Güzel ve zarif çiçek - ampel Pelargonium

Güzel ve zarif çiçek - ampel Pelargonium


Güzel ve zarif çiçek - ampel Pelargonium 60 22.02.2019, 02:43

Güzel ve zarif çiçek - ampel Pelargonium.

Sardunya veya hala denir, sardunya,780'den fazla bitki çeşidi içeren Geraniaceae ailesine aittir. En yaygın ve çok sayıda Pelargonium cinsidir.

Ampel Pelargonium çeşitliliğini etkilertürleri ve formları. Bu kısa çalılar veya yarı çalılar, uzun ömürlü veya yıllık bitkiler düşebilir. Sardunya yaprakları kaprisli ve çeşitlidir. Katı, palmate-loblu ya pinnatisected esansiyel yağlar, tüyleri, parlak yeşil veya güzel çok renkli çizgili salgılayan, dalgalı veya düz kenarları, alışılmış tüylü veya glandüler tırtıllı olan.

Pelargonium çeşitleri arasında iyi bir ilişki vardır.ve güzellik ve zarafet renk topluluklarında harikalar yaratın. Bu bitkileri diğerlerinin arka planına karşı olumlu bir şekilde ayıran karakteristik özellik, sardunyanın yaprakları ile ortaya çıkan spesifik aromadır. Büyük çeşitlilik arasında nane, limon, zencefil, hindistan cevizi, elma, kireç, vadi zamkı, gül kokusu ile türler vardır. Bu muhteşem çiçek, sadece eşsiz dış güzelliği ile değil, aynı zamanda zarif asil ve narin aromasıyla da hayranlık uyandırıyor.

Ampel Pelargonium, Pelargonium kokulu,Pelargonium kraliyet, ivy yapraklı, kokulu ve bu şaşırtıcı bitkinin diğer çeşitleri, mükemmel kökleri evde almak ve neredeyse tüm yıl boyunca çiçek açar. Tabii ki, onlar için uygun koşullar yaratırken. Bu özellik sayesinde, çiçek bahçıvanlar çok düşkün. Bitki güzel oyulmuş yaprakları ve küçük parlak çiçekleri vardır. Pelargonium, özel bir külfetli bakım gerektirmez, bu yüzden büyümek için bir zevktir.

Pelargonium için nasıl bakım yapılır.

Ampelny Pelargonium, küçük tencerelerde veya kutularda ve çiçek yataklarında olduğu gibi iyi yetişir. Bitki güneşli tarafa dikilen ve bol ve bol sulanan.

Ampel pelargonium iyi yapmak içinAyda 2 defaya kadar döllenmiş olmalıdır. Bunu yapmak için, özellikle sardunya ailesi için amaçlanan, doğrudan toprağa eklenmesi gereken özel katkı maddeleri uygundur.

Pelargonium kesinlikle kuraklıktan korkmaz ve sulama yapmadan uzun bir süre güvenle kurtulabilir. Bu nedenle, tatile çıkarken bile, çiçekler özellikle endişelenemez.

Sardunya cinsinden tüm bitkilerin yanı sıra, sardunyanın ayırt edici bir özelliği de, çeşitli haşerelere ve hastalıklara karşı düşük duyarlılıktır.

Tüm yıl boyunca çiçeklerin tadını çıkarmak istersenizBitkiler ile sonbahar vazoların başlangıcı ile odanın içinde taşınmalıdır. Ancak bunu keskin bir sıcaklık düşüşünden kaçınmanız gerekir. Bu ampelnaya pelargonium çok hoşuna gitmiyor. Bitki solmaya veya hatta tamamen kurumaya başlayabilir.

Kışın ve sonbaharda, sardunya gerekli+6 ila +10 derece arasında değişen, oldukça düşük bir sıcaklığa sahip odalarda bulunur. Bu dönemde, bitkinin sulama rejimini yakından izlemek gerekli olacaktır. Periyodikliği yaz mevsiminden çok daha az görülür. Bitkinin her bir sulaması, toprak zaten tamamen kuru olduğunda gerçekleştirilir, böylece toprağın aşırı nemlenmesine ya da saksıda durgunluğa izin vermeyecek şekilde aşırı su çiçeği bırakılır. Kışın bile çiçeğin yeterli miktarda güneş ışığına ihtiyacı olduğunu unutmayın, bu nedenle dairenin en parlak bölümünde saksılara ihtiyaç vardır. Güney tarafında en iyisi.

İlkbaharda, sardunya çalıları biraz kesilir.geçen yıl kuruyan çalılardan kurtularak. Ve kısa sürede bitki yeni genç yapraklar ve dallar verir ve çiçeklenmeye hazır hale gelir.

Güzel ve zarif çiçek - ampel Pelargonium

Güzel ve zarif çiçek - ampel Pelargonium

Related news

 • ANLATIMLI ÖRÜMCEK ÖRNEKLİ ŞAL MODELİ YAPILIŞI
 • Brüksel lahanası: yararlı özellikleri ve yeme alışkanlıkları
 • Rahatlatıcı bitki çayı tarifi
 • Medcezir 77. Bölüm Final izle

 • Güzel ve zarif çiçek - ampel Pelargonium 85

  Güzel ve zarif çiçek - ampel Pelargonium


  Güzel ve zarif çiçek - ampel Pelargonium 26

  Güzel ve zarif çiçek - ampel Pelargonium 31

  Güzel ve zarif çiçek - ampel Pelargonium 68

  Güzel ve zarif çiçek - ampel Pelargonium 25

  Güzel ve zarif çiçek - ampel Pelargonium 9

  Güzel ve zarif çiçek - ampel Pelargonium 64

  Güzel ve zarif çiçek - ampel Pelargonium 90