Evde propolis tentürü nasıl yapılır Alkollü propolis tentürü: yemek pişirmek için bir reçete 90 07.02.2019, 20:33

Evde propolis tentürü nasıl yapılır? Alkollü propolis tentürü: yemek pişirmek için bir reçete

Arı ürünlerinin tıbbi özelliklerineÜretim yazılır ve çok fazla söylenir ki buna ek olarak hiçbir şey eklenmez. Özel literatür, halk şifacılarının ve profesyonel sağlık çalışanlarının tavsiyeleri, programlar, programlar ve ürettikleri her şeyi, önleyici ve gerçek tıbbi ürünlerin mükemmel bir şekilde dengelenmiş doğal fabrikası olarak gösterirler - tüm bunlar sadece belirli bir moda değil. Bu çok yararlı ve bazıları için hayati önem kazanıyor.

Kısıtlama olmaksızın eczane

evde propolis tentür nasıl yapılır

Arı kovanının değeri çok büyük.insan yaşamı ve sağlığı için her şeyin ve her şeyin olduğu bir sosyal eczane. Çocukluktan beri, her insan ebeveynlerin balın iyileştirici özellikleri hakkındaki sözlerini hatırlar. Bir arı zehiri neredeyse hiçbir zaman bir negatif ile ilişkilendirilmez, ancak "zehir" kelimesi uyarılmalıdır. Ama hayır, arı zehiri sadece bir ilaç olarak algılanır ve kabul edilir.

Polen de araçlardan biriçeşitli hastalıkların önlenmesi ve tedavisi. Ve propolis hakkında konuşacak hiçbir şey yoktur - bir arı ailesinin yaşam ürünü olan bu ürünün tıbbi özellikleri zaten birer efsane haline gelmiş ve kendini ve hastalarına, şifacılarına ve sadece saygı duymayan herkese ait şifa setinin bir parçası haline gelmiştir. Bu üründen elde edilen tentür, çoğu aile tıbbı kitlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Evde propolis tentürü nasıl yapılır, aşağıda tartışılacaktır.

Propolis hakkında ne biliyoruz?

propolis bir tentür nasıl yapılır

Propolis hakkında, arı hayatının bir ürünü olarak, bu yüzden sonuna kadar kimseyi konuşmaya cesaret edemez. Propolis nedir, kesinlikle söylemek imkansızdır, ancak tıbbi özellikleri hakkında çok şey yazılmıştır.

Eğer ismin kendisinin kökeni konusuna dokunursakyanlısı ve polic - maddenin her anlamda dikkat çekici bu, biz kelime "propolis" Yunan iki oluşturduğu görüyoruz. İlk "ön" anlamına gelir ve ikinci "şehir" anlamına gelir. Bu arı tutkalı - Yunan anlamında - büyük bir şehrin savunucusu, bazen yüz binlerce kişiye ulaşıyor. Sonuç olarak, Yunanlılar antik çağlardan kalma şifa, embalming, antiseptik ve mumyalayıcı propolis özelliklerini biliyorlardı. Görünüşe göre, antik tentür propolis talep de. Bu tür bir tentürün tarifi elbette değişti, ama sadece daha modern teknolojiler açısından hazırlanmasında kullanıldı.

Hepimize meşhur mumya aynıdırpropolis. Yabani dağ gorgesinde yaşayan sadece onun arıları yaşar. Bu ürünün özellikleri daha fazla vurgulanmıştır ve bu durum, çoğu durumda ekili veya evcilleştirilmiş bitkilerin ve hayvanların yabani akrabalarından daha az yararlı özelliklere ve özelliklere sahip olduğu gerçeğini hesaba katarsa, bu doğaldır.

Efsane anlamına gelir ne demektir

Propolis kokulu neredeyse yarısından oluşuramino asitler, proteinler, karbonhidratlar ve balsaminler içeren reçineler. İkincisi, karmaşık bir yapıya sahip olan, sinamik asit ve alkol içerir. Ama hepsi bu değil. Eğer propolis diğer bileşenlerin çevirisinden parmaklarını saymaya başlarsak, yeterli değil, ellerde, aynı zamanda iki ayak üzerinde sadece ve bazen üçtür. Bu enzim, çeşitli çok sayıda uçucu yağlar, asit - benzoik asit ve ferulik. B1, B2, A, C, E, PP, birçok aromatik aldehitler, flavonlar ve flavonoller ve propolis ortaya çıkıyor - - antibiyotikler, vitaminler bu ekle değil insan vücudu maddelere bir sürü şey ve çok gerekli bolluğu. bu mum bir üçüncü ve polen yirmide karışık yanında. Mikroelementler hakkında sadece bir şey söyleyebiliriz - bunların birçoğu vardır. Mevcut propolis stronsiyum, manganez, vanadyum, demir, alüminyum, kalsiyum ve silikon.

Yakın bir düşünce akla geliyor - hepsiKişiyi almak ve gerekli ve gerekli. Fakat doğal haliyle, sadece propolis kullanmak anlamsızdır. Sonuçta, bu ürünün kendisi, insan vücuduna yararlı olan maddeleri vermeyen, balmumunun üçte birini oluşturuyor. Ve sonra bir tentür yapmamız gerektiği sonucuna varıyoruz. Bu propolis kolayca sindirilebilir yapmak için en basit ve uygun fiyatlı bir yoldur. Okumak, bir propolis tentürü yapmayı öğreneceksiniz.

Tentürlerin terapötik özellikleri

Şimdi bu propolis biliniyor, anlaşılabilir veburadan istenen bir iyileştirici ürün, doğal bir soru var: evde propolis tentürü nasıl yapılır? Bu maddenin şifalı olduğu, fakat herkes için değil, hemen belirtilmesi gerekir. Bazı insanlar herhangi bir arı ürününe karşı açık bir alerjik reaksiyona sahiptir. Böyle insanlar kesinlikle türetilmiş formlarda bile arılarla ilgili her şeyi kullanamazlar.

alkol tarifi propolis tentürü

Propolis'ten tentür nasıl yapılır, sahip olmamaBu pratik beceriler? Bu basit bir süreçtir. İçindeki ana şey, tarifin ve tarifte belirtilen terimlerin yanı sıra tıbbi içeceğin saklama koşullarının gözlenmesidir. Tenteler, propolisin tüm yararlı unsurlarını bağlı durumdan çıkarmanıza izin veren alkol çözümleri temelinde yapılır.

Biz propoliste ısrar ediyoruz

evde propolis tentürü

Propolis tentür alkol, hangi tarifidaha ileri olarak kabul edilir, bir çeşit çeşitliliğe sahiptir. Formülasyondaki temel fark, propolis ve çeşitli katkı maddelerinin yüzdesi ile ilgilidir. Örneğin, orta kulak iltihabı ile savaşmak için bir araç istiyorsanız, 70 ° 'lik bir kuvvetle alkolde% 30'luk bir propolis tentürü yapmalısınız. Evde bu propolis tentürü 2-3 gün boyunca karanlık duvarlı bir tabakta infüze edilmelidir. Bununla birlikte, aynı tentür, boğaz ağrısı durumunda durulama için de kullanılabilir. Sadece 1: 1 oranındaki bir tatlı su ile seyreltilir ve az miktarda ballı su ile tatlandırılır.

Alkol propolisin tentürü. Bu tentürün tarifi bir öncekinden biraz farklı. 80 ml alkol - aynı 70˚ - 50 g saf ve ince propolis eklenir. Bu karışım zorunlu karıştırma ile 7 ila 10 gün boyunca infüze edilir. Daha sonra 2 gün boyunca çökelir, süzülür ve daha fazla depolama için karanlık bir kaba dökülür. Stomatitis için kullanılır.votka tentürü votka

Kısacası, nasıl yapılacağı ile ilgili sorunlarEvde propolis tentürü, bu zamanda ortaya çıkmamalıdır. World Wide Web'de tüm durumlar için çok çeşitli tarifler. Ve alkolünüz olmasa bile, önemli değil. Her zaman kaliteli votka kullanabilirsiniz. Bu durumda, formülasyon elbette değişir. Ve ısrarın zamanlaması artıyor.

Propolis tentürlü hastalıkların önlenmesi

Hoş bir önleyici araç olarakHerhangi bir mutfakta vodka üzerinde gereksiz bir propolis tentürü olacaktır. Aşağıdaki şekilde hazırlanır: Bir şişe votka yaklaşık 200 gram toprak propolis ve huş ağacı sapı alınır. Votka ve propolisi karıştırdığımız kap, 30-40 dakika boyunca iyice çalkalanmalıdır. Sonra karışımı infüze etmelisin. Bu 2-3 gün gerektirir. Karışım tekrar tekrar çalkalanır.propolis tarifi üzerinde tentür

Daha önce veya daha önce kullanıldığındaBu tentürü kullanın, tadına huş ağacı suyu ekleyebilirsiniz. Ve bunun, iyi bir zaman geçirmenin bir yolu olmadığını, ancak çeşitli rahatsızlıkları önlemek için bir yöntem olduğunu hatırlamaya değer. Her şey ılımlılıkta iyidir.

Çocuklar için propolis ilacı

çocuklar için propolis tentür

Çocuklar için propolis tentür bir şey değilözel. Doğal olarak, bir çocuk tentenin keskinliğini ve gücünü beğenmeyebilir. Ama kimse ona böyle bir şey vermeyecek - ilaç lezzetli olmamalı, ama nahoş ve acılı hisler vermemelidir. Bu nedenle, çocuk propolis tentürleri çocuğun yaşına göre hesaplanır. Eğer yetişkin dozu bir yemek kaşığından yarım öğlen yemeğine kadar olabilirse, o zaman çocuğun dozu 2-5 kat daha azdır. Buna ek olarak, çeşitli incelticiler ve tatlandırıcılar - bal veya şuruplar kullanmak için bu seyrelticiler kullanabilirsiniz. Ana şey, tıbbi özelliklerini kaybetmemek için aşırıya kaçmamaktır.

Her şeyde bir önlem olmalı

Şimdi, soru şu olduğunda: "Evde bir propolis tentürü nasıl yapılır?" - çok açık ve net bir cevabı var, kendi kendine ilaçlama hobisinin olumsuz sonuçlarla dolu olduğu gerçeğinden bahsedelim. Tüm seçkin ve ünlü doktorların sözlerini hatırlamaya değer - Paracelsus.

Evde propolis tentürü nasıl yapılır Alkollü propolis tentürü: yemek pişirmek için bir reçetegaleriler resim Goruntuler Fotograf fotograflar

Related news

 • Düzgün Kaş Kalınlaştırma Nasıl Yapılır
 • Meincraft ile ve mods olmadan bir arkadaş nasıl yapılır
 • Kızlar Okula’ diyen Banvit Ödül Kazandı
 • Putin’in yüzü, 1 kilogramlık gümüş parada

 • Evde propolis tentürü nasıl yapılır Alkollü propolis tentürü: yemek pişirmek için bir reçete 38

  Evde propolis tentürü nasıl yapılır Alkollü propolis tentürü: yemek pişirmek için bir reçete


  Evde propolis tentürü nasıl yapılır Alkollü propolis tentürü: yemek pişirmek için bir reçete 18

  Evde propolis tentürü nasıl yapılır Alkollü propolis tentürü: yemek pişirmek için bir reçete 3

  Evde propolis tentürü nasıl yapılır Alkollü propolis tentürü: yemek pişirmek için bir reçete 50

  Evde propolis tentürü nasıl yapılır Alkollü propolis tentürü: yemek pişirmek için bir reçete 24

  Evde propolis tentürü nasıl yapılır Alkollü propolis tentürü: yemek pişirmek için bir reçete 21

  Evde propolis tentürü nasıl yapılır Alkollü propolis tentürü: yemek pişirmek için bir reçete 91

  Evde propolis tentürü nasıl yapılır Alkollü propolis tentürü: yemek pişirmek için bir reçete 46