Geranium: çiçeklenme mucizesinin bakımı

Geranium: çiçeklenme mucizesinin bakımı


Geranium: çiçeklenme mucizesinin bakımı 4 18.03.2019, 11:40

Geranium: çiçeklenme mucizesinin bakımı

Sardunya, bakımı basit, biren popüler iç mekan bitkileri. Başlangıçta, bu çiçek vahşi olarak biliniyordu, ancak birkaç yüzyıl önce önemli bir toplumda muazzam bir popülerlik kazandı. Bugün zaten yaklaşık 100 tür sardunya var. Onun için bakım neredeyse her evde bu çiçeği bulabileceğiniz kadar basittir. Yaprakları uçucu yağlar içeren küçük kapsüller ile kaplıdır. Yaprak sürtünmeden sonra, hemen belirli bir koku hissedebilirsiniz. Sardunya yağı, harici bir antiseptik olarak kullanılır.

sardunya bakımıSardunya odası: bakım

Seçtiğiniz bitki çeşitliliğine bakılmaksızın, güneş ışınları ve temiz hava sadece bunun için gereklidir. Kış özellikle sardunyaları korkutmaz - +8amanCyeterli olacak. Sadece ampel formu biraz daha yüksek sıcaklık gerektirir - +12amanS. Sardunya için en uygun toprak gevşek, süzülmüş, asidik veya nötr olmalıdır. Mağazada hazır bir karışım satın alabilir ve soddy toprak, humus, kum karıştırılarak kendinizi hazırlayabilirsiniz. En iyi küçük tencere. Büyüme sürecinde bitkinin üst kısımları bir çalı oluşturmak için kesilmelidir. Kuru yapraklar hemen kaldırılmalıdır.

sardunya odası bakımıYaz döneminde sardunya da iddiasız - ayrılıyorSadece mineral gübreler ile toprağın işlenmesiyle karmaşıktır. Çiçeğin sulanması daha sık, ama çok ılımlı. Toprağın çok ıslak olmasına izin vermeyin. Sardunya broşürleri püskürtülmez (istisna - hastalık). Kışın hafif toprak nemini korumak için gereklidir. Üreme, tohumlarda ve vejetatif olarak meydana gelir. Tohumlar ilkbaharda ekmeye çalışmak için en iyisidir. Bazen donmadan önce yapılır - böylece ısınma ile, doğru zamanda filizlenirler. Çelikler sonbaharda hazırlanır ve ilkbaharda ekilir.

Hastalıkları ne engelleyebilir?Sardunya enfekte mi? Bakım ve bakım. Fungal ve viral enfeksiyonlar için gerekli yardımı sağlamak için zamanında, o zaman bitki kaydetmek kolaydır. Hastalığın belirtileri: Sardunyanın sarılığı, siyah ya da kahverengi plak, kuruluk, yaprakların bükülmesi ya da beyazlığı, gövdenin çürümesi. Enfeksiyonları önlemek için, bitkiyi dikkatli bir şekilde muayene etmeli, özel antibakteriyel ve antifungal ilaçlar uygulamalı, hasarlı yaprakları çıkarmalısınız. Hastalıkların ana nedenleri: Yetersiz havalandırma ve aydınlatma, yüksek nem oranı. Sardunyaları toprağa ya da diğer bitkilerle temas edebilecek bir virüs kategorisi vardır. Toprağı dikimden önce sterilize etmek ve bitkinin satın alınması durumunda en ufak bir hasar olup olmadığını dikkatlice incelemek önemlidir. En tehlikeli zararlılar nematodlardır. Onları yendiğinde, sardunya ölür. Karakteristik özellikler - köklerdeki büyük düğümlerin oluşumu. Bu hastalıktan sonra toprak diğer bitkileri yetiştirmek için kullanılamaz.

çiçekler sardunya bakımÇiçekler Sardunya, bakımı oldukça basit,30 yıla kadar yaşayabilir. Bazen daha az, ama daha sık - en az 15. Sardunumu bir yatak odasına veya kreşe koyarsanız, tüm yıl boyunca bu harika bitkinin çiçeklerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Geranium: çiçeklenme mucizesinin bakımı

Geranium: çiçeklenme mucizesinin bakımı

Related news

 • Emel Müftüoğlu’ndan Mehmetçik paylaşımı
 • İzvestiya: Rusya, Hmeymime modernize edilmiş uçaklarını gönderecek
 • Yeni şehir arabası Cheri-Kimo
 • 1 ÇİÇEK 2 YAPRAK TIĞ İŞİ OYA TARİFİ
 • 28. Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı Başlıyor
 • Keçi Sütü Sabunu Nasıl Kullanılır

 • Geranium: çiçeklenme mucizesinin bakımı 70

  Geranium: çiçeklenme mucizesinin bakımı


  Geranium: çiçeklenme mucizesinin bakımı 53

  Geranium: çiçeklenme mucizesinin bakımı 65

  Geranium: çiçeklenme mucizesinin bakımı 61

  Geranium: çiçeklenme mucizesinin bakımı 21

  Geranium: çiçeklenme mucizesinin bakımı 71

  Geranium: çiçeklenme mucizesinin bakımı 15

  Geranium: çiçeklenme mucizesinin bakımı 25

  Geranium: çiçeklenme mucizesinin bakımı 41

  Geranium: çiçeklenme mucizesinin bakımı 45

  Geranium: çiçeklenme mucizesinin bakımı 7

  Geranium: çiçeklenme mucizesinin bakımı 84

  Geranium: çiçeklenme mucizesinin bakımı 52