Çevrenizdeki insanlara nasıl yardım edilirsiniz

Çevrenizdeki insanlara nasıl yardım edilirsiniz


Çevrenizdeki insanlara nasıl yardım edilirsiniz 84 04.02.2019, 17:41

Çevrenizdeki insanlara nasıl yardım edilirsiniz?

Modern dünya giderek daha zalim oluyor. Geçmişte iyilik cesaret ve cesaretle birlikte insanoğlunun en iyi niteliklerinden biri olarak kabul edilmiş olsaydı, günümüzde makyaj gibi insani nitelikler, başarılı olmak arzusu ve en iyisi yol göstericidir. Ne yazık ki, birçok kişi basit bir gerçeği unuttu: İnsanları sana onlardan nasıl davranmaları gerektiğini düşün. Kendinizi daha iyi hissetmek için geç olmak için henüz çok geç değil. Ee, çevrenizdeki insanlara nasıl yardım edileceksin?

Genellikle anlamlarını düşünmeden kelimeleri kullanırız. Örneğin, "nezaket" terimi ne anlama gelir, ne demektir?kinder "mı? Oncelik, sosyal bağlara bakılmaksızın çevredeki insanlara karşı hoşgörülü bir tutumdur. "Şefkat" kelimesi için eşanlamlılar hoşgörü, hayırseverlik, hoşgörü. İyilik doğuştan değildir, yaşam boyunca gelişen bir kişilik kalitesidir. İnsanlara karşı hoşgörü varlığı, bir kişinin genel olarak hayatla olan ilişkisine bağlıdır. Herkes başkalarını daha iyi tanımayı öğrenebilir.

Genel olarak insanlara ve dünyaya nasıl kibar davranacağınız hakkında birkaç ipucu:

 1. Çoğu zaman, çevremizdeki birçok şey algılanmaktadır.Bununla birlikte, sahip olduğumuz her şeye mecburuzuz. Genellikle kendimize. Bugün hayatınızdaki neyin iyi olduğunu düşünün ve ona borcunuz olanlara teşekkür edin. Kendinize karşı kibir becerisi büyük bir sanattır.
 2. Şükran duygularını düzgün bir şekilde ifade edebilme,Bilindiği gibi, Dünya üzerindeki Tanrı'nın bir tezahürüdür. Sakıncalı ve tamamen bilmediğiniz insanlara da şükran kabul etmelisiniz: mağazadaki satıcı, taksi şoförü, kapıcı. Elbette ki şunları söyleyebilir: "Bir kişiye işini yapıyor olması sebebiyle neden niçin teşekkür etmeliyim?" Fakat sabah iyi bir sözcüğün söylediği şey, bütün gün pozitif enerjiyle suçlanıyor.
 3. Övgüler yapın çünkü mükemmel bir ruh halinde. Küçük şeylerden rahatsız olmamalı ve sadece kötü insanları görmemeliyiz. Her biri, en iğrenç kişiyi bile, iyi bir şeyler bulabilirsiniz.
 4. Başkalarını yargılama. Dünyada birisi her zaman yanılıyor, bu yüzden manevi gücünü bu insanlara harcıyor ve bunun tam tersini kanıtlıyor musun?

Soru: "Meslektaşlarımıza nasıl yardımcı olurum?"En önemlilerinden biri. Sürekli rekabet, kariyer merdivenlerinde ilerleme için mücadele koşullarında, bu kelimenin tam anlamıyla kişinin yanında kalması çok zordur. Sürekli stres koşulları altında oldukları için meslektaşları ve astlarınızdaki tahrişinizi bozmamaya çalışın. Bazen bir kişiyi daha iyi tedavi etmeye başlamak için onu daha iyi tanımanız gerekir. Belki iki görünüşte farklı insanların ortak ilgi alanları ve konuşmalar için konuları olacaktır.

Sevdiklerinize nasıl kibar olunur?

Ailenin ilişkileri ilk önce yapılmalıBütün üyelerin birbirlerine karşı saygılı tutumunu açmak. Çocukluktan beri insanlara karşı iyi bir tutum sergiliyor. Erken yaşlarda, çocuklarda hoşgörü ve hoşgörü duygusu aşılanmalıdır. Annesinin sarhoş bir baba tarafından erken yaşta dövüldüğünü görmeye alışmış bir çocuk, gelecekteki eşine farklı davranmayacak gibi görünmektedir. Yaşlılara, şefkat ve merhametle ilgili saygılı bir tavır çocuğa okula gitmeden bile çocuğa anlatılmalıdır. Çocuklar, hayvanlara, kuşlara ve böceklere önem verenler, çevrelerindeki insanlara daha fazla çeşitlilik gösterirler. Ailendeki ilişkiler gizli tutulmalıdır. Sorunlarınızı yakın kişilerden gizlemeyin, çünkü herhangi bir durumdan çıkmanın bir arada bulunması çok daha kolay. Çocuklarınızla kötü ruh halinizi bozmayın. Gerektiğinde nasıl özür dilediğini biliyorum.

"Nasıl kinder olunur" sorusuna verilen cevaplarbin Her bir psikolog bir çift daha kendinden katacak. İnsanlara karşı nezaket, her zaman kendine karşı nazik bir tavırla başlar. İlk başta insanın aynı iyiliği, ama kötülüğü bırakmadığına inanmak istiyorum. Ve bir daha basit gerçek şu ki: eğer bir kişi kendini ve hayatından memnun olursa, mutlu ve kibar ve etrafındaki herkese şefkatini vermeye hazırdır.

Çevrenizdeki insanlara nasıl yardım edilirsiniz

Çevrenizdeki insanlara nasıl yardım edilirsiniz

Related news

 • Adelein havasını satışa çıkardılar
 • Çok şükür bitti şu sezon
 • Günlük Hayatınızda Çok İşinize Yarayacak Bu Psikolojik Numaraları Tanıştığınız İnsanlar Üzerinde Denemek İsteyeceksiniz
 • Selülitlerinizden kahve ile kurtulun

 • Çevrenizdeki insanlara nasıl yardım edilirsiniz 42

  Çevrenizdeki insanlara nasıl yardım edilirsiniz


  Çevrenizdeki insanlara nasıl yardım edilirsiniz 34

  Çevrenizdeki insanlara nasıl yardım edilirsiniz 61

  Çevrenizdeki insanlara nasıl yardım edilirsiniz 53

  Çevrenizdeki insanlara nasıl yardım edilirsiniz 9

  Çevrenizdeki insanlara nasıl yardım edilirsiniz 18

  Çevrenizdeki insanlara nasıl yardım edilirsiniz 10

  Çevrenizdeki insanlara nasıl yardım edilirsiniz 60