Gözlüksiz 3B TVler piyasayı kazanmak için her şansa sahip

Gözlüksiz 3B TVler piyasayı kazanmak için her şansa sahip

21.04.2019

Gözlüksiz 3B TVler piyasayı kazanmak için her şansa sahip 33

Gözlüksiz 3B TV'ler piyasayı kazanmak için her şansa sahip

Ev ve elektronik teçhizat imalatçıları,zorlu rekabetin yol açtığı yeni teknolojileri ve modelleri sunarak bunları hızlı bir şekilde icat edip uyguluyoruz. Son zamanlarda artık geleneksel LCD TV'ler ve LED aydınlatmalı likit kristal ekran cihazlar ve aralarında yarışma oldu Kadar pazar evde 3d görüntü oynayacak teknoloji ile doluydu. 3D TV'ler sadece 2019 yılında CES ve IFA sergi salonlarında göründü ve hemen birçok tanınmış şirketlerin kendi sanayi üretimini aldı gelmiş.

3Pasif ve aktif gözlüklü televizyon

Pasif ve aktif sistemlerin teknolojisinin geliştirilmesihacimsel televizyonda, dünya liderleri, müşterilere yönelik mücadelede ve pazardaki nişlerini artırmak için gerçek bir yarış oynamışlardır. Sony, Samsung ve Panasonic tarafından seçim - pasif 3D teknolojisi bisiklet, LG ürünlerini ve Vizio, aktif seçeneği yayınladı. Her iki teknolojinin avantajları ve dezavantajları vardır.

Böylece, pasif gözlüklü 3d televizyonlar yaratılırüç boyutlu bir görüntünün belli bir efekti, ancak resim donuk ve solmuş ve bazı renk bilgileri kayboluyor. Yerleşik cips yardımıyla aktif stereo gözlük gerekli lenslerin gölgesini kontrol eder. Aktif camlardaki 3D efekti için, TV ekranında çoğaltılan görüntü ile kablosuz bir senkronizasyon şeması kızılötesi radyasyon kullanılarak gerçekleştirilir. Aktif gözlükteki resim daha aydınlık ve kaliteye dönüşür.

Ancak firmanın üreticileri, aralarında Samsung,Açıkçası, yargı sorumluluğundan kaçınmak için, 3D gözlük kullanmanın olası sonuçları üzerine araştırma sonuçlarını yayınladı. İnsan sağlığı için verilen 3d bardaki hasarı gösteriyorlar. Yan etkiler baş dönmesi, mide bulantısı, yönelim bozukluğu, konvülsiyonlar, görme değişiklikleri, bayılma ve kas kramplarıdır. Bu nedenlerden dolayı, küçük çocuklar, yaşlılar ve hamile kadınlar için film izlemek 3D görüntü ile izlenmemektedir.

Gözlüksiz 3d televizyonlar

Birçok kişinintüketiciler programları ve filmleri izlemek için gözlük kullanımını memnuniyetle karşılıyorlar, gözlüksiz 3d televizyonlar 3d teknolojilerinin geliştirilmesinde doğal bir sonraki adım. CES 2011'de Sony, Toshiba ve LG, ziyaretçileri etkileyen modellerini görüntü kalitesi ve teknolojik çözümlerin yeniliği ile sundular.

Gözlüksiz 3B TV'ler arasındaki fark nedir?önceki modeller? Birbirlerine çok yakın konumda bulunan iki önyargılı görüntü ilkesini kullanıyorlar. Beynimizin ve gözlerimizin üç boyutlu bir resmini oluşturmak için özel bir şey gerekli değildir. Oynatmanın mümkün olduğu paneller normal Full HD'den, yani 1080p (1920 x 1080) daha yüksek bir çözünürlüğe sahip olmalıdır. Onlara 4K TV deniyordu.

Panel aynı anda iki kare yayınlıyor,biraz farklı açılardan alındı. Özel bir filtre bu iki görüntüyü birbirinden ayırır ve pek farklı bakış açılarıyla görüntüler. İzleyicilerin gözleri, 3D efektinin oluşmasının sebebi olan bireysel görüntüleri algılarlar. hot spot gözlerini değişen Bu durumda, hacim etkisi bozuldu ve insanlar bir çifte nesnelere veya 3D görüntünün kenarları tamamen ortadan kalkacak doğan çapraz karışmayı hissedeceksiniz. Gözlük kullanmadan 3D gözlük yapmak için, 3D ekranın belli bir mesafede belli bir alanda bulunmanız gerekir.

Microsoft ve diğer tanınmış şirketler aktif durumdadırekranın üst kısmında dinamik filtreleri birleştiren teknolojileri, TV'ye monte edilmiş bir kamerayı ve yüzleri tanıyan veya göz hareketlerini takip eden bir sistemi geliştirmeye çalışarak çalışın. Gözlüksiz bu tür akıllı 3d televizyonlar, filtreleri sürekli olarak izleyicilerin öğrencilerinin bulunduğu konuma ayarlar; böylece en iyi algılama bölgesi gözleriniz arasında tutulur. Microsoft uygulama departmanı şimdiye kadar dört kullanıcıyı aynı anda izleyebilen ve onlar için "hedefsiz" 3D televizyon görüntüleyen bir 3D ekran prototipine sahip. Nintendo'da benzer bir teknoloji var, taşınabilir oyun cihazları 3DS'de kullanılıyor.

Firmaların aktif rekabeti ve üretkenyeni 3d televizyon metodlarının keşfi için yapılan çalışmalar bizi kısa sürede vaat ederken, pazar uygun fiyatlarla kaliteli, kusurlu ürünlerle dolacak. Ve kanalların üç boyutlu bir görüntü ile çevirisi, modern, hızla gelişmekte olan bir dünyada tek yol olacaktır.

Gözlüksiz 3B TVler piyasayı kazanmak için her şansa sahip

Gözlüksiz 3B TVler piyasayı kazanmak için her şansa sahip

Related news

 • Köz Patlıcanlı İskender
 • Domodedovonun gümrüksüz satış mağazalarında mükemmel alışveriş ile kendinizi nasıl mutlu ederim
 • Her Çağın Terapisti, Mentörü, Motivatörü: Mevlana
 • 2019 Zebra Salon Perde Modelleri
 • Sivilce izlerini gideren en kolay yöntemler

 • Gözlüksiz 3B TVler piyasayı kazanmak için her şansa sahip 95

  Gözlüksiz 3B TVler piyasayı kazanmak için her şansa sahip


  Gözlüksiz 3B TVler piyasayı kazanmak için her şansa sahip 65

  Gözlüksiz 3B TVler piyasayı kazanmak için her şansa sahip 93

  Gözlüksiz 3B TVler piyasayı kazanmak için her şansa sahip 14

  Gözlüksiz 3B TVler piyasayı kazanmak için her şansa sahip 29

  Gözlüksiz 3B TVler piyasayı kazanmak için her şansa sahip 80

  Gözlüksiz 3B TVler piyasayı kazanmak için her şansa sahip 84

  Gözlüksiz 3B TVler piyasayı kazanmak için her şansa sahip 45

  Gözlüksiz 3B TVler piyasayı kazanmak için her şansa sahip 93

  Gözlüksiz 3B TVler piyasayı kazanmak için her şansa sahip 78

  Gözlüksiz 3B TVler piyasayı kazanmak için her şansa sahip 93