Evgeny Shishkin: biyografi ve yaratıcılık

Evgeny Shishkin: biyografi ve yaratıcılık

21.04.2019

Evgeny Shishkin: biyografi ve yaratıcılık 58

Evgeny Shishkin: biyografi ve yaratıcılık

Bugün size Yevgeny Shishkin'in kim olduğunu söyleyeceğiz. Sovyet ve Rus yazar, senarist ve oyun yazarı hakkında. 1993 yılından beri Rusya Yazarlar Birliği üyesidir. 1956'da Kirov'da 1 Haziran'da doğdu.

biyografi

evgeny shishkinShishkin Eugene, Lydia ailesinde doğduSemenovny ve Vasily Yegorovich. Annenin kızlık soyadı Evdokimova'dır. Otomasyon ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi Kirov Politeknik Enstitüsü'nde okudu. 1979'da mezun oldu. Eğitimine Filoloji Fakültesi Gorky Üniversitesi'nde devam etti. 1985 bu eğitim kurumundan mezun oldu.

1995'te Shishkin Eugene Vasilyevich mezun olduMoskova Gorky Enstitüsü'nde Yüksek Edebiyat Kursları. 1981 - 1987 yılları arasında Demiryolu İşçileri Kültür Sarayı'nın stüdyosunun başkanıydı. 1987'den 1989'a kadar nehir okulunun hocası olarak görev yaptı. 1989'dan 1993'e kadar, Propaganda Kurmaca Bürosu'nun danışmanıydı. 1995'ten beri yayınevinde "Hippo" adında bir editör. 1998'den 2001'e kadar "Nizhny Novgorod" dergisinde çalıştı. Yazı işleri müdürü görevi yapıldı. 2001'den 2003'e kadar M. Gorky Edebiyat Enstitüsünde bir öğretmendi. Yaratıcılık bölümünde yardımcı doçent oldu. Aynı üniversitede Yüksek Edebiyat Derslerinde düzyazı üzerine bir master dersi verdi. Şimdi Çağdaş dergimizdeki düzyazı bölümünün başıdır. Moskova'da yaşıyor. Yazar evlidir. İki kızı var.

oluşturma

shishkin evgenyYevgeny Shishkin pek çok sayfanın basılmışAralarında dergiler: "Değiştir", "Roma-gazeta", "Our Çağdaş", "Rusya'nın Savaşçı", "Neman", "Dünya Edebiyatı", "Moskova Gazetesi", "Rus Evi", "The Rise", "Kalp ". yazarın Hikayeleri Arapça ve Çince tercüme. O başlıklı oyununun yazarı "Bu benim hatam mı?" Bu Perovskoy üzerinde Moskova Dram Tiyatrosu'nda sahnelendi. ": Tverskoy Bulvarı, 25 eski Adresi" O belgesel film senaryosunu yazdı. Anton Çehov, Nikolay Gogol Ivan Goncharov, Puşkin'in eserleri üzerine çok sayıda yayının yazarı. Buna ek olarak, o denilen öğrenciler için çalışma kılavuzu, oluşturulan "hatasız yaz."

onur

Yevgeny Shishkin, Nizhny Novgorod Ödülü'nü aldı. Bir sonraki ödül 1999 yılında yazara verildi. Sonra Shukshin ismiyle ödüllendirildi. Sonra 2000 vardı. Şu anda bizim kahraman Platonov "Akıllı kalp" başlıklı adını edebiyat ödülü kazandı. 2001 de fark edilmeden gitmedi. Sonra yazar haftalık edebiyat "Edebiyat Rusya" dan ödül sahibi oldu. Bir sonraki ödül 2011 yılında getirildi. Sonra yazar Goncharov Bicentennial yıldönümü adanmış Tüm Rusya edebiyat ödülü kazandı.

Seçilmiş Eserler

shishkin evgeny vasilevichYevgeny Shishkin 2000 yılında Besov romanı yazdıruh. " Kitap "Behemoth" yayınevinde Nizhny Novgorod'da yayınlandı. 2008 yılında, okul çağındaki okuyucular için "Sihirli Lensler" adı verilen bir peri masalı yayınlandı. Yazar, bu çalışmayı Rus doktor Fedorov Svyatoslav Nikolaevich'e, göz doktoruna ayırdı. Çalışma Moskova "Marionette Tiyatrosu" sahnesinde sahnelendi. Kitap Moskova yayınevi "Oftalmoloji" de yayınlandı.

Ayrıca bir dizi öykü veYazarın "Ufukta" başlıklı hikayeleri. Aşağıdaki çalışmaları yer alıyor: "Kırkıncı Gün", "Fırtına", "Şarkı", "Gizemli Ruh", "Kamp ateşi", "ufka" "Gatehouse", "Sokak", "On dokuzuncu", "Headwind "," Konser ". 2009 yılında "Ceza Taburunda Gönüllü" adlı kitap yayınlandı. Ayrıca kahramanımız "Aşk Yasası" kitabına ait. Moskova yayınevinde "SovA" çalışması "Konser" yayınlandı. 2011'de "Hakikat ve Mutluluk" romanı yayınlandı. kesinlikle hak eden bir söz sonraki parça, "çarmıha ruh" denir. 2011 yılında seçilmiş "Ben Özgür" adlı bir koleksiyon yayınlandı.

Evgeny Shishkin: biyografi ve yaratıcılık

Evgeny Shishkin: biyografi ve yaratıcılık

Related news

 • Hello Kitty Modeli Patik Yapılışı Türkçe Videolu
 • Sözleşmeler Savaşları Hileleri ve yetenekleri
 • Reklam yayınını engelleyin veya Internetinizi nasıl temizleyelim
 • İndirimden Alışverişte Püf Noktalar
 • Ukrayna ile Sınır: arabayı geçmek daha kolaydı

 • Evgeny Shishkin: biyografi ve yaratıcılık 73

  Evgeny Shishkin: biyografi ve yaratıcılık


  Evgeny Shishkin: biyografi ve yaratıcılık 87

  Evgeny Shishkin: biyografi ve yaratıcılık 69

  Evgeny Shishkin: biyografi ve yaratıcılık 80

  Evgeny Shishkin: biyografi ve yaratıcılık 9

  Evgeny Shishkin: biyografi ve yaratıcılık 91

  Evgeny Shishkin: biyografi ve yaratıcılık 64

  Evgeny Shishkin: biyografi ve yaratıcılık 82

  Evgeny Shishkin: biyografi ve yaratıcılık 90

  Evgeny Shishkin: biyografi ve yaratıcılık 69

  Evgeny Shishkin: biyografi ve yaratıcılık 84

  Evgeny Shishkin: biyografi ve yaratıcılık 44

  Evgeny Shishkin: biyografi ve yaratıcılık 54

  Evgeny Shishkin: biyografi ve yaratıcılık 54