Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme

Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme


Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme 71 13.02.2019, 19:23

Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme.

Güneşli çiçek

Çiçekler gatsanii (gazanii) benzer şekildepapatya, onları renklendirmek en sıra dışı. Herhangi bir bahçıvan iddiasız gatsaniya seveceksiniz. Tohumların yetiştirilmesi ve buna daha fazla özen gösterilmesi fazla sorun getirmeyecektir. Bitki bahçede ve bir tencerede yetiştirilebilir. Arsalar, balkonlar ve balkonlarla dekore etmek daha popüler hale geliyor.

Gatsany - kısa bir bitki. Yoğun bir çalı, bir rozetde sıkıca yoğunlaşan çok sayıda etli yapraktan oluşur. Haziran ayında, çiçek tomurcukları rozetin ortasından oluşmaya başlar. Çiçekler tek, büyük. Yapraklar bir renk veya iki zıt renkte (turuncu ve kahverengi, pembe ve kahverengi) gelir. Uzun süreli gatsania donlara karşı toleranslıdır ve sıcak iklim koşullarında yetiştirilir.

Zıt şeritler ve halkalar çiçek varçeşitli renkler. Renk yaprakları beyaz, krem, portakal, kırmızı, mor, limon, kırmızı olabilir ... Ve tüm bu - gatsania! Tohumlardan ve rozet propagandasından büyüyerek dışkıların çoğaltılması ana yöntemidir.

Çimen, tohum yetiştiriciliği

Tohum çimlenmesi iki yıl sürer. Sıcak iklime sahip bölgelerde, doğrudan dışkıların açık topraklarında ekilen bulunur. Bununla birlikte, tohumlardan ekim, çoğu durumda ek yapay aydınlatma ile fide yöntemiyle gerçekleştirilir. Çiçeklenme ilk çekimlerden üç ila dört ay sonra başlayabilir. Tohumları ayrı ayrı yaklaşık üç santimetre mesafede dama tahtası deseninde ekin. Daha sonra, elek üzerine küçük bir toprak dökülür. Zemine yoğun basma ile mümkün ve yüzey ekim. Bitkiler bir atomizer kullanılarak sulanır. Daha sonra, yaklaşık 20 ° C'lik bir sıcaklıkta tutuldukları parlak bir yere yerleştirilirler. Seranın günlük olarak havalandırılması ve kondensatın kapak ve duvarlardan temizlenmesi gerekir. Fideler bir ila iki hafta sonra ortaya çıkar. Fideler ilk başta yavaşça gelişir, daha hızlıdır. Dördüncü bir yaprak olan büyüyen fideler, 16 ° C'lik bir sıcaklıkta önerilmektedir. Kök uzun, önemli. Bu nedenle, toprağa nakledilmeden önce kök yaralanmalarından kaçınmak için turba tohumlarında fidelerin yetiştirilmesi arzu edilir. Dalış olmadan büyümek mümkündür. Bunun için gevşek toprağa sahip derin tanklar kullanılır. Ekim (Mayıs-Haziran), uzun bir kepçe gerekli olduğunda, kökleri yeryüzünde kalması arzu edilir. Bitkiler 30 cm'lik bir mesafede dikilir.

Zıplama bakımı

Transplantasyondan kısa bir süre sonra çiçeklenme başlar. İlk olarak, tek bir titreme oluşur. Büyüyen fideler ve çiçekler iyi drenaj ile kolay verimli bir toprak gerektirir. Tohumlar kabuktaki solmuş çiçek salkımlarında oluşur.

Ghatsaniya kuraklığı iyi tolere eder. Bitki sulama nadir olabilir, bu süre boyunca düzenli olarak döllenmiş olmalıdır. Ghatsaniya sıcak güneşli havalarda uzun bir süre çiçek açar. Kış aylarında, 10 ° C sıcaklıkta parlak bir odada nakli ve saklanması önerilir. Tencerede mutlaka drenaj sağlanmalıdır. Transplant yaparken kök kökünün bütünlüğünü korumak önemlidir.

Çiçek bahçesi tasarımı ile kombine ediliralissum, ageratum, iberis, armeria, dimorphoteka, eshsholtse ve diğer cılız çiçekleri. Yollar boyunca dikim yapan bir kaldırım tesisi olarak kullanılır. Taşların arka planına karşı iyi görünüyor. Balkonlar ve teraslar için uygundur. Özel bakım ve tedavi gerektirmeyen diğer bitkilerin yanı sıra, mükemmel bir şekil ve güzel bir manzaraya sahiptir. Bu tür bitkiler arasında angelella, calibrahua, helichrysium, dichondra bulunur. Tohumlardan (dichondra, gatsaniya dahil) birçok çiçek bitkisinin yetiştirilmesi, Şubat ayının ilk on yılından başlamaktadır.

Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme

Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme

Related news

 • Kaşar Peyniri Nasıl Rendelenir
 • Julia Roberts’ın Güzelliğinin Sırları Açığa Çıktı
 • Persentil Hesaplama (Bebek 0-3 yaş)
 • Çok İzlenen Videolar
 • Yoğurtlu, Sütlü, Haşhaşlı Revani Tatlısı Nasıl Yapılır

 • Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme 50

  Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme


  Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme 32

  Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme 79

  Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme 64

  Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme 63

  Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme 40

  Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme 44

  Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme 96

  Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme 70

  Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme 14

  Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme 66

  Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme 22

  Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme 73

  Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme 94

  Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme 25

  Güney Afrika papatyası - gatsania. Tohumlardan ve bakımdan yetiştirme 83