GDZK-U evrensel gaz koruma kitinin amacı nedir Nasıl doğru uygulanır 88 27.01.2019, 06:50

GDZK-U evrensel gaz koruma kitinin amacı nedir? Nasıl doğru uygulanır?

Kendini kurtarıcı ana sorunları çözer zamanBir kişinin gazlı veya dumanlı bir alandan tahliye edilmesi, solunum yollarının tehlikeli kimyasalların bunlara nüfuz etmesinden güvenilir şekilde korunması. Kendini kurtarmanın en yaygın türü, evrensel GDZK-U gaz koruyucu kittir.

Tanımı ve amacı

İlk başta tüm bu anlaşılmalıdır.Kendini kurtarıcılar sadece üretim işletmelerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. En kısa sürede yangın veya boşaltma / dökülme kimyasal zararlı maddeler olarak, bu insan yapımı kazaları kabul edildi. O buradaydı ve tanımı gereği, Teknogen kazaların anda hayatını ve sağlığını kurtarmak için kendini kurtarıcı olduğunu, GDZK-U (evrensel gazodymozaschitny kiti), gerekli:

 • yangınlar sırasında binaların sislenmesi;
 • atmosfere aşındırıcı kimyasalların buharlarının salınması;
 • konteynerlerin radyoaktif izotoplarla imha edilmesi;
 • termal radyasyon.

Bugün konuya çok dikkat ediliyorİnsanların yaşam koşullarında yardımcı olur. Aynı zamanda, petrol ve gaz boru hatları, endüstriyel yangınlar ve nakliye kazaları üzerindeki tahribatın sonuçlarının belirli bir işletmenin korunan alanlarının çok ötesine geçebileceği de ortaya çıkmaktadır. Özel veya konut sektörünün tehlikeli endüstriyel tesislerin yakınında yer aldığı durumlarda, GDZK-U - gaz koruyucu kit universal (aşağıdaki fotoğraf) - bu bölgede yaşayanların satın alınması ve korunması tavsiye edilir.

gaz koruma kiti evrensel gdzk at

GDZK'nın özellikleri nelerdir?

Bu türden kendi kendine kurtarıcıların ayırt edici özellikleri aşağıdaki özelliklerdir:

1. GDZK kullanıldığında güvenli tahliye için ayrılan süre önemli ölçüde artırılır ve yaklaşık 30 dakikadır, bu da tüm yangın güvenliği standartlarına uygundur.

2. Kitte M tipi endüstriyel gaz maskeleri olarak temin edilen filtre elemanı, en çok bilinen toksik maddelerden solunum yollarının korunmasını sağlar.

3. Kilitleme kayışları olan rahat bir maske, sözlü sözcüklerin duyulabilirliğini ve anlaşılırlığını bozmadan baş, boyun ve yüzün tamamını tamamen kapatır.Gaz sağlama kitinde gdzk evrensel son kullanma tarihi

4. DHem çocuk hem de yetişkin için evrensel bir koruyucu kılıf kullanılabilir. Kitin hiçbir boyutu yoktur ve dışarıdan yardım gerektirmeden kullanımı kolaydır.

5. Filtre elemanları ve kendini kurtarıcı diğer bileşenlerin özel bir eğitim ile işlem yapması gerekmez GDZK ile paketi açtıktan sonra.

6. filtre elemanı kullanımdan sonra sınırlı bir garanti süresi vardırGDZK-U gaz koruma kiti yasaktır.

Kendini kurtarıcının teknik parametreleri

Ne olursa olsun filtre işlemi esnasında bir tehlikeli madde içinde yakalanan hava (hidrojen klorür, hidrojen siyanür, karbon monoksit ve karbon dioksit) 30 dakikadan az değildir.

GDZ'nin çalışma sıcaklığı -20 ve +60 santigrat derecedir.

Maske ve filtre elemanının ağırlığı 800 gramdan fazla değildir.

GDZK-U'da (genel gaz koruyucu kit), son kullanma tarihi takılı filtreye bağlıdır ve 5 yılı geçmez.

GDZK ne kazandırır?

302-2001 güvenlik standartlarına göre güvenilirİnsanların solunum organlarını zehirli maddelerin nüfuz etmesinden korur, havadaki konsantrasyon ölüm işaretine ulaşır. Bu tür maddeler, (odun yanması sırasında açığa çıkan) hidrojen klorid, hidrojen cyanide (yanmalı plastik sırasında serbest) oksit ve karbon dioksit, hidrojen sülfür, karbon disülfit, amonyak, civa buharı, formaldehid, sikloheksan, klor, etilen oksit, buhar radyoaktif iyot, kükürt oksitleri içerir , bilinmeyen orijinli aerosoller (duman, sis, toz, biyolojik olarak tehlikeli maddelerin püskürtülmesi).

Yangınla mücadele rejiminin kurallarına göre GDZK-URaf ömrü 5 yıldan fazla olmayan (gaz koruyucu kit evrensel) aşağıdaki tesis kategorileri için tavsiye edilir:

 • İnsanların kitlesel kalmasını sağlayan nesneler (10'dan fazla kişi);
 • konut yüksek binalar;
 • Çok sayıda katın idari yapıları;
 • hastaneler, bankalar, hastanede yatılı hastalar;
 • eğitim kurumları (anaokulları, okullar, yatılı okullar, ek eğitim kurumları, orta ve yüksek öğretim kurumları).

Sayısız çalışmalardan dolayı kullanımına izin verilir.gaz koruma kiti üniversal GDZK-Unükleer santralde tahliye sırasında, yangın ve acil kimyasal tehlikeli unsurların salınması durumunda.

Kendi kendini kurtarma setine neler dahildir

Bir kit, fermuarlı bir torba içinde tedarik edilir; bunun içinde, kendini kurtarıcıya sahip, hava geçirmez bir şekilde paketlenmiş bir paket bulunur ve bu korumanın uygulanmasıyla ilgili kurallar ile talimat verilir.gaz koruyucu sette gdzk evrenselKitin kendisi bir başlık şeklinde teslim edilir.ön kısımda uzayda oryantasyon için bir gözlem penceresi, bir solunum valfı ve bir filtre elemanı ile bir yarım maske olan yanmaz malzeme.gaz geçirmez kit üniversal fotoğrafGaz koruma seti evrenselGDZK-U kafa bandı üzerinden bir kayış ile ayarlanır, böylece duman, toz veya aerosol içeri giremez.

GDZK-U evrensel gaz koruma kitinin amacı nedir Nasıl doğru uygulanırresim Fotograf

Related news

 • Çok İzlenen Videolar
 • Karakterler ve oyuncular: Judgment Night 2
 • Nakhim Shifrin: kişisel yaşam, milliyet, fotoğraf
 • Muğla’da Çocuk Oyunları Semineri Gerçekleştirildi

 • GDZK-U evrensel gaz koruma kitinin amacı nedir Nasıl doğru uygulanır 55

  GDZK-U evrensel gaz koruma kitinin amacı nedir Nasıl doğru uygulanır


  GDZK-U evrensel gaz koruma kitinin amacı nedir Nasıl doğru uygulanır 18

  GDZK-U evrensel gaz koruma kitinin amacı nedir Nasıl doğru uygulanır 14

  GDZK-U evrensel gaz koruma kitinin amacı nedir Nasıl doğru uygulanır 93

  GDZK-U evrensel gaz koruma kitinin amacı nedir Nasıl doğru uygulanır 8

  GDZK-U evrensel gaz koruma kitinin amacı nedir Nasıl doğru uygulanır 65

  GDZK-U evrensel gaz koruma kitinin amacı nedir Nasıl doğru uygulanır 20