GEF anaokulu projesi faaliyetleri: ne için ve türleri nedir

GEF anaokulu projesi faaliyetleri: ne için ve türleri nedir

21.04.2019

GEF anaokulu projesi faaliyetleri: ne için ve türleri nedir 52

GEF anaokulu projesi faaliyetleri: ne için ve türleri nedir?

Pedagojik kolektifden önce önemli bir şey var.Görev: meraklı ve aktif çocukları okula bırakmak, dolayısıyla eğitimciler belirlenen standartlara göre farklı programlar yazmaktadır. Ayrıca GEF anaokulunda proje aktiviteleri gerçekleştirirler.

GEF Nedir?

GEF tarafından anaokulundaki proje etkinlikleri -Bu öğretmenlerin, çocukların ve ebeveynlerinin etkileşimi. Ekip çalışması sonucunda çocuklar bilişsel yetenekleri ve yaratıcı düşünceyi geliştirirler. Çocuklar kendi başlarına bilgi aramayı öğrenir ve pratikte uygularlar.

Proje aktiviteleri söz konusu olduğundaGEF'deki anaokulu, eğitimcinin çocuk için eşit bir ortak olduğunu hatırlaması gerekir. Güvenilir bir ilişki kurmak için öğretmen belirli koşullara uymalıdır.

 1. Eğitimci çocukları ile görevleri yapar - bu yüzden onların aynı düzeyde olduklarını açıkça belirtir. Yetişkin-öğretmen sadece teknikleri gösterir ve çocuk aktivitelerini izler.
 2. Çocuk, gönüllü olarak sınıflara katılmalıdır. Eğitimcinin görevi çocuklara faaliyetlerinde ilgi duymaktır.
 3. Derslerde çocukların serbest dolaşımı.
 4. Proje üzerinde bireysel bir tempoda çalışın.

GEF anaokulunda proje aktiviteleri

Nasıl

Bahçedeki proje faaliyeti göz önünde bulunduruluyorgeleneksel faaliyetlerin dışında. Her proje, detayların üzerinde dikkatli bir planlama ve düşünmeyi gerektirir. GEF anaokulundaki proje faaliyeti aşağıdaki teorik prensiplere dayanmaktadır:

 • odak çocuk üzerinde;
 • Çocuk çalışmalarının bireysel hızı korunur, böylece herkes başarıya ulaşabilir;
 • Temel bilginin, evrenselliği nedeniyle emilmesi daha kolaydır.

Çocuklarda neden proje aktiviteleri. bahçe her zaman alakalı? Çünkü her çocuğun kendi açık ve gizli özellikleri vardır ve her yaşta hassas dönemler vardır. Bu yön, tüm bunları dikkate almamıza ve çocuk fırsatlarının en yüksek düzeyde gerçekleşmesi için gerekli koşulları yaratmamıza izin verir.bahçede proje etkinliği

Bahçede proje aktiviteleri türleri

 • Araştırma. Bu doğrultuda ana amaç sorulara cevap bulmaktır: "Neden", "Nasıl", vs. Okul öncesi, sadece eğitimcinin kendisine söylediği şeyi değil, aynı zamanda bir araştırmacı olur ve soruya cevap bulmaya çalışır. Eğitimcinin görevi çocuğun bağımsız cevap arayışına yönelik koşullar yaratmaktır.

Ayrıca, okul öncesi çocuk projeye dahil edilir.aktivite ve öğretmenle birlikte deneyler vb. yürütür. Daha sonra çocuk araştırma faaliyetlerinin sonucunu gösterir ve konuyu nasıl anladığını anlatır. Eğitimci ayrıca çalışılan materyali birleştirmek için entelektüel oyunlar sunar.

 • Yaratıcı. GEF anaokulundaki bu tip proje aktivitesinin özelliği, zamanın uzunluğu ve kolektif karakterdir. İlk aşamada bir tartışma ve konunun seçimi var, o zaman eğitimci her bir çocuğu işte yer almak için motive etmenin yollarını arıyor.

Yaratıcı yaklaşımdaki en zor kısım sahnedir.Çocukların ortak bir çözüme gelmeye çalıştıkları, çünkü okul öncesi çocuklar hala kendi bakış açılarını birbirleriyle iletişim kurmakta zorlanıyorlar. Eğitimci taraf tutmamalıdır, çocuklara bağımsız bir karara varma fırsatını vermelidir.bahçede proje etkinliği

Bu, çocukların egosantrizmin üstesinden gelmelerine ve dışarı çıkmalarına yardımcı olacaktır.yeni bir iletişim seviyesine. Sonra fikir gerçekleşti ve sunumu. Sonuç, tüm çocukların ve işin ilerleyişi hakkında konuşacak seçilmiş temsilcilerin olmadığını gösteriyor.

 • Normatif. GEF anaokulundaki proje faaliyetleri bu doğrultuda çocukların kendileri için grupta bir kurallar ve normlar sistemi oluşturduğunu göstermektedir. Bu projeler eğitim sorunlarının çözülmesine yardımcı olur, ancak sadece çocuklar tarafından uygulanır.

Tabii ki, bu öğretmenin olmadığı anlamına gelmez.kural oluşturma sürecini kontrol eder. Başlangıçta, eğitimci gerekli davranışların oluştuğu çocuklarla ahlaki konuşmalar yapar. Sonra olumsuz sonuçlarla ilgili bir tartışma var ve o zaman sadece grubun kuralları oluşturuldu.bahçede proje etkinliği

Sonuç

Özetle, ihtiyacın olduğunu söyleyebilirizProje faaliyeti, çocukların araştırması için alanı genişletmesine izin vermesinden kaynaklanmaktadır. Sadece çocuklar için değil, aynı zamanda yetişkinler için de sadece entelektüel değil iletişimsel beceriler geliştirir, bu nedenle, daha fazla etkinlik için, proje faaliyetleri eğitim programına dahil edilir.

GEF anaokulu projesi faaliyetleri: ne için ve türleri nedir

GEF anaokulu projesi faaliyetleri: ne için ve türleri nedir

Related news

 • Tırnak Mantarı İlaçları
 • Ev Yapımı Lor Videosu
 • EĞRİ BAŞAKLI FISTIKLI YELEK MODELİ TARİFİ
 • Mahkemeden Cemaat İçin İlk Terör Örgütü Kararı
 • Ev Halısı Seçiminde Püf Noktalar

 • GEF anaokulu projesi faaliyetleri: ne için ve türleri nedir 97

  GEF anaokulu projesi faaliyetleri: ne için ve türleri nedir


  GEF anaokulu projesi faaliyetleri: ne için ve türleri nedir 46

  GEF anaokulu projesi faaliyetleri: ne için ve türleri nedir 4

  GEF anaokulu projesi faaliyetleri: ne için ve türleri nedir 16

  GEF anaokulu projesi faaliyetleri: ne için ve türleri nedir 35

  GEF anaokulu projesi faaliyetleri: ne için ve türleri nedir 66

  GEF anaokulu projesi faaliyetleri: ne için ve türleri nedir 95

  GEF anaokulu projesi faaliyetleri: ne için ve türleri nedir 69

  GEF anaokulu projesi faaliyetleri: ne için ve türleri nedir 36

  GEF anaokulu projesi faaliyetleri: ne için ve türleri nedir 31

  GEF anaokulu projesi faaliyetleri: ne için ve türleri nedir 82

  GEF anaokulu projesi faaliyetleri: ne için ve türleri nedir 47

  GEF anaokulu projesi faaliyetleri: ne için ve türleri nedir 16

  GEF anaokulu projesi faaliyetleri: ne için ve türleri nedir 48

  GEF anaokulu projesi faaliyetleri: ne için ve türleri nedir 54