GELİN ÇİÇEĞİ KUM BONCUK OYASI YAPIMI

GELİN ÇİÇEĞİ KUM BONCUK OYASI YAPIMI


GELİN ÇİÇEĞİ KUM BONCUK OYASI YAPIMI 56 18.01.2019, 14:21

GELİN ÇİÇEĞİ KUM BONCUK OYASI YAPIMI

Gelin Çiçeği Boncuk OyasıModeli Videolu Oya Anlatımı İçin Siyah Kum Boncuklar 22 numara Tığ ve Tek renk ip tercih ettikten sonra 2 zincir çekerek Tığ Battının başına sık iğne ile kapatıyoruz.

Bugün Erken saatler de paylaştığım diğer bir Oya Örneği anlatımı içinİlmek Toplamalı OyaModelinin yapılışını görmek için buradan ulaşabilir Gelin Çiçeği Yazılı ve Videolu Anlatımına da alttan bakabilirsiniz.

Tığ Örneği Kum Boncuklu Yazma Kenarı Modeline 2 zincir çekerek başlıyoruz arada bir kutucuk bırakıp kutucuğa battıktan sonra 3’lü trabzan yapıyor ve yapmış olduğumuz Trabzanlı kutucuğa 5 tane sık iğne yapıyoruz.

gelin-cicegi-boncuklu-tig-isi-oyagelin-cicegi-boncuklu-tig-isi-oya

2 zincir çekiyor Tığa 2 defa ip doluyor  bir kutucuk boş bırakıp 1 tane 3 lü trabzan yapıp aynı şeklide tekrar o kutunun içine 5 tane sık iğne yapıyor ilk sırayı bu şekilde aralarda başta 2 zincir olacak sonra 3 zincir bir sonraki kutucuk bat topla ve kutunun içinde 5 tane Sık iğne uygula şeklinde sıra bitiriliyor.

2 Sırada tamamlanan Yazma Kenarı Boncuklu model için Boncukları ipe diziyor ve ip değiştirip aynı renk ile 2. sırada yaptığımız sık iğnelerin ortasına pimpiriğin içine batıp sık iğne ile kapatıyor ipi sabitliyor 4 boncuk alıyor aynı yere batıp boncukları kapatıyor sonra 3 zincir çekiyor ilk baştaki iki boncuğun arasına batıp kapatıyoruz.

3 zincir çekiyor 3. boncukların arasına batıp 1 zincir çekiyor bu sefer 4. boncukların sonuna batıyor ve 4 boncuk arasını sık iğne ile kapattıktan sonra hiç zincir çekmeden sonraki pimpiriğin içine batıp aynı işlemi sıranın sonuna kadar yapıp Siyah Kum Boncuklu Yazma Kenarını tamamlıyoruz.

GELİN ÇİÇEĞİ KUM BONCUK OYASI YAPIMI

GELİN ÇİÇEĞİ KUM BONCUK OYASI YAPIMI

Related news

 • Erkekler Neden Seviyorum Demez
 • ÇİKOLATALI PUDİNG
 • Ertelenmiş vergi borcu nedir

 • GELİN ÇİÇEĞİ KUM BONCUK OYASI YAPIMI 45

  GELİN ÇİÇEĞİ KUM BONCUK OYASI YAPIMI


  GELİN ÇİÇEĞİ KUM BONCUK OYASI YAPIMI 18

  GELİN ÇİÇEĞİ KUM BONCUK OYASI YAPIMI 10

  GELİN ÇİÇEĞİ KUM BONCUK OYASI YAPIMI 54

  GELİN ÇİÇEĞİ KUM BONCUK OYASI YAPIMI 17

  GELİN ÇİÇEĞİ KUM BONCUK OYASI YAPIMI 1

  GELİN ÇİÇEĞİ KUM BONCUK OYASI YAPIMI 67