Faydalı kahvaltı

Faydalı kahvaltı
Faydalı kahvaltı

Faydalı kahvaltı

Her birimizin farklı bir günü var. Birisi daha uzun uyumaya bayılır ve birisi erken kalkıp işe başlar. Ancak, karakter ve yaşam tarzındaki farklılıklara rağmen, sabah neredeyse aynı şekilde başlamalıdır. Bir başlangıç ​​için - küçük bir spor salonu, su prosedürleri ve tabii ki, sağlıklı bir kahvaltı. Gıda kabulü için ilkinin önemi uzun zamandır tanınıyor ve hiç kimse tarafından tartışılmıyor. Sabahları obeziteden muzdarip olan insanlara yemek tavsiye edilir. Lezzetli ve sağlıklı bir kahvaltı, sadece sonunda nihayet vücudunuzu uyandırmayacak, aynı zamanda günün ilk yarısı için enerji ile şarj edecektir.

Ne yazık ki, çoğu bu ipuçlarını ihmal ediyor. Kahvaltıda, yeterli zaman veya arzuya sahip değiller ve çalışma günü boyunca öğle yemeği nadiren dolu. Sonunda, akşam eve geldikten sonra, kişi günlük bir yiyecek alır ve tabii ki kilo alır. Buna ek olarak, kahvaltı eksikliği, güç kaybı, yetersiz performans, sindirim, kardiyovasküler ve endokrin sistemlerinin işlev bozukluğu ile doludur.

sağlıklı kahvaltı

Sağlıklı bir kahvaltı günlük 2/3 içermelidirkarbonhidrat normları, 1/5 yağlar ve 1/3 proteinler. Mümkün olduğunca sıkı olmalı ve yavaş sindirilebilir karbonhidratlar içermelidir. Onlar vücudumuza kalıcı olarak doyururlar ve metabolizmayı normalleştirirler. Sonuç olarak, esenlik gelişir, tüm sistemlerin çalışmaları kurulur. Sağlıklı ve sağlıklı bir kahvaltı tüm bunlara katkıda bulunur.

lezzetli ve sağlıklı bir kahvaltı

Sabahları bir omlet ile lezzetli ve yararlı yemeksebzeler. Kabak, domates, soğan, biber, mantar, fasulye vb. Olabilir. Taze bir salata hazırladığınızdan emin olun. Şunları içerebilir: biber, salatalık, lahana, havuç, turp, otlar, soğan. Ekşi krema veya zeytinyağı ile doldurulmalı, tadı için biraz tuz ekleyebilirsiniz. Bazıları, tahılsız (yulaf ezmesi, mısır, inci arpa, buğday, arpa, karabuğday) sağlıklı bir kahvaltı hayal etmeyi zor bulmaktadır. Hem suda hem de sütte pişirebilirsiniz. Bir değişiklik için bal, kurutulmuş meyveler, fındık ekleyebilirsiniz. Tatlılar sevmiyorsanız, bir püre yağsız et, kümes hayvanları veya balık parçası hazırlayın. Baharatsız ve elbette ketçap ve mayonezsiz olmalı.

Eğer tatlı olmadan hayat düşünmüyorsanız, o zamanSize en uygun syrniki, tatlı köfte, krep. Ekşi krema, reçel veya bal ile servis edilebilir. Bir içecek olarak, kakaoyu sütle, limonlu çayla, sütlü ve dutlu kokteylle, yoğurtla, kefirle, sebze fesleğiyle, kuru meyvelerden almayı deneyin. Bir dilim peynirli siyah ekmek, haşlanmış yumurta, sosisli sandviç burada uygun olacaktır.

kahvaltı lezzetli ve sağlıklı

Her millet kendi yolunda faydalıdırkahvaltı. Bazı ülkelerin kendi gelenekleri vardır. Herkes, İngiliz kahvaltısının kahvaltıda yulaf ezmesi, sütlü çay ve haşlanmış yumuşak haşlanmış yumurta tercih ettiğini bilir. Fransızlar sabahları kruvasan yemekten ve portakal suyu içmekten memnun. İtalyanlar, tatlı çörek ve kapuçino ile yeni bir gün kutluyorlar. Tipik bir Amerikan kahvaltısı, sıcak çikolata ve jambon ya da peynirli kızarmış ekmeklerden oluşmaktadır. Asya sakinleri kendilerini sabahları deniz ürünleri veya kümes hayvanları ve yeşil çaydan salatalarla şımartırlar. Bu gelenekler yüzyıllar boyunca gelişti ve zamanla test edildi.

Sağlığını önemseyen herkes,iyi bir kahvaltı yapmanın alışkanlığını geliştirmelidir. Aynı zamanda, gıda ürünlerini dikkatli bir şekilde seçmek gereklidir. Belki, bunun için biraz erken kalkmak zorunda kalacaksınız, ama emin olun - sağlık buna değer!

Faydalı kahvaltı

Faydalı kahvaltı

Related news

 • Dans grubu
 • Erdem Sarı
 • Beyaz Çikolata Soslu Portakallı Kek
 • Krem Peyniri Zararlı mı
 • Zhulebinoda Pecorino: kuruluşun kısa bir değerlendirmesi

 • Faydalı kahvaltı

  Faydalı kahvaltı


  Faydalı kahvaltı

  Faydalı kahvaltı

  Faydalı kahvaltı

  Faydalı kahvaltı

  Faydalı kahvaltı

  Faydalı kahvaltı

  Faydalı kahvaltı

  Faydalı kahvaltı

  Faydalı kahvaltı

  Faydalı kahvaltı