Geleneksel yöntemlerle ve geleneksel tıp yöntemleriyle blefarit tedavisi 70 31.01.2019, 19:57

Geleneksel yöntemlerle ve geleneksel tıp yöntemleriyle blefarit tedavisi

Daha önce, gözler en müthiş hediye olarak görülüyordu,hangi insan doğası ödüllendirildi. Ve şimdi bu vücut inceleniyor ve şairler gözlerin güzelliğini yüceltmeye devam ediyor. Bu nedenle, bir tür hastalığın bu güzellikleri bozabileceği konusunda özellikle hakaret edicidir.

Bülfarit tanımı

Blefarit tedavisiGöz farı ilacı tedavisine başlamadan önce,Ne tür bir hastalık olduğunu ve semptomlarının ne olduğunu öğrenin. Bu kategori bir değil, bir grup hastalık içerir. Terimin kendisi "göz kapaklarının iltihabı" olarak çevrilir, bu nedenle modern tıpta gözdeki o bölgedeki iltihaplanmaya göz farı iltihabı denir. Manifest hastalığı farklı şekillerde değişebilir ve hastalığın şekline bağlıdır. Allerjik, ülseratif ve meibomik blefariti ayırt edin. Örneğin, basit bir formla, gözlerde kaşıntı, göz kapaklarının derisindeki terazi, ağırlık, şişme ve kızarıklık var. Bir ülseratif form ile, bu semptomlara küçük ülserler ortaya çıkmaktadır. Meibomian form ile gözlerden yağlı akıntı ortaya çıkar.

Geleneksel yöntemlerle blefarit tedavisi

Demodektik blefarit tedavisiPeptik ülserli kabukları alın ve boşaltınIslak bir bez. Bu işlemi kolaylaştırmak için cilt merhem ile tedavi edilebilir. Prosedürden sonra, göz kapaklarının kenarları, bir antibiyotik içeren bir merhemle yağlanır. Konjonktivit belirtileri varsa, özel göz damlası da ek olarak reçete edilir. seboreik blefarit tedavi damla "Deksametasonun" bir merhem "Hidrokortizonlu" ve damlatma yağlama vasıtasıyla gerçekleşir. Hastalık bir kene kaynaklı olursa, öncelikle hijyen kurallarına dikkat edilmelidir. Bu durumda, bir kişide demodektik blefarit olduğu söylenebilir. Tedavi, göz kapaklarının, alkollü çözeltiye batırılmış veya pislikteki pamuk ile silinmesinden oluşur. çözüm. Göz kapakları daha sonra özel merhemlerle yağlanır. Elbette, hastalığın alerjik formunun tedavisi, hastalığa neden olan faktörün ortadan kaldırılmasıyla başlamalıdır. Aynı zamanda, etkilenen bölgelere anti-inflamatuar ilaçlar uygulanır ve antihistamin damlaları gözlere enjekte edilir.

Göz felcinin folklorik yöntemlerle tedavisiMeibomik blefarit

Tedavide en önemli sabırdır. Çünkü hastalık "tuhaf" ve çok hızlı bir şekilde yanlış tedaviyle tekrar gelebilir. Bu hastalıktan kurtulmak için dereotu kullanabilirsiniz. Bir bardak kaynar suda bu bitkinin büyük bir kaşığı demlendi. Pişirmeden sonra, suyun bir saat kadar demlenmesine izin verilmelidir. Sonra gözleri losyonları yapın. Kışın kurutulmuş rezene kullanabilirsiniz. Göz farıtının gül yağı ile tedavisi, ülserler varlığında özellikle etkilidir. Göz kapaklarını günde üç kez işlemek gerekiyor. Daha hızlı bir sonuç elde etmek için, bir kere kırmızı yaprakları demlemek ve bu suyu günlük olarak üç kez içebilirsiniz.

Stepfektif blefarit tedavisi

Bununla birlikte, seçilen yöntem ne olursa olsun, aşağıdaki prosedürler takip edilmelidir:

 • Gözün tuzlu su ile yıkanması
 • Özel bir çorba içmek. On iki adet defne yaprağı kullanabilir, bir bardak kaynar su dökebilir, soğuması için kaynatın. Karışımda iki küçük elma sirkesi ve bal kaşığı ekleyin. Günde iki kez bir ay iç.
 • Göz kapaklarının masajı. Bunu yapmak için, endeks parmaklarınızla burun deliklerinden hastalıklı gözün köşelerine kadar hafif bir baskı yapmalısınız.

Geleneksel yöntemlerle ve geleneksel tıp yöntemleriyle blefarit tedavisiresim fotograflar galeriler

Related news

 • İnci Özdil
 • Hadi ipucu sorusu 9 Ocak cevabı: Yağı kozmetik ve eczacılıkta kullanılan ağaç hangisidir 20.30 Hadi ipucu
 • Kırmızı Mercimekli Sebze Çorbası
 • İnsan Evrimi Aşamaları

 • Geleneksel yöntemlerle ve geleneksel tıp yöntemleriyle blefarit tedavisi 68

  Geleneksel yöntemlerle ve geleneksel tıp yöntemleriyle blefarit tedavisi


  Geleneksel yöntemlerle ve geleneksel tıp yöntemleriyle blefarit tedavisi 1

  Geleneksel yöntemlerle ve geleneksel tıp yöntemleriyle blefarit tedavisi 24

  Geleneksel yöntemlerle ve geleneksel tıp yöntemleriyle blefarit tedavisi 70

  Geleneksel yöntemlerle ve geleneksel tıp yöntemleriyle blefarit tedavisi 96

  Geleneksel yöntemlerle ve geleneksel tıp yöntemleriyle blefarit tedavisi 91

  Geleneksel yöntemlerle ve geleneksel tıp yöntemleriyle blefarit tedavisi 38