Finlandiyanın başkenti hafta sonu gezisi için harika bir fikir 23 23.02.2019, 06:24

Finlandiya'nın başkenti hafta sonu gezisi için harika bir fikir.

Finlandiya el değmemiş güzelliğini çekiyor.çünkü bu ülkede çok dikkatli davranırlar, peri Lapland, balık tutma ve gerçek bir saunada buharı kullanma fırsatı. Rusya sakinleri ve özellikle batı kısmında, bu ülkeye seyahat, araba, uçak, tren veya feribot ile oraya gidebileceğinden tükenmek zorunda kalmaz. Finlandiya'nın başkenti Helsinki, ülkedeki herhangi bir gezinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Şehir, on altıncı yüzyılın ortasında kuruldu, ancak uzun süre devlet başkenti olan Turku'nun gölgesinde kaldı. Sadece 1812 yılında başkent oldu (önce Rus İmparatorluğu'nun ve sonradan bağımsız devletlerin prenslikleri).

Finlandiya'nın başkentini çeken nedir?

Finlandiya'nın başkentiOldukça dostça iklimine rağmen,Avrupa'nın dört bir yanından çok sayıda yolcu her yıl Helsinki'ye geliyor. Kent, yaşam kalitesi açısından liderler arasında yer alıyor, ülkenin kültürel ve bilimsel merkezidir. Rus standartlarına göre şehir çok geniş değil, çünkü nüfusu yaklaşık 600 bin kişidir. Yerel sakinlerin sayısından bahsederken bazen büyük bir rakam açıklandı - 1,3 milyon, ancak bu rakam başkentin yakınlarındaki semtlerde oturan uydu şehirlerinde yaşayan insanları içeriyor. Helsinki meydanının üçte biri parklarla doludur.

Helsinki'de hafta sonlarını Finlandiya'ya harcamak ve fazla vakit geçirmek, bir göz atmaya değer:

 • Üzerinde İskender II'ye ait bir anıt olan Senato Meydanı - prensliğe özerklik getiren imparator;
 • Finlandiya'nın en eski kent konseyi binası, duvarları saat üzerinde kurulmuştur;
 • Uspensky Katedrali;
 • Kauppatori, dünyanın en yoğun bölgelerinden biridir.İmparator Nicholas I ve İmparatoriçe Alexandra Feodorovna ziyareti vesilesiyle inşa edilmiş bir çift başlı kartal ile granitten yapılmış dikili taş bunlara yerleştirilen şehir;
 • Fin mimarisinin en ünlü anıtlarından biri olan şehrin merkez istasyonu;
 • bir kayaya oyulmuş ve bir kubbe ile kaplı bir kilise, akustikleri Mstislav Rostropovich tarafından çok takdir edilen bir yer;
 • Olimpiyat Stadı kulesinin gözlem platformu.

Finlandiya'daki TatillerŞehirdeki mesafeler küçüktür. Geleneksel olarak, birçok şehirde olduğu gibi, mimari ve müze anıtlarının önemli bir kısmı tarihi merkezdedir.

Feribotla deniz kalesine ulaşabilirsiniz.Helsinki'den birkaç kilometre uzaklıkta bulunan Suomenlinna. 18. yüzyılda İsveçliler tarafından inşa edilen, doğudan gelen tehditlere karşı korumanın stratejik bir unsuruydu ve hala dünyanın en büyüklerinden biri olarak kabul ediliyor.

Finlandiya'nın başkenti sadece onun için ilginç değiltarih ve turistik yerler, ayrıca tatiller, karnavallar ve festivaller, yılda birkaç kez düzenlenmiş ve çeşitli tatiller için zamanlanmıştır. Aşağıda, Helsinki'ye yapılacak ziyaretin bu tarihlerde düşmesi durumunda, ziyaret edilmesi çok ilginç olacak bu tür etkinliklerin kısa bir listesi bulunmaktadır:

 • 1 Mayıs - tatil vesilesiyle karnaval;
 • 12 Haziran - Şehrin günü;
 • Haziran (tarihler her yıl değişir) - Samba Festivali;
 • 17 Ağustos (tarihler değişebilir) - maraton;
 • Ekim ayının ilk haftası - Herring Festivali.

Finlandiya'ya seyahatFinlandiya'nın başkenti alışveriş sevenlerAyrıca, memnun olacaksınız çünkü şehirde birçok büyük mağaza var ve her yıl nisan ve ekim aylarında büyük satışlar var. Kentin merkezinde Stockmann, Sokos ve Forum gibi en büyük çok markalı mağazalardan sadece birkaçı var. Dış mahallelerde, yüzlerce farklı dükkanın bulunduğu "Okecoecus" vardır.

Tabii ki, Finlandiya'ya seyahat sadeceHelsinki'ye ziyaret. Baba Frost bir masal arazi ve vatan - Lapland durdurmak emin olun. Bu ağırlığın (balıkçılık, kayak merkezleri, sauna, temiz hava ve güzel göller) mümkündür çünkü Burada, yaz ve kış tatillerini hem geçirebilirsiniz.

Finlandiyanın başkenti hafta sonu gezisi için harika bir fikirgaleriler Fotograf resim fotograflar

Related news

 • Kredi Tinkoff: profesyonellerin yorumları
 • Sevgi Yaprağı Örgü Modeli Yapılışı
 • Ev Kuracağım Diyenler için Alışveriş Listesi

 • Finlandiyanın başkenti hafta sonu gezisi için harika bir fikir 56

  Finlandiyanın başkenti hafta sonu gezisi için harika bir fikir


  Finlandiyanın başkenti hafta sonu gezisi için harika bir fikir 80

  Finlandiyanın başkenti hafta sonu gezisi için harika bir fikir 64

  Finlandiyanın başkenti hafta sonu gezisi için harika bir fikir 33

  Finlandiyanın başkenti hafta sonu gezisi için harika bir fikir 10

  Finlandiyanın başkenti hafta sonu gezisi için harika bir fikir 12

  Finlandiyanın başkenti hafta sonu gezisi için harika bir fikir 70