oyası Çok Zarif Kalp Modeli Yapımı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Puerto Rico’da 80 bin dolar değerindeki çikolata kamyonu çalındı
 • Portakallı Haşhaşlı Rulo Pasta
 • Etinden Sütünden Şimdi De Derisinden
 • Trabzonspor, Çaykur Rizespor maçı hazırlıklarını sürdürdü

 • Euphyllinum ile elektroforez 68

  Euphyllinum ile elektroforez


  Euphyllinum ile elektroforez 29

  Euphyllinum ile elektroforez 30

  Euphyllinum ile elektroforez 78

  Euphyllinum ile elektroforez 37

  Euphyllinum ile elektroforez 62

  Euphyllinum ile elektroforez 61

  Euphyllinum ile elektroforez 77

  Euphyllinum ile elektroforez 4

  Euphyllinum ile elektroforez 99

  Euphyllinum ile elektroforez 11

  Euphyllinum ile elektroforez 36

  Euphyllinum ile elektroforez 57

  Euphyllinum ile elektroforez 92

  Euphyllinum ile elektroforez 45

  Euphyllinum ile elektroforez 20