Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik

Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik

21.04.2019

Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik 10

Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik

Birçokları için, Fransız buldozer en çokfavori köpekler. İçinde ilginç ve gizemli olan nedir? İlk bakışta, bu sıradan bir köpek. Bazıları kötülük ve daralan düşünün ama bu görüş yanlıştır. hayatı seven insanlar için uygundur Köpek cins - Fransız Bulldog. eğlenceli ve hayat dolu Karakter pet, bu o mükemmel diğer evcil hayvanlar ve çocuklarla birlikte ulaşmasını sağlar.

Fransız Bulldog ırkı nedir? İçeriğin özellikleri, artıları ve eksileri, renk standartları - makaledeki bütün bunları öğreniyoruz.

Menşe tarihi

Birçok kişi bu cinsin doğum yeri olduğuna inanıyor -Fransa. Ama bu öyle değil. İngiltere'de küçük evcil hayvanlar yetiştirildi. Bir pug, bir terrier ve bir İngiliz buldogunu geçerek ortaya çıktılar. Başlangıçta, cins 1896'da bir sergide gösterildi ve hemen köpek yetiştiricilerine aşık oldu.

19. yüzyılın başlarında, İngiltere'de incelemek moda olduzanaat (sıkma, örme, dantel yapmak). Birçok iğne kadına yakın, küçük, sadık bir arkadaşa sahip olmak istedim. Yani bu evcil hayvan bir Fransız buldozer oldu.

Ancak endüstriyel teknoloji verilerinin gelişimi ilezanaat arka plana çekildi. Ana işgücü makineler kullanmaya başladıkça. Bu nedenle, bu türden bir iş sahibi olan birçok kişi, Fransa'ya, en sevdiği hayvanları almayı unutmadan, iyi bir ücret arayışına girmek zorunda kaldılar. Yani cins bu ülkede idi.

1920'lerde, bu cins Rusya'ya getirildi. Ama sadece zengin, zengin insanlar tarafından elde edilebilir. Ortalama olarak, köpek yavrusu maliyeti yaklaşık 700 dolardı. Bu para için bir Ford arabası satın alabilirsin.

Resmi olarak, bu cins Amerika tarafından tanındı. Bu tür evcil hayvanlar çok popülerdir, çünkü büyüklükleri nedeniyle daireler ve küçük evlerde mükemmel bir konuma sahiptir.

Peki, evrensel Fransız buldozer nedir? Cinsin özellikleri, artıları ve eksileri aşağıda tartışılacaktır. Evcil hayvanın ana avantajı - onun ateşli doğası, sahiplerine ve iyi doğaya sadakat.mavi fransız buldozer

Köpek nasıl görünmeli

Fransız Bulldog, fiyatı yaklaşık 40binlerce ruble, renk ve görünümde belirli standartlara sahiptir. Evcil hayvanlar küçüktür. Ortalama yükseklik yaklaşık 30 cm, ağırlık - 12-14 kg'dır. Bu ayarlara rağmen, köpek güçlü görünüyor. Namlu düz bir alın ile büyük, kare. Özel bakıma ihtiyaç duyulan kıvrımlar vardır.

Bu ırkın ana vurgu koyu renkli büyük şişkin gözlerdir. Anlayan, özenli bir bakış. Kulaklar oldukça geniş, uçlarında yuvarlak, ayakta duruyor. Durmak gerekli değildir.

Boyun çok kısa, kaslı. Sırt ve göğüs geniş. Ön pençeler arkadan farklıdır. Farklı yönlere bakarlar. Kuyruk küçüktür. Kıvrımlı bir doğumdan, asla dorsal bölgenin üzerine çıkmaz. Bu cins köpekler düz saçlı, bakımı kolay. Banyo prosedürlerini ayda bir kez yapmak yeterlidir.Fransız buldozer için yem

Renk önemli mi?

Standart renk beyazdır (lekeler), kırmızı, kahverengi, brindle, alacalı. Birçoğu ilgileniyor: mavi bir Fransız buldozer var mı? Bu renk kabul edilemez. Başka bir şekilde bu renk fare denir. Köpek işleyicileri bu renk şemasının bir hata olduğuna ve köpeklerin safkanlık olmadığına inanırlar.Ayda fransız buldozer

Bir hayvanı incelemek

Köpeğin doğası o kadar oynak ve ateşli kihayatın tüm renklerini sevenler için uygundur. Aynı zamanda, köpek oldukça atletik ve tehlike durumunda sahibine yetişmesine yardımcı olan devasa bir kas sistemine sahiptir. Sokaktaki bir köpekle yürürken bu karakter özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Her şeyden önce rakibi aşsa bile, sonuna kadar savaşmaya hazırdır.

Bu cins yavruları pansuman için çok uygundur. Onlar akıllı ve kalıcıdır. Köpek işleyicileri, hayvanın sahibini mükemmel bir şekilde hissettirdiğini ve anladığını belirtir. Gelen ziyaretçiye bir olumsuzlukla karşılaşırsanız, aynı duygular evcil hayvana iletilecektir.

Fransız buldok: cinsinin özellikleri, artıları ve eksileri

Cinsin pozitif anları arasında aşağıdakileri ayırt edebiliriz:

 1. Bir dairede yaşamak için uygundur.

 2. Çocuklarla kolayca bağlantı kurar.

 3. Yemekte iddiasız.

 4. Özel bakım gerektirmez.

 5. Yabancılara karşı hayırsever.

 6. Pratik olarak çakmaz.

Madencilerden şöyle bahsedilebilir:

 1. Yüksek sesle uyku sırasında horlar.

 2. Kışın, sokakta yürümek için ucuz olmayan özel sıcak kıyafetlere ihtiyacınız olacaktır.

 3. Sıklıkla yanlış yiyeceklere alerjik reaksiyonlar vardır. Dermatit, cildin çizilmesi, küçük yaralar şeklinde ifade edilir.

 4. Belki de, her ikinci bireyin üçüncü yüzyılın bir sorunu vardır. Bu hastalık, bu cinsin karakteristiğidir, küçük bir cerrahi müdahale gerektirir.

Bu, Fransız Bulldog köpeklerinin cinsidir. Hayvanın özellikleri, artıları ve eksileri seçimin belirlenmesine yardımcı olacaktır.

Evcil Hayvan İçeriği

Bir köpeği alırken, hazır olmakta fayda var.zamana ihtiyacı olacak. Fransız buldokuna bakmak oldukça kolaydır. Dikkat etmeniz gereken ilk şey ağızlıktır. Üzerinde kir ve tozun düştüğü kıvrımlar vardır. Yara ve çocuklarda kızarıklık oluşmaması için, günlük olarak nemli bir pamuklu çubukla silinmelidir.

Bu cins köpekler kısa, yumuşak bir ceketi var. Pratik olarak dökülmez. Haftada birkaç kez onları birleştirmek için yeterli olacaktır. Paws her yürüyüşten sonra yıkanmalı ve banyo - ayda bir kez yıkanmalıdır. Kepek ve alerjik reaksiyonları önlemek için özel şampuanlar kullanmak önemlidir.

Kulakların arkasında neredeyse hiç bakım gerekmez. Ayakta dururlar, sürekli havalandırılırlar. Islak nemli bir diskle haftada bir kez bunları silmek yeterli olacaktır. Kükürtün kulaktan çıkarıldığını fark ederseniz, hayvanı doktora göstermeye değer.

Dişler bu cins köpeklerin zayıf bir noktadır. Haftada bir kez temizlenmeleri gerekiyor. Bu amaçlar için, herhangi bir evcil hayvan dükkanında satın alınabilecek orta sert bir fırça ve özel bir toz uygundur. Ayrıca köpekler için özel kurabiyeler almak gerekiyor, dişleri bir dokunuştan temizlemeye yardımcı oluyorlar.

Başka bir yara yeri de gözler. Onlar genellikle evcil hayvanlarda "ekşi". Ayrıca, bu cinsin maruz kaldığı bir hastalık (üçüncü göz kapağı) vardır. Gözlerinizi her gün silmeyi ihmal etmeyin. Haftada bir kez, bunu çay infüzyonu ile yapın.

Ayrı ayrı, yavru konusuna da değinmek istiyorum. Fransız buldozerlerin çiftleşmesi 2 yaşında olmalıdır. Eğer ırkı ürettiğinizi düşünüyorsanız, anı kaçırmanız gerekmez.

Gördüğünüz gibi, Fransız buldozer özel bakım gerektirmez, ancak hala ödeme zamanı olacaktır.fransız buldozer fiyat

Bu köpek kimin için uygun?

Fransız Bulldog, fiyatı güzelyüksek, çocuklu aileler arasında büyük popülerlik sahiptir. Bu sevecen, oynak hayvanlar bebek için gerçek arkadaş olabilirler. Aktifler, oynamayı seviyorlar. En önemlisi, saldırganlık göstermezler.

Fakat herhangi bir köpek gibi, açık yürüyüşlere ihtiyaçları var. Bunu günde en az 3 kez yapın. Süre - 1 ila 4 saat arasında. Soğuk mevsimde yeterli ve 15 dakika olacak.

Köpek kısa saçlı, bu yüzden maliyetikıyafetlerine dikkat et. Rüzgar tarafından üflenmemiş bir ceket veya şal olmalı. Zorunlu şapka ve ayakkabılar. Birçok insan bunun modaya bir haraç olduğunu düşünüyor. Ama bu kesinlikle öyle değil. Bir hayvan kolayca soğuk algınlığı yakalayabilir. Bu kaya çok iyi bir ısı transferine sahip değildir. Ve yağlı tabaka neredeyse yok.Fransız buldozer ağırlığı

Yemekleri takip ediyoruz

Bu cins köpeklerin çoğu kez karşılaştığı içinalerjik reaksiyonlar, daha sonra Fransız buldozerler için gıda sadece bir premium sınıf olmalıdır. Tamamen dengelidir, mineral bakımından zengindir ve bir vitamin kompleksi.

Köpeği doğal yiyeceklerle beslemeye karar verirseniz, diyetten çıkmaya değerdir:

 • Yumuşak kemikler.

 • Yağlı et çeşitleri.

 • Sweets.

 • Fasulye kültürleri.

 • Fırın ürünleri ve makarna

 • Nehir balığı Genellikle alerjiye neden olur.

Fransız buldokun ortalama ağırlığı 14 kg'dır. Evcil hayvanınızı aşırı beslemeyin, böylece sağlık sorunları yoktur.Fransız Bulldog Artıları ve Eksileri Özellikleri

Kullanıcı geribildirimi

Amatör hobileri ile iletişim kurabilir, yapabilirsinBu cinsin çocuklu aileler için ideal olduğu sonucuna varılmıştır. Fransız buldozer okşamak ve okşamak gerektiren özel bir bakıma ihtiyaç duyan küçük bir çocuk hatırlatır. Ama zamanla, evcil hayvan, ailenin gerçek bir koruyucusuna dönüşüyor, kurtarmaya gelmek için her an hazır.

Bu köpeği dairende tutabilirsin. Zeminde hoş olmayan bir koku, tüy, yün yoktur. Ayrıca evcil hayvan iyi huylu, oyunlara bağlanmaktan mutlu, aktif.

Negatif noktalardan beslenme ile ilgili problemler tanımlanabilir. Premium yemek oldukça pahalıdır. Alerjik reaksiyona neden olacağından daha ucuz olanlar işe yaramaz.Fransız buldozer örgü

Bu cins köpekler aktif, neşeli ve neşeli insanlar içindir. Evcil hayvan sahiplerine ayrılmıştır. Özel bakım gerektirmez. Tek istediği, ilgi ve şefkat.

Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik

Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik

Related news

 • Surda 6 mahalledeki 45 sandık başka yere taşındı
 • Genişletilmiş bir aile ... Nükleer ve genişletilmiş bir aile
 • Alfredo makarna tarifi
 • Hemoroit ile yaşam tarzı ve beslenme
 • Yüze Traş Faydalı Mı

 • Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik 66

  Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik


  Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik 47

  Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik 98

  Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik 25

  Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik 15

  Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik 99

  Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik 45

  Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik 89

  Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik 45

  Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik 96

  Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik 62

  Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik 75

  Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik 39

  Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik 58

  Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik 47

  Fransız buldozer: özellikleri, artıları ve eksileri, cins tanımı, içerik 59