Gelecekteki annede pamukçuku tedavi ediyoruz: hamilelikte nistatin

Gelecekteki annede pamukçuku tedavi ediyoruz: hamilelikte nistatin


Gelecekteki annede pamukçuku tedavi ediyoruz: hamilelikte nistatin 36 12.03.2019, 11:48

Gelecekteki annede pamukçuk'u tedavi ediyoruz: hamilelikte nistatin

Oldukça yaygın bir kadın mantar hastalığı pamukçuktur. "Candida" denen bir mantardan kaynaklanır. Bu yüzden hastalığın ikinci adı kandidiyazdır.
Pamukçuk belirtileri kendini diğerlerinde tezahür edebilirkadınların bulaşıcı hastalıkları. Bu nedenle, doğru bir teşhis koymak sadece bir jinekoloğun analizine ve tavsiyesine yardımcı olacaktır. Asla kendi kendine ilaç almamalısınız. Bir uzmana güvenmek daha iyidir.
Hamilelik döneminde pamukçuk Ayrıca ortaya çıkabilir. Diğer birçok enfeksiyon gibi, bebeğin geleceği için ciddi bir tehlikedir. Ayrıca, bu hastalık gebeliğin seyrini önemli ölçüde zorlaştırabilir. Bu nedenle ilk belirtilerde doktora yönelmek ve hızlı tedaviye başlamak gereklidir. Sonuçta, kandidiyaz, gelecekteki bir annenin en iyi arkadaşı değildir.
Pamukçuk'un her zaman sadece cinsel temas yoluyla bulaşan bir hastalık olmadığını belirtmek gerekir. Sıklıkla - bu bir kadında zayıflamış bir bağışıklıktan söz eden bir tezahürdür.


Hamilelik sırasında değişiklikler vardırgövde. Dahil olarak hormonal arka plan ve bağışıklık sistemi de değişir. Bu kandidiyazın aktivasyonu ve tezahürü için iyi bir arka plan haline gelir. Gelecekteki bebeğe zarar vermemek için mümkün olan en kısa zamanda tespit ve tedavi etmek gerekir. Aksi halde hastalık felakete yol açabilir.
Yardımcı birçok ilaç varpamukçuk kurtulmak. Bununla birlikte, gebeliğin durumu düşünülmelidir. Bu süre zarfında, her ilacın reçetesi bir doktor tarafından reçete edilmez, çünkü bazılarının alınması bebeğin anne karnındaki gelişimini etkiler. Kandidiyaza karşı en güvenli araçlardan biri, nisttatindir, hamile olduğunda doktorlar genellikle reçete ederler.
Bu ilaç, mantar hastalıklarına karşı savaşan bir antibiyotiktir. Kandidiyazisle savaşmada çok etkilidir, çünkü bu mantarın hücrelerini tahrip eder ve onları gösterir.
Bu ilacın farklı formları vardır. Çoğu zaman, doktorlar hamilelik sırasında nystatin ile mumları reçete. Mesele şu ki, hapları içine alırken, ilaç oldukça zayıf bir şekilde emilir. Her durumda, kadın ve onun doğmamış çocuğu için güvenlidir. Ayrıca, ilaç dışkı ile birlikte vücuttan tamamen elimine edilir.
Nevtatin sadece hamilelikte kullanılıraçığa çıkan pamukçuk, ama aynı zamanda bir önleyici madde olarak. Böylece, kandidiyazis görünümüne herhangi bir şüphe ve yatkınlık varsa doktor bu ilacı reçete edebilir.
Kullanılacak tek kontrendikasyonBu ilaç ona aşırı duyarlılıktır. Ortalama olarak, tedavi süreci yaklaşık iki hafta sürecektir. Bir kadın günde iki kez hamilelik sırasında nevtatin fitillerini uygulamalıdır. Prosedür sabah ve akşam yapılır.


Nevtatin gebelikte ilk kez reçete edilirse,Vücudun reaksiyonunu dikkatlice izlemeniz gerekir. Alerjiler oluşabilir. Bu durumda, kandidiyazla savaşmak için başka bir ilacın seçeneğini düşünmek için bir doktora başvurmalısınız.

Bir kadın hamilelikte nystatin alırsa başka yan etkiler de vardır. Bunlar arasında, bazen kusmaya ulaşabilen mide bulantısı. Nadiren, ancak ishal oluşabilir.
Nistatin içine absorbe dikkatküçük miktarlarda vücut. Bu yüzden gelecek bebeğe zarar vermez. Ancak, pamukçuk olan anneye yarar sağlar. Doğru, laktasyon sırasında ilacın anne sütü ile birlikte tahsis edilip edilmediği hala bilinmemektedir. Bu durumda, tedaviye devam etmek, ancak emzirmeyi durdurmak en iyisidir. Sonra annem iyi olacak ve bu bebeği etkilemeyecek.

Gelecekteki annede pamukçuku tedavi ediyoruz: hamilelikte nistatin

Gelecekteki annede pamukçuku tedavi ediyoruz: hamilelikte nistatin

Related news

 • Bakla Çorbası Tarifi
 • Tığ İşi Şiş Oyası Yapılışı Açıklamalı Videolu
 • THYnin Kolombiyalı kadın pilotu
 • Evde Ekmek Nasıl Yapılır Videosu
 • Ev Yapımı Kuzu Tandır Tarifi Videosu
 • Atatürk Fotoğrafları thumblr

 • Gelecekteki annede pamukçuku tedavi ediyoruz: hamilelikte nistatin 24

  Gelecekteki annede pamukçuku tedavi ediyoruz: hamilelikte nistatin


  Gelecekteki annede pamukçuku tedavi ediyoruz: hamilelikte nistatin 95

  Gelecekteki annede pamukçuku tedavi ediyoruz: hamilelikte nistatin 70

  Gelecekteki annede pamukçuku tedavi ediyoruz: hamilelikte nistatin 51

  Gelecekteki annede pamukçuku tedavi ediyoruz: hamilelikte nistatin 97

  Gelecekteki annede pamukçuku tedavi ediyoruz: hamilelikte nistatin 26

  Gelecekteki annede pamukçuku tedavi ediyoruz: hamilelikte nistatin 99

  Gelecekteki annede pamukçuku tedavi ediyoruz: hamilelikte nistatin 88

  Gelecekteki annede pamukçuku tedavi ediyoruz: hamilelikte nistatin 88

  Gelecekteki annede pamukçuku tedavi ediyoruz: hamilelikte nistatin 60

  Gelecekteki annede pamukçuku tedavi ediyoruz: hamilelikte nistatin 3

  Gelecekteki annede pamukçuku tedavi ediyoruz: hamilelikte nistatin 92

  Gelecekteki annede pamukçuku tedavi ediyoruz: hamilelikte nistatin 41

  Gelecekteki annede pamukçuku tedavi ediyoruz: hamilelikte nistatin 33

  Gelecekteki annede pamukçuku tedavi ediyoruz: hamilelikte nistatin 78